نویسنده (های) وبلاگ دهیار بوبوک آباد دهیار یسرلو-احمدعلی کمنذی شورای قرخلر-مهدی کرمی محمدرضارشیدی شورای کوریجان -روح اله بهبهانی دهیار راهموار-سید بیت اله زینتی مصطفی نوروزی
آرشیو وبلاگ
      دیار تاریخی کوریجان (اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال)
امامزاده جعفر(ع) کوریجان نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٩

   زیارتگاهی است که مورد توجه اهالی کوریجان و روستاهای اطراف می باشد بقعه ای نوساز دارد در گئشته بنایی قدیمی داشت که از خشت خام با گنبدی کاه گلی بود با کمک مالی مرحوم احمد(شکور) عباسی (شیرازی)  تجدید بنا شد.

   بنابر شجره نامه ای که در داخل بقعه از طرف اداره اوقاف و امورخیریه  نصب شده است این امامزاده شریف جعفر الطواف بن محمد بن حسین بن علی بن محمد بن جعفر صادق(ع) می باشد او سید شریفی بود که به سبب مهاجرت او از بغداد به جبل به طواف مشهور شد. به احتمال قوی وفات او در اواخر قرن چهارم هجری باشد که در این مکان به خاک سپرده شده است.(1)

  البته قبل از این  شجره نامه دیگری داخل امامزاده نصب شده بود که شجره این بزرکوار را به امام حسن مجتبی می رساند ( که این شجره بصورات کلی امامان و امامزاده گان را  ترسیم نموده و این امامزاده را با 5 واسطه به امام حسن مجتبی می رساتد)


  این شجره نامه در کتب مختلف انساب آمده است در کتاب آرامگاههای خاندان پاک پیامبر نقل می کند که (( او بعد از در گذشت پدرش مدتی در بغداد اقامت کرد.آنگاه به همدان منتقل شد (مهاجرت نمود) و همدان را برای سکونت برگزید (شاید محل سکونتش کوریجان بوده است) این مطلب را سهل بن عبدالله البخاری در سر الانساب گفته است ظاهرا او در اخر عمر نابینا شد و لدا ابن عنبه او را اعمی معرفی کرده است )). (2)

در مورد فرزندش حسین بن جعفر ابو نصر بخاری در سر الانساب آورده است (( حسین پس مرگ پدرش مدتی در همدان اقامت کرد سپس به قزوین منتقل شد .و آنجا را به عنوان اقامتگاه خود برگزید و همانجا بدرود حیات گفت وی از معمرین بود و 105 سال عمر داشت )).  (3)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

منابع و توضیحات:

(1)    شجره نامه نصب شده داخل حرم امامزاده

(2)    آرامگاههای خاندان پاک پیامبر ص 353  / سر الانساب ص .....

 برای مشاهده عکس های بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید استفاده از عکسها و مطالب بدون ذکر منبع ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سفرنامه ابوالحسن خان فخرالملک نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٩

در تاریخ 13 رجب 1304/18 فروردین هجری 1266 خورشیدی /7 آوریل 1887 ابوالحسن خان فخرالملک اردلان در بازگشت از عتیبات از کوریجان عبورکرده و  در سفرنامه خود که با نام از حریم تا حرم چاپ شده  به کوریجان و مالکان آن در آن زمان  عزالدوله و عبدالله خان سرتیپ اشاره کرده است  و همچنین به وضعیت رودخانه کوریجان  و جمعیت کوریجان اشاره شده است 

امروز به کوریجان که ملک سرکار عزالدوله(1) است می رویم مسافت چهار فرسنگ است  امروز روز عید امیرالمومنین (ع) است روز بسیار مبارکی است  شش ساعت به غروب مانده سوار می شویم و سه فرسنگ  در جلگه رو به شمال حرکت کردیم بعد کم کم دره متهور شد می گفتند اینجا سابقا محل دزد گاه بوده حالا از اقبال بی زوال شاهنشاه جمجماه روحناه فدا در کمال امنیت است یک فرسنگ که میان ماهورها گذشتیم در انتهای ماهورها باز جلگه شد و به قریه کوریجان رسیذیم آئم های حضرت والا عزالدوله استقبال کرده بودند بد خانه ای نبود قریه کوریجان در اصل چهارصد خانوار می شود امروز در راه یک روئخانه عظیمی بود که دویست سنگ آب داشت و پل نداشت با کمال زحمت گذشتیم ... امروزدر راه باران سختی آمد ...

در خاطرات روز شنبه 15 رجب می نویسد منزل امروز سرابیک است و مسافت 5 فرسنگ است صبح سوار شدیم چند تن از گماشتگان سرکار عزالدوله برای بلدیت همراه آمده بودند از پل رودخانه کوریجان که واقعا شطی بود گذشتیم

 عجب این است که می گویند این رودخانه  در تابستان  به کلی  خشک می شود نیم فرسنگ که آمدیم به به قریه مزرعه که قدریش ملک سرکار عزالدوله است رعایا بره تعارف آورده بودند . از دو رودخانه که پل چوبی داشت گذشتیم تا به قریه داق داق آباد رسیدیم از آنجا آدم های سرکار عزالدوله برگشتند و یک نفر بلد همراه کردند که مارا به سرابیک ببرد. از قراری که میرزا زمان گماشته عزالدوله صحبت می کرد در چند روز پیش  عبدالله خان سرتیپ (2) اسب های خودش را خواسته بود که سان ببیند یکی از اسب ها را کور دیده بود بعد جلو دار به قدری گاو سر زده بود که جهان فانی را وداع  گفته بود. خیلی حکایت غریبی بود به هر جهت به همراهی بلد سه فرسنگ و نیم  بیراهه آمدیم  زمین همه جا خار و ورک بود یک ساعت به غروب مانده وارد سرابیک شدیم قریه ایست مخروبه تقریبا پنجاه خانوار می شود ملک دختر نگار خانم خاله است.. (3).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منابع و ماخذ و توضیحات :

(1) عزالدوله: عبد الصمد میرزا عزالدوله برادر ناصرالدین شاه  (پدر قهرمان میرزا عین السطنه  ونیای خاندان سالور اربابان کوریجان)

(2) عبدالله خان سرتیپ در آن زمان مالک دو دانک کوریجان بوده است که به این بخش از اراضی روستا به سرتیپ لی لر یا ایکی دنک معروف است.

(3) کتاب از حریم تا حرم –ابوالحسن خان فخرالملک ص 109

 

 

  نظرات ()
گالری عکس طایفه حسنی (شبیه خوان طایفه سی) نویسنده: مصطفی نوروزی - دوشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٩

طایفه حسنی

این طایفه با سه فامیلی حسنی حسینی و صاحب نوری اصالتا از  ایلات قشقایی می باشند برای مشاهده  بخشی از شجره نامه و توضیحات مربوطه روی لینک زیر کلیک نمایید

http://kourijan.persianblog.ir/post/121/

تیره یا خاندان صاحب نوری از طایفه حسنی (شبیه خوان طایفه سی) که اکثرا ساکن کرج شده اند (از محله مسجد دالی کوریجان) از خانواده های باسواد و تحصیل کرده می با شند که در در لینک فوق به تبخشی از آنها اشاره شده است.این طایفه در کوریجان به هوش و ذکاوت مشهورند و چون اکثر مداحان و شبیه خوانان کوریجان از این طایفه بودند به شیه خوان طایفه سی نیز مشهور شده اند

ضمنا  آقای علی صاحب نوری که عکس ها و مطالبی در رابطه با طایفه خود به این سایت ارسال نموده اند تشکر می نمایم

حسنی های کوریجان سه نوع نام خانوادگی دارند (صاحب نوری حسنی و حسینی)

فرزندان نورعلی صاحب نوری پسر بیرامعلی

     
محمد حسن صاحب نوری      
       
احمد صاحب نوری پسرمحمد حسن حمید صاحب نوری پسرمحمد حسن  مجید صاحب نوری پسرمحمد حسن  رضا صاحب نوری پسرمحمد حسن
       
 علی اکبر صاحب نوری پسرمحمد حسن  روح اله صاحب نوری پسرمحمد حسن  شایان صاحب نوری پسر مجید  

 

فرزندان کربلایی برجعلی حسینی پسر بیرامعلی

   
نعمت اله حسینی    
     
موسی حسینی پسر نعمت اله عیسی حسینی پسر نعمت اله ابوالقاسم حسینی پسر نعمت اله
     
خلیل حسینی پسر نعمت اله مجتبی حسینی پسر نعمت اله  

فرزندان محمد علی حسنی پسر بیرامعلی

   
نصرت اله حسنی پسر محمد علی حسن حسنی پسر محمد علی اسماعیل حسنی پسر محمد علی

فرزندان کربلایی غلامحسین حسنی پسر بیرامعلی

   
   

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شجره نامه طایفه حسنی نویسنده: مصطفی نوروزی - یکشنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸٩

این مطلب عیننا از قلم آقای صاحب نوری از جوانان اهل مطالعه این طایفه نقل شده است   به زودی به کمک ایشان شجره نامه و گالری عکس و... این طایفه کامل خواهد شد

 

طایفه حسنی:

بر طبق اطلاعات جدیدی که به دست آوردم و البته کاملا موثق نیست و تحقیق می کنم. پدر بزرگ پدر بزرگ من که می شود جد شناخته شده ی ما شخصی به نام حسن خان از اقوام حسنلو از ترک های قشقایی شیراز بوده است. در زمان احتمالا ناصر الدین شاه یا به این ور حسن و دو برادرش که احتمالا به دلایلی به حاکم وقت خود طغیان کرده بودند. به همراه گروه دیگری از حسنلوها به سه نقطه تبعید شدند. که گروهی به سمت قم گروهی به سمت کوریجان و گروه دیگر را نمی دانم. که جد ما به کوریجان آمده است. به نظر می رسد در قسمت شمال شیراز و یا جنوب کهکلویه و بویراحمد ساکن بودند. و احتمالا زندگی عشایری داشتند. باز بر طبق اطلاعات و  مشاهده ای که یکی از اقوام داشتند مجسمه ای از این سه برادر در منطقه سکونت قبلیشان وجود دارد. که گویا تا حدودی شخصیت های شناخته شده ای بودندکه شاید بعدا ساخته شده است. البته اطلاعات فوق هنوز برای خودم کاملا ثابت نشده است.

به نظر می رسد نام خوانوادگی این طایفه (حسنی) از واژه حسنلو آمده است.

بیرام علی

 

فرزند ارشد حسن در کوچه پشت مسجد زندگی می کردند.  مثل اکثر کوریجانی ها کشاورز بودند.

 

فرزندان بیرام علی به ترتیب ارشدیت سنی:

نورعلی صاحب نوری

برجعلی حسینی

محمد علی حسنی

غلامحسین حسنی

 

همگی ساکن مسجد دالی بودند و کشاورزی می کردند. گرچه به دلایلی اسم فامیلی این زیر طایفه ها عوض شد.

 

 نورعلی:

از شخصیت های معروف کوریجان است. و داستان  های زیادی در مورد او گفته می شود. از جمله ناپدید شدن او و مرگ او و آرامگاه او. در حقیقت اولین تعزیه خان طایفه شبی خانلار. فرزند بزرگ بیرام علی. شهرت او به خاطر تعذیه خوانی و شخصیت مومنی که داشته است. می گویند وارد اتاق خالی که می شده سلام می داده و می گفته منظورم با فرشته هایی است که در کنج خانه اند. اما اصل شهرت او به خاطر سقوط با اسب داخل چاه آبی که در روبروی در مسجد کوریجان در روز عاشورا بوده است. مردم از زنده بودن او و بیرون نیامدنش نا امید می شوند ولی ناگهان با اسب بیرون می آید و عاشورای آن سال توام با جشن سلامتی او میشود. پیرمردان و پیرزنان کوریجانی این واقعه را به یاد می آورند. به روستاهای مختلف برای تعذیه می رفته است. اما به چه دلایلی زیاد مورد نظر پدر نبوده. برخی می گویند به خاطر فقر و یا برای پیدا کردن فرزند گم شده اش تنها و  برای همیشه ازکوریجان می رود. بطوریکه مادر بزرگ و پدر و عمه ام به دنبال او می گردند و پیدایش نمی کنند و ناامید برمی گردند که بنظر می رسد زمان جنگ جهانی دوم بوده که فقر و قحطی کوریجان را هم در بر گرفته بود.  

فرزندان نورعلی:

محمد حسن و هاجر(پدر و عمه ی من)

 

محمد حسن  متولد 1292 هجری شمسی به زمان احمد شاه و شخصیتی شاعر مسلک وساز نواز از لحاظ فیزیکی استخوانی و  ضعیف با چشم هایی روشن بود. در کنار عموی کوچکش غلامحسین که تقریبا هم سن و سال بودند کار کشاورزی می کرد. دهه آخر عمر را با بیماری سرطان حنجره گذراند و در تابستان سال 65 در سن 73 سالگی  در تهران فوت کرد. یک سال بعد از خواهرش هاجر(که او فرزندی نداشت)

فرزندان محمد حسن :

محمد حسن از ازدواج اول سه فرزند از ازدواج دوم(مادر ما) هفت فرزند دارد.

فرزندان همسر اول(نازی):

 احمد. در سال 1379 در سن 58 سالگی در اثر از دست دادن جفت کلیه ها و سکته قلبی در گذشت. دارای دو پسر و یک دختردر شهر واوان اسلامشهر تهران که فرزند بزرگ محمود مهندس الکترونیک است.

 محبوب: ساکن کرج دارای سه دختر و یک پسر و هفت نوه(که دو تن فارق التحصیل رشته کامپیوتر یکی برق و یکی کارشناس زبان است) ودخترش منیر عضو شورای شهر آبیک است.

 و اقدس : ساکن تهران دارای سه دختر و یک پسرو دو نوه که دخترش لیلا کارشناس صدا و سیما است.

فرزندان همسر دوم(گل گز مینایی):

سکینه دارای یک فرزند دختر و ساکن کوهسار

اعظم دارای دو پسر و ساکن کوهسار

حمید: شغل آزاد- ساکن شهر کوهسار کرج- دارای سه فرزند دختر

مجید : تکنسین برق( حوادث برق هشتگرد )- ساکن شهر کوهسار کرج- دارای دو فرزند پسر و یک دختر

رضا: تکنسین جوشکاری تاسیسات فرودگاه مهر آباد- ساکن کرج- دارای یک فرزند پسر

علی اکبر:کارشناس ارشد زمین شناسی و مهندس نفت( شرکت پتروپارس)- ساکن شهر کوهسار کرج

روح اله:  تکنسین تاسیسات سرد و گرم مترو تهران- ساکن شهر کوهسار- دارای یک فرزند دختر

 

و مادرمان گلگز 73 سال دارد. فرزند محمد مینایی( قره ممد)

 

 

 خانواده های حسنی و حسینی:(تا جاییکه اطلاعات دارم)

فرزندان برجعلی: نعمت اله( در اثر سرطان فوت نمودند) و خجه

فرزندان نعمت اله:

موسی(اخیرا کشته شد)

عیسی ساکن تهران(مداح)

ابولقاسم(ساکن همدان)

خلیل(در اثر عارضه کلیه فوت کرد)

مجتبی(ساکن همدان)

 و چهار دختر

 

فرزندان محمد علی:

نصرت- فوت نموده- فرزندان ساکن همدان

حسن- ساکن همدان – دو پسر و یک دختر( همگی دارای تحصیلات دانشگاهی)

اسماعیل- ساکن همدان- دو پسر و احتمالا شش دختر( همگی دارای تحصیلات دانشگاهی)

 

فرزندان غلامحسین:

 

عین اله- ساکن تهران

حسین- ساکن تهران

حاج آقا- ساکن تهران

حمد اله- ساکن تهران

شوذب- ساکن تهران

حسن – ساکن همدان

عباس- فوت نموده

علی- ساکن کوریجان

خدیجه- ساکن تهران

  نظرات ()
گالری عکس خاندان احمدی نویسنده: مصطفی نوروزی - یکشنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸٩

 

ahmadi-asad

اسد احمدی  پسر درویش علی نوه مقیم بیک

 

     
بیت الله احمدی حمد الله احمدی ید الله احمدی مجتبی احمدی شریف احمدی
علی اکبر احمدی علی اصغر احمدی محمد احمدی قدرت اله احمدی داود احمدی

http://up./Files/7639f63d4501484db9b1.bmp

  نظرات ()
آثار تاریخی شهرستان کبودراهنگ نویسنده: مصطفی نوروزی - چهارشنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸٩

شماره ثبت نام اثر استان شهرستان تاریخ ثبت
3248 پل کوریجان همدان کبودراهنگ 25/12/1379
5696 حمام داغ داغ آباد همدان کبودراهنگ 25/12/80
7013 تپه کوریجان ( 2 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7015 قباق تپه همدان کبودراهنگ 10/10/81
7016 محوطه حاتم آباد همدان کبودراهنگ 10/10/81
7017 گوی تپه  همدان کبودراهنگ 10/10/81
7018 تپه کوریجان ( 1 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7019 تپه قبرستان نو آباد همدان کبودراهنگ 10/10/81
7020 تپه قبرستان همدان کبودراهنگ 10/10/81
7021 دعوا تپه همدان کبودراهنگ 10/10/81
7022 تپه نور آباد ( 2 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7023 تپه نظر  همدان کبودراهنگ 10/10/81
7024 تپه روستای متروک ( 1 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7025 تپه روستای متروک ( 2 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7026 تپه روستای متروک ( 3 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7027 حسن تپه همدان کبودراهنگ 10/10/81
7028 تپه حاتم آباد همدان کبودراهنگ 10/10/81
7029 تپه نور آباد ( 1 ) همدان کبودراهنگ 10/10/81
7030 تپه زندان نادر همدان کبودراهنگ 10/10/81
7031 تپه بزرگ همدان کبودراهنگ 10/10/81
7032 ساری تپه همدان کبودراهنگ 10/10/81
7594 تپه برز خانه همدان کبودراهنگ 17/12/81
9880 حمام اعظم همدان کبودراهنگ 1382/06/11
9881 تپه روعان همدان کبودراهنگ 1382/06/11

 از ٢٣ اثر تاریخی ثبت شده شهرستان کبودراهنگ سه اثر متعلق به کوریجان است اولین اثر و مهمترین اثر تاریخی کبودراهنگ پل تاریخی کوریجان است که ٢۵/١٢/٧٩ به شماره ٣٢۴٨ ثبت شده است برای اطلاع بشتر در باره پل کوریجان مراجعه کنید به:

http://kourijan.persianblog.ir/post/12

مهمترین آثار باستانی کشف شده در شهرستان کبودراهنگ اسکلت ٣۵٠٠ ساله است که از تپه باستانی کوریجان کشف شده و در موزه تپه باستانی هگمتانه نگهداری می شود مراجعه کنید به: http://kourijan.persianblog.ir/post/16/

  نظرات ()
انواع غذا ها و خوراک مردم کوریجان نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ۱٧ فروردین ۱۳۸٩

 اصلی ترین خوراک مردم در استان همدان خصوصا روستاها در گذشته نان بوده  و در روستاها زنان مسئول پخت نان بوده اند 

در گذشته نه چندان دور در تمام خانه های کوریجان تنور برای پختن نان تنور وجود داشت و اتاقی که در آن تنور قرار داشت به زبان ترکی تندیر ائویی می گفتند

در اکثر خانه ها تنور دیگری وجود داشت که کوچکتر از تنور لواش بود و برای پختن نانهای محلی بود مثل فتیر و گرده

 نمایش تصویر در وضیعت عادی .2885K View Download
در این عکس متعلق به حدود سالهای ١٣۵٠ می باشد یک زن کوریجانی را در حال پختن نان مشاهده می نمایید
 

انواع نانها:

١- لواش

٢- فتیر

٣-گرده

۴-کاک

...

ضمن تشکر از کسانی که در ارائه عکسهای قدیمی به سایت کمک نموده اند از عزیزان هم ولایتی تقاضای کمک در خصوص عکس های قدیمی رسم وسوم و فرهنگ کوریجان دارم و مقالات و عکسهای بزرگان روستا را باکمال افتخار و تشکر  در سایت قرار خواهم  داد

انواع   غذاها

آبگوشت:یکی از غذاهای سنتی است. در طبخ آبگوشت از گوشت و دنبه گوسفند، گوجه فرنگی (و یا رب گوجه فرنگی) و برخی حبوبات از قبیل نخود و لوبیا استفاده می‌شود.

آش دوغ(ایران  آشی): 

آش پتله ( پتله آشی):برای درست کردن پتله ابتدا گندم را پس از تمیز کردن از سنگ و شن و پوش و آشغال ، می شستند و سپس آنرا جوشانده و بعد در مقابل آفتاب پهن وخشک می کردند .

بعد از خشک شدن آنرا در گودالی بنام دیبک ریخته و با چوب دیبک زنی )(که یک تیر کوتاه چوبی بود و در اطراف آن یکی دو دسته چوبی کار گذاشته بودند ) که بوسیله دونفر زده میشد کوبیده و پوستش را می گرفتند بعد از اینکه در دیبک پوست گندم گرفته شد آنرا در دستاس که نوعی آسیاب دستی و کوچک خانگی بود ، می کشیدند تا هر دانه گندم به  دو یا سه تکه شکسته و باصطلاح یارما یا نیمه بشود .

از پتله در آش و غداهای دیگر  استفاده می شد

آش کاچی  ( کاچی آشی):

آش ...  ( ترش آشی):

آبدوغ خیار(ایران تیلیت):ترکیبات اصلی این غذا شامل دوغ ترش، خیار سبزیجات معطر، یخ و نان بوده و از گردو، خامه، ترخون، ریحان، نعناء، کشمش و گوجه فرنگی رنده شده بعنوان اجزای فرعی استفاده می‌شود

انواع چاشنی های غذا

انواع نوشیدنی ها

دوغ: از ماست ترش تهیه می شد و بهترین نوشیدنی برای کشاورزان در فصل درو گندم بود بعضی به آن پونه یا نعنا اضافه می کردند.

شیره شربت:شیره انگور و سرکه و... باهم مخلوط کرده و در کنار سفره بجای نوشابه های امروزی معمولا در کنار غداهای چرب میل می نمودند

  نظرات ()
مکتبخانه های کوریجان: نویسنده: مصطفی نوروزی - جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۸٩

 

مکتبخانه علی خان آقا :

 

علی خان آقا پدر شیخ تقی طاهری بود از مهاجران به کوریجان آمده از بچه های کربلایی عباس دو تا اتاق می گیرد و آنها را به کوچه باز کرده مکتب خانه ای جهت تدریس قران تأسیس می کند.

مکتب خانه شاه حسین کله سری :

ملا شاه حسین کله سری که ازاقوام شهید مفتح بوده به کوریجان می آید و مکتب خانه ای تأسیس می کند پدر بزرگ من حاج محمد نوروزی و عمو حاج غلامرضا نوروزی از مکتب خانه او درس خوانده بودند .

مکتب خانه شیخ تقی طاهری :

او فرزند علی خان آقا مذکور و  پدر حسن طاهری بود بسیاری از بزرگان روستا در محضر او قران آموخته اند او فردی متقی و عالم به احکام شرعی بود و مرجع امور شرعی روستائیان بود.

مکتب خانه ملا نوروز :

ملا نوروز بیرام غریبه بوده و مدتی در کوریجان مکتب خانه دایر کرده بود. مصطفی ، نصرت ، افشار و مهدی خان پیش او درس خوانده بودند.

 مکتب خانه سید مصطفی حسینی :

او از سادات حسینی کوریجان (عموی سید یحیی )بوده است سیدی با کرامات نیکو بوده است . که در کوریجان مکتب خانه دایر می کند زن او ملا خاور نیز مکتب خانه داشته و به دختر ها قرآن درس می داده است.

مکتب خانه ملا خاور :

او زن سید مصطفی بوده و مکتب خانه برای تدریس قران به دخترها دایر می کند.

مکتب خانه کربلایی احمد اجاقی :

کربلایی احمد اجاقی پدر محمود اجاقی نیز در کوریجان مکتب خانه داشته است .

 

  نظرات ()
قهوه خانه های کوریجان نویسنده: مصطفی نوروزی - پنجشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸٩

قهوه خانه عباس قهوه چی :

عباس قهوه چی پدر مرحوم حاج حسین رضا شیرازی قهوه خانه اش در محلی که در حال حاضر زمین فوتبال است قرار داشت .

 

قهوه خانه حاج اشرف (مهمانخانه حاج اشرف ) : حاج علی اشرف صفی یی

مهامنسرای بزرگ و مشهور بوده است که شهرت بسیار در مسیر جاده تهران به عتبات عالیات عراق و همچنین شهر های غربی ایران از جمله همدان ،کردستان و کرمانشاه داشته است ؛ همچنین این مهمانخانه به همراه مهمانخانه نامی (مهمانسرای کدخدا محمد حسین ) باعث شهرت بیش از پیش کوریجان بوده است ؛به طوری که بزرگترها تعریف می کنند {١} در این میمانسرا حوض بزرگ و بوستانی مصفا بوده که میز و صندلیها را در فضای باز در کنار حوض در سایه درختها چیده بوده اند ؛ جلوه زیبا و در مسیر بودن این مهمانسرا باعث شهرت و مفرح شدن ان برای اعیان و اشراف همدان سده بود ؛ مثلاً جوانان همدان مسابقه دو می گذاشتند تا آنجا در مهمانسرای کورجان غذا بخورند ..... در سالهای اولیه آقا سید حسن چاوشی نیز در قهوه خانه حاج اشرف با او همکاری می کرد و به رتق و فتق امور می پرداخت که پس از تاسیس قهوه خانه کوخا (کد خدا محمد حسین )به آن جا رفت .

قهوه خانه کوخا (میهمانسرای نامی )

این میهمانسرا را کوخا محمد حسین نوروزی تآسیس کرد که به قهوه خانه سید حسین نیز شهرت داشت {٢}زیرا سید حسن چاوشی مدیر مهمانسرا بود و گرمی کار میهمانسرا از خوش زبانی این سید بود. این میهمانسرا در ابتدا از شهرت فراوان بر خوردار بود که به نام میهمانسرای نامی مشهور بود بعدها که از عظمت و شهرت آن کاسته شد به نام کلبۀ دهقان شهرت پیدا کرد. میان اسناد پدر بزرگ کاغذهایی بود که بالای آن میهمانخانه نامی چاپ شده بود 

منابع وماخذ و توضیحات:

{١} :سالهای پایانی کار این مهمانسرا من خودم دیده بودم حدوداً تا پانزده سالگی من میهمانسرا کار می کرد ولی اهمیت گذشته خودرا از دست داده بود .

{٢} :سید حسن چاوشی در شهر همدان سکونت داشت و قهوه خانه کد خدا محمد حسین در شهر و در بین راننده ها به مهمانسرای سید حسن شهرت داشت همچنین چون بعد از پل کوریجان قرار داشت به قهوه خانه پل نیز  شهرت داشت .

  نظرات ()
مطالب اخیر ثبت‌نام‌ بی‌حساب کاندیداهای ریاست جمهوری موردتمسخر قرار گرفته است جمعه ٢٥ فروردین ۱۳٩٦ اعضای هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در همدان مشخص شدند بکارگیری توان برای توسعه ایران/شناسایی۲میلیون ۵۸۷ هزار مسکن خالی نماینده مردم اسدآباد در مجلس:بهسازی و تعریض گردنه اسدآباد ۷۵ میلیارد ریال اعتبار استاندار همدان:۲۱۴ پروژه نیمه تمام استان همدان به بخش خصوصی واگذار شده است افشای جزئیات تازه‌ای از زندگی سرکرده داعش تعریف تازه ای از «رجل سیاسی» که بقایی ارائه کرد اصغر فرهادی به روحانی جواب منفی داد؟ زبان درازی زن، شغل شوهر دیپلماتش را برباد داد!
کلمات کلیدی وبلاگ کوریجان همدان (۸٦) محمدرضا رشیدی (٦۱) خاندانها و طوایف کوریجان (٦٠) کوریجان کبودراهنگ (٥٩) کوریجان (٤٦) ورزشکاران کوریجان (٤٤) استان همدان (۳٦) شهرستان بهار (۳٥) نمایندگان مجلس (۳٤) تاریخ کوریجان (۳٢) شعر ترکی (٢٩) نماز جمعه (٢٩) فتح علی حسینی (٢۸) فرماندار رزن (٢٦) نمازجمعه (٢٥) همدان (٢۳) شهرستان رزن (٢٢) کونگ فو کوریجان (٢٢) افتتاح پروژه (٢۱) شهرستان ملایر (٢۱) استاندار همدان (٢۱) پایگاه سماء کوریجان (٢۱) ادبیات ترکی (٢٠) عکس قدیمی (۱٩) شجره نامه (۱۸) هفته دولت (۱٧) حضرت آیت اله محمدی (۱٧) امام جمعه همدان (۱٧) اقتصاد مقاومتی (۱٧) پایگاه مقاومت بسیج روستای کوریجان (۱٦) گالری عکس (۱٥) عکس (۱٤) بخشدار مرکزی کبوداهنگ (۱٤) شهید مدافع حرم (۱۳) رمضان (۱۳) کبودراهنگ (۱۳) آمریکا (۱٢) شهدای کوریجان (۱٢) اسد آباد (۱٢) مسئول فناوری اطلاعات پایگاه سما کوریجان (۱٢) راه و شهرسازی همدان (۱۱) حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ (۱۱) محمد ناصر نیکبخت (۱۱) ترجمه ترکی (۱۱) شهر همدان (۱۱) سید حیدر بیات (۱۱) دعای روزهای ماه رمضان (۱۱) یادواره شهدا (۱۱) بزرگان و مشاهیر (۱٠) ملایر (۱٠) شهرستان فامنین (۱٠) راه و شهرسازی کبودراهنگ (۱٠) شهرستان نهاوند (۱٠) شهرداری همدان (۱٠) سردار شهید حاج حسین همدانی (٩) صنعت توریسم و گردشگری (٩) علی تعالی فرماندار محترم شهرستان همدان (٩) شهرستان اسد آباد (٩) مدیرکل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی (٩) راه پیمایی 22 بهمن (٩) حسین افشاری (٩) تودیع و معارفه (٩) کوریجانی های مقیم تهران (٩) جمعیت (٩) فرماندار همدان (٩) امام جمعه ملایر (٩) دهه فجر 1395 (۸) مصطفی نوروزی (۸) اعتبارات (۸) کتاب روزنامه خاطرات عین‌السلطنه (۸) نوحه ترکی (۸) شهر جدید حورا (۸) کبود راهنگ (۸) ورزش و جوانان (۸) معاون فرماندار همدان (۸) روستای قرخلر (۸) حمیدرضا زمانی (۸) گرامیداشت حماسه 9 دی (٧) روستای یسرلو (٧) مهندس علی یعقوبی (٧) بسیج خواهران کوریجان (٧) امام جمعه نهاوند (٧) اداره ورزش و جوانان کبودراهنگ (٧) شهرستان همدان (٧) شهرستان کبودراهنگ (٧) تبریک و تهنیت (٧) دهیار کوریجان (٧) کوریجانی های مقیم همدان (٧) اسناد تاریخی (٧) یادواره شهدای کوریجان (٧) آموزش و پرورش (٧) هاشمی رفسنجانی (٧) مقام معظم رهبری (٧) نماز جمعه همدان (٧) محمد جواد ظریق (٦) انقلاب اسلامی (٦) ریاست جمهوری (٦) انتخابات ریاست جمهوری (٦) قهرمان میرزا سالور، (٦) فرمانده سپاه (٦) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٦) راهموار (٦) مارهموار (٦) رئیس جمهور (٦) فرمانده انتظامی (٦) عین السلطنه قاجار ارباب کوریجان (٦) آداب و رسوم و آیین ها (٦) وزیر امور خارجه (٦) انتخابات مجلس شورای اسلامی (٦) احسان قنبری (٦) دانش آموزان مدرسه (٦) مسابقات کونگ فو (٦) گروه تئاتر( نمایش) (٦) روحانیون کوریجان (٦) یداله ابراهیم خانی (٦) فرماندار بهار (٦) همایش بزرگ کونگ فوکاران کوریجان (٦) شورای شهر همدان (٦) علی مالمیر (٦) سمن های مدیریت شهری (٦) برجام (٦) معاون استاندار همدان (٦) استقبال از سفر (٥) مسجد صاحب الزمان کوریجان (٥) شهرداری منطقه 2 (٥) سید مصطفی موسوی (٥) شهر لالجین (٥) شهر جهانی (٥) اشتغال روستایی (٥) راه و شهرسازی کبودراهنگ شهرسازی (٥) مدرسه کوریجان (٥) هیئت کونگ فوتوآ (٥) کسب و کار در کوریجان (٥) بخش شرا (٥) معاون (٥) اخبار همدان و کوریجان (٥) اصحاب رسانه (٥) سندقدیمی (٥) کارگروه اشتغال (٥) 13 آبان (٥) عید غدیر خم (٥) تویسرکان (٥) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٥) همسایه کوریجان (٥) پل تاریخی کوریجان (٥) راه آهن (٥) مزار شهدای کوریجان (٥) احمدی نژاد (٥) ایام فاطمیه (٥) غار علیصدر (٥) ورزش بانوان (٥) سربازی (٥) خبرنگار (٥) روستا (٥) شعر (٥) دانشگاه (٥) شهرداری (٥) روحانی (٥) ورزش و جوانان همدان (٥) اربعین 95 (٥) امام جمعه اسد آباد (٥) علی تعالی (٥) خادمان زائران اربعین همدان (٤) نماز جمعه ملایر (٤) امام جمعه فامنین (٤) حجت الاسلام محمدباقر برقراری (٤) اربعین (٤) رئیس دانشگاه (٤) خودرو (٤) مجلس شورای اسلامی (٤) محرم (٤) فوتبال (٤) نمایشگاه (٤) سفیر (٤) نوروزی (٤) آزمون (٤) کتابخانه عمومی (٤) تامین اجتماعی (٤) محیط زیست (٤) سرمایه گزاری (٤) ثبت نام (٤) کتاب تاریخ و فرهنگ کوریجان (٤) سردار سلیمانی (٤) تاریخچه سربازی (٤) راهدارخانه (٤) حضرت آیت الله نوری همدانی (٤) شورای اسلامی روستای کوریجان (٤) فرمانداری کبودراهنگ (٤) سرشماری (٤) قهاوند (٤) بنیاد شهید (٤) مهاجران همدان (٤) لالجین (٤) فولکورها (٤) خاندان قویون باش (٤) طایفه زمانی و علیزمانی (٤) پلیس فتا (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) صاحب نوری (٤) تحصیلکردگان کوریجان (٤) مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کب (٤) داعش (٤) امام جمعه همدان (٤) تبلیغات اسلامی کبودراهنگ (٤) سالن ورزشی امام علی کوریجان (٤) رژیم صهیونستی (٤) دولت تدبیر و امید (٤) شبکه بهداشت و درمان (٤) تیم کشتی کوریجان (٤) تصادفات در جاده های کوریجان (٤) محمود نوروزی (٤) ستاد نمازجمعه کوریجان (٤) امام جمعه رزن (٤) رئیس اوقاف و امور خیریه استان همدان (٤) اعزام زائرین به کربلا (٤) حفاظت محیط زیست (٤) احمد محمدی راستی (٤) شهردار فامنین (٤) شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید (٤) شورای‌عالی فضای مجازی (٤) معرفی کوریجانی موفق (٤) دهیاران همدان (۳) شهرستان تویسرکان (۳) حوزه حضرت مریم(س) (۳) رونق اقتصادی روستاها (۳) خاندان امینی (۳) روز ملی کونگ فو (۳) قهرمانی کونگ فو کوریجان (۳) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳) فرماندار کبود راهنگ (۳) عاطفه زارعی (۳) مدیر کل امور کتابخانه های عمومی (۳) ذاکران اهل بیت (۳) مدیر کل ورزش و جوانان همدان (۳) مهری بهمند (۳) بخشداری کوریجان (۳) بحرانهای زیست محیطی (۳) باجی خانم شاهوریلو (۳) نشست روشنگری (۳) وداع با مدافعِ حرم (۳) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا رییس تبلیغات اسلامی (۳) سرمایه‌گذاری در شهرستان رزن (۳) توابع کوریجان (۳) سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان (۳) سال 1363 (۳) وزیر راه و شهر سازی (۳) فعالان فرهنگی (۳) امام جمعه موقت (۳) امیر خجسته (۳) حمید عبدلی (۳) مراکز بهداشتی درمانی (۳) بخش لالجین (۳) مهدی غلامی (۳) رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودرآهنگ (۳) گالری عکس طایفه بهبهانی (۳) معرفی مشاغل تولیدی و خدماتی کوریجان (۳) حاج ولی ا کلامی زنجانی (۳) تقدیرو تشکر (۳) شناسنامه قدیمی (۳) رایکان سفلی (۳) دهستان مهاجران (۳) نماینده ملایر (۳) دانلود نوحه ترکی (۳) صنعت سفال (۳) تپه تاریخی کوریجان (۳) روز قدس (۳) خاندان نوروزی (۳) امامزاده جعفر (۳) عید قربان (۳) طایفه غیبی (۳) مجلس ترحیم (۳) گالری عکس طایفه میرزایی (۳) فرهنگ جغرافیایی ج5 (۳) جواد امینی (۳) انتخابات شوراها (۳) شهرهای استان همدان (۳) تعزیه خوانهای کوریجان (۳) وزیر فرهنگ و ارشاد (۳) خانواده شهدا (۳) مکتبخانه (۳) ابوالفضل محمدی (۳) وزیر داد گستری (۳) جمعیت هلال احمر (۳) فنی و حرفه ای (۳) دکتری (۳) امام جمعه (۳) نوزاد (۳) بیمارستان (۳) تبریک سال نو (۳) بانک (۳) اقتصاد (۳) عاشورا (۳) زن (۳) جاده (۳) گردشگری (۳) نقشه (۳) امنیت (۳) حضرت علی (ع) (۳) ترکیه (۳) نیروی انتظامی (۳) مشهد (۳) محیط بان (۳) سوریه (۳) نهاوند (۳) تسلیت (۳) شورای شهر (۳) کشف مواد مخدر (۳) صنعت مهدن تجارت (۳) حجت الاسلام احد آزادیخواه ها (۳) بخشدار مرکزی بهار (۳) بولدینگ و بیلیارد (۳) رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی (۳) حمدالله چاروسایی (٢) سازمان میراث فرهنگی کشور (٢) حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی (٢) سید حبیب‌الله موسوی‌بهار (٢) حجت الاسلام سید حسن فاضلیان (٢) آیت اله هاشمی (٢) نماز جمعه رزن (٢) فرماندار اسد آباد (٢) محمود رضا عراقی (٢) حجت الاسلام عباسعلی مغیثی (٢) تخصیص اعتبار (٢) حجت الاسلام سید هاشم موسوی (٢) نماز جمعه اسد آباد (٢) حمید رضا حاجی بابایی (٢) اسد الله ربانی مهر (٢) شرکت غله وخدمات بازرگانی (٢) رنجبر ضرابی (٢) امام جمعه کبودر آهنگ (٢) فرمانده سپاه قهاوند (٢) نماینده تویسرکان (٢) نیروهای مصلح (٢) رضا میرزایی (٢) سید اسد (٢) محله حسین بابا (٢) رئیس قوه قضایی (٢) سمن های استان همدان (٢) اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، (٢) کنوانسیون راهنمایان گردشگری (٢) حضرت آیت الله محمدی (٢) ضرب المثل (٢) العالم (٢) تعزیه (٢) فدراسیون فوتبال (٢) لاریجانی (٢) نخبگان (٢) صنایع دستی (٢) تصادف (٢) تئاتر (٢) شهریار (٢) نشست خبری (٢) شهادت (٢) اصغر فرهادی (٢) ماه محرم (٢) کودک (٢) پل (٢) عارف (٢) قتل (٢) لینک (٢) محسن رضایی (٢) روسیه (٢) اعتکاف (٢) امریکا (٢) وطنم (٢) عید نوروز (٢) آرشیو عکس (٢) صندوق مهر امام رضا (٢) مهاجران (٢) امر به معروف (٢) فتنه (٢) سیزده بدر (٢) درگذشت (٢) جورقان (٢) روز جمهوری اسلامی (٢) پور محمدی (٢) مراجع تقلید (٢) وزیر نیرو (٢) مشارکت مردم (٢) وقف (٢) انتظامی (٢) میهمان (٢) نیروگاه (٢) درمانگاه (٢) پرستار (٢) غیر مجاز (٢) قلیان (٢) آبرسانی (٢) گوران (٢) وزارت کشور (٢) مواد مخدر (٢) دادستان (٢) مدیریت بحران (٢) روابط عمومی (٢) اردو های جهادی (٢) رئیس مجلس (٢) سازمان سنجش (٢) مجتمع رفاهی کوریجان (٢) هیات امنا (٢) حسن عباسی (٢) حضرت زینب (س) (٢) خاندان عباسی (٢) ستاد انتخابات (٢) نتانیاهو (٢) شیخ عبدالله زاهد مهاجر (٢) ایستگاه راه آهن همدان (٢) رزن (٢) همایش شیرخوارگان حسینی (٢) نوحه خوانهای کوریجان (٢) اشتغالزایی (٢) روزنامه خاطرات عین السطنه (٢) ربان فارسی (٢) گالری عکس طایفه رشیدی (٢) سعید کریمی (٢) مرکز بهداشتی درمانی کوریجان (٢) مدیریت پسماند (٢) کاظمی افشار (٢) حاج اشرف کوریجانی (٢) میرزا علی معجز شبستری (٢) تعطیلی مدارس (٢) گالری عکس طایفه غیبی (٢) گالری عکس طایفه عباسی (٢) گالری عکس طایفه زمانی (٢) جشواره (٢) ثبت ملی (٢) مدال (٢) ادبیات کودکان (٢) بقاع متبرکه (٢) تشییع (٢) سخنران (٢) مرد کوریجانی ٣۵٠٠ ساله (٢) اسکلت انسانی در موزه هگمتانه (٢) بخشدار مرکزی همدان (٢) لغت نامه دهخدا (٢) رئیس مجمع تشخیص مصلحت (٢) هفته دفاع مقدس (٢) دحوالارض (٢) آنا یوردوم (٢) بدهکار (٢) علی مطهری (٢) نشر (٢) خانه بهداشت (٢) پرویز اذکایی (٢) روستاهای ایران (٢) کار آفرینی (٢) عزاداری حسینی (٢) پدافند غیر عامل (٢) طایفه گوران (نوروزی) (٢) طایفه حسینی (٢) سواد آموزی (٢) شهید مدنی (٢) کندیمیز (٢) بخشدار شیرین سو (٢) نماز جمعه نهاوند (٢) مسلم غلامی (٢) حاج سلیم موذن زاده (٢) مسجد مهدیه (٢) جشن بزرگ انقلاب (٢) سفرنامه ابوالحسن خان فخرالملک اردلان (٢) لیست آثار تاریخی (٢) نبرد کوریجان (٢) پل تاریخی مهاجران (٢) گالری عکس طایفه جمشیدی (٢) گالری عکس طایفه جعفری (٢) گالری عکس طایفه اصلانی (٢) شجره نامه طایفه شیرازی (٢) شجره نامه طایفه بهبهانی (٢) تشکیل گروه هم اندیشی کوریجان (٢) عزالذوله (٢) گالری عکس طایفه نظری (٢) موضوعات اصلی وبلاگ (٢) اوشاق لیق شعرلری (٢) شجره نامه طایفه نظری (٢) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا (٢) حجت‌الاسلام مجتبی چیتگری (٢) فرماندارکبودراهنگ (٢) راه و شهرسازی (٢) یادواره شهدای ورزشکار (٢) ورزشگاه امام علی (ع) کوریجان (٢) ابوذر عباسی (٢) رضا قیاسی (٢) پاسخ به نظر (٢) بخش مرکزی همدان (٢) بخش قروه درجزین (٢) جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (٢) مسابقات قرانی (٢) نتایج انتخابات شورا های شهر همدان (٢) رسول منعم (٢) همایش کوهنوردی (٢) حسن لطفی (٢) سردار سرلشکر محمدعلی جعفری (٢) معاون وزیر راه و شهرسازی (٢) سالور (٢) شورای اسلامی شهر همدان (٢) مسابقات قهرمانی استان (٢) شهر نهاوند (٢) گرانی خودرو (٢) کالای قاچاق (٢) عمران میرزایی (٢) حاج احسان قنبری (٢) کاهش آب (٢) اشکان جعفری (٢) محمدرضا ولدخانی (٢) دهه فجر 1392 (٢) سرپرست فرمانداری رزن (٢) ابراهبم الهی تبار (٢) تلگرام (٢) امامزادگان همدان (٢) مسئولین بخش شراء (٢) دهستان چاه دشت (٢) راِیکان علیا (٢) مزارع و باغات تابعه کوریجان (٢) مصطفی خدابنده لو (٢) تاریخچه برگزاری نمازجمعه (٢) مرکز مدیریت راه‌های استان همدان (٢) پیام تشکر برای حضور در مراسم ختم و تسلیت (٢) حضرت آیت اله ملاعلی معصومی (آخوند همدانی ) (٢) روح اله بهبهانی (٢) it*ict (٢) روستای بوبوک آباد (٢) قهورد علیا (٢) فرماندار فامنین (٢) ظاهر پورمجاهد (٢) حوادث شهری (٢) روستای مزرعه مهدی آباد (٢) سایت خبری تحلیلی کورنگ (٢) زینبیه کوریجان (٢) مدرسه نشاط کوریجان (٢) خانم خدابنده لو (٢) دهه فجر 1393 (٢) ورزش قرخلر (٢) تخفیف مالیات (٢) پلیس اگاهی (٢) محرم 1394 (٢) کلان شهر ها (٢) عادل رمضانی (٢) سرهنگ اکبر امینی (٢) سپاه انصارالحسین استان همدان (٢) آیت‌الله علم الهدی (٢) تعاون کار و رفاه اجتماعی (٢) ورزش بانوان کوریجان (٢) پلیس را ه همدان (٢) سید بیت اله زینتی -دهیار راهموار (٢) گزارش عملکرد دهیاری (٢) سیاست افزایش جمعیت (٢) جهاد کشاورزی کبودراهنگ (٢) حمید چیت‌چیان (٢) عباس قهرمانی (٢) پایین رفتن سطح آب ها (٢) سلطانی راد (٢) سید ایوب موسوی (٢) دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری (٢) امام جمعه بهار (٢) جشنواره اقوام ایرانی (٢) حجت الاسلام والمسلمین حسینی (٢) حاج محبعلی امینی (٢) شهید محمد نجفی (۱) سید رضا صالحی امیری (۱) دفتر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه (۱) داود جعفری (۱) ایمیل رسیده (۱) ولیان تابش (۱) خانه قرآن نورالشفاء (۱) فتح علی حسینی علی حسینی (۱) زیغمی (۱) اربعین 94 (۱) اتحادیه مبل‌سازان و مبل‌فروشان (۱) شهرک مبل (۱) رضا بهاری (۱) حواشی روز قدس (۱) شهادت عضرت علی (۱) یونس زمانی (۱) والیبال کوریجان (۱) بخشداری صالح آباد (۱) علی عربزاده (۱) علیرضا نوربخش (۱) معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش لالجین (۱) شجره نامه طایفه جمشیذی (۱) گالری عکس خاندان فضلی (۱) جواب پیام تبریک (۱) مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان (۱) گسترش بیابان (۱) استادابراهیم قاسمی (۱) رئیس هیات کونگ فو همدان (۱) احمدرضاشیری (۱) جمال لطیفی (۱) پیاده روی خانوادگی کبورداهنگ (۱) محور کوریجان به قهاوند (۱) سید حسین میرشفیع (۱) حسن غیبی (۱) بازدید دهیارن شهرستانهای همدان و فامنین از مجلس شو (۱) کارتن خوابها (۱) مدرسه رسالت کوریجان (۱) صبحانه سالم در برنامه اردویی دانش آموزان (۱) تعاونی دهیاریهای بخش (۱) رتبه عالی سایت بسیج خواهران پایگاه سما (۱) حجت الاسلام علی محمد پور (۱) حضور ایران در سوریه (۱) قانلی یول (۱) کارگاه تخصصی مهارت های زندگی (۱) مهدیه همدان (۱) بزرگداشت شهدای دولت (۱) حجت الاسلام مسلم اسدی (۱) مدیر عامل شرکت مخابرات (۱) نظری پویا (۱) وازگونی (۱) بلوار بهشت (۱) حوزه شهید خادپر (۱) ایسنا همدان (۱) ارتقا بخش به شهرستان (۱) شورای اقامه نماز (۱) فراکسیون شاهد (۱) رضا قیامت (۱) مدیر گیزمیز (۱) خانه عالم روستای جنار (۱) قادر آباد (۱) رنجبر زاده (۱) مریانج (۱) کارخانه آرد (۱) سلامتکده (۱) فرمانداری اسد آباد (۱) نعاون روستایی (۱) ان صلاح همدانی (۱) معاون اجتماعی ، فرهنگی و گردشگری (۱) صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات (۱) محمد رودباری (۱) ابرار خرم (۱) کلاه برادر (۱) سید مصطفی رسولی (۱) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان ع (۱) کدخدا درویش علی چراغی (۱) موگرینی (۱) گالری عکس طایفه نوروزی (۱) تلگرام تاریخ و فرهنگ کوریجان (۱) دهه فجر94 (۱) شمارش آرا کاندیاها (۱) جشن 13 فروردین (۱) حسینیه کوریجان (۱) جواب پیام تسلیت اب (۱) عبدالله خدیمی، شاعر اراکی (۱) گالری عکس طایفه رمضانی (۱) ذاکر اهل بیت حاج علی رمضانی (۱) مصوبات سفر (۱) حامد صالحی (۱) شهدای همدان (۱) بخشداری مرکزی همدان (۱) چشمه قصابان (۱) تقسیمات سیاسی (۱) دادستان کبود راهنگ (۱) غلامرضا ناصر تبار (۱) کمسیون صنایع و معادن (۱) پیام تبریک (۱) حمید اسماعیلی (۱) شورا اسلامی کوریجان (۱) معاون امور عمرانی (۱) حاج رضا عباسی (۱) زیرسازی آسفالت معابر (۱) رئیس مخابرات شهرستان کبودراهنگ (۱) اسماعیل آیینی (۱) صورت جهیزیه عروس (۱) علی اشرف فرزند کربلایی علی جان (۱) نظارت وبازرسی از عملکرد پایگاه سما کوریجان (۱) جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفرصادق(ع) (۱) سید رسول حسینی (۱) مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری همدان (۱) کدخدا حاج مراد علی میرزایی (۱) روستای لتگاه (۱) منطقه حاجیلو قراگوزلو(روستاهای تاریخی، بیوک آباد، (۱) برنامه های افزایش جمعیت (۱) معاون اجرایی مرکز بهداشت استا (۱) کریدور شمالی (۱) احداث هتل کانکس (۱) حجت‌الاسلام علی محمدپور (۱) محمد رضا نظری (۱) شجره نامه طایفه آقا میرزایی (۱) رایکان سفلی (پایین) (۱) امیر آقا میرزایی (۱) پایگاه بسیج شهید بهشتی کوریجان (۱) نام گذاری سال 1394 (۱) سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌ (۱) دهیاری قرخلر (۱) احوالات حضرت زهرا(س) (۱) ضریح حضرت ابوالفضل (ع) (۱) آیت‌الله بنی‌صدر (۱) مهد کودک مژده کوریجان (۱) بهزیستی شهرستان کبودراهنگ (۱) حجت الاسلام والمسلمین قاسم اسکندری (۱) امام جمعه کوریجان (۱) گالری عکس خاندان اویسی (۱) محرم اویسی (۱) جواب پیام تسلیت (۱) شهرجدید نهران کوریجان (۱) حجت الاسلام و المسلمین حسین محقق امام جمعه محترم ق (۱) شناسنامه روستای یسرلو (۱) تولدحضرت زهرا (۱) نذر امام زاده (۱) تپه تاریخی یسرلو (۱) گالری عکس خاندان چراغی (۱) شجره نامه خاندان چراغی (۱) شجره نامه طایفه خدابنده لو (۱) محرم 1393 (۱) خانه عالم روستای کوریجان (۱) حد و مرز کوریجان (۱) تولید شاخص (۱) مدیریت خانه رزمی نشاط کوریجان (۱) مسابقات کشتی نونهالان کوریجان (۱) شهید امراله زمانی (۱) محور فرعی بهار به کوریجان (۱) کمربندی شمال به غرب (۱) وطن تورپاغیندا یئرلی بیر داشام اولمازکی هر سئله سی (۱) یاد ماندگاران (۱) مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های (۱) جاده ترانزیتی (۱) محور همدان-کوریجان (۱) مسابقات طناب‌زنی بانوان (۱) مسابقات آمادگی جسمانی بانوان (۱) خانه عالم روستای قرخلر (۱) خانه عالم روستای بوبوک (۱) سرگرد پاسدار علی رجبی (۱) نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو (۱) کارگاه فرزند پروری (۱) یادواره شهدای روستای مزرعه مهدی آباد کبودراهنگ (۱) میرزا محمد علیخان فریدالملک قرخلری (کبودراهنگی) (۱) مشاهیر و بزرگان روستای قرخلر (۱) ساختمان دهیاری (۱) حریق یک انبار علوفه (۱) معاون دام÷زشکی استان همدان (۱) محسن مرادی پناه (۱) میرزا علی حسینی (شیر کوریجان) (۱) مبل و منبت (۱) اکنلو (۱) خندوانه (۱) شجره نامه طایفه حعفری (۱) شجره نامه طایفه جعفری (۱) ابوبکر بغدادی (۱) شجره نامه طایفه اصلانی (۱) مراسم ارتحال حضرت امام ره (۱) 1393 عکس مناسبت (۱) روغن پالم (۱) دجالواره (۱) مدرسه راهنمایی امام خمینی (۱) گرمخانه (۱) شهردار بهار (۱) گالری عکس طایفه خدابنده لو (۱) حیوانات درنده (۱) خاندان کرمی (۱) خاندان کریمی (۱) طایفه جمشیدی (۱) افشا گری (۱) کندیم (۱) طایفه کرمی (۱) بابک زنجانی (۱) هیات کوریجانی های (۱) زهرا شعبانی (۱) لیست کاندیدا های مورد حمایت (۱) توسعه روستاها (۱) آقامعلی رشیدی فرزند امیر بگ (۱) نصرت حسینی فرزند غلامحسین (۱) سوباشی (۱) نفوس و مسکن (۱) علی جنتی (۱) رئیس سازمان برنامه و بودجه (۱) جنت الشهدا (۱) سیدرضا صالحی امیری (۱) ولی الله سیف (۱) محمدباقر نوبخت (۱) مدافعان حرم (۱) گالری عکس طایفه ملکی (۱) معماری ایرانی اسلامی (۱) سید نورالدین عافی (۱) تجمع مردم (۱) حضرت آیت اله خامنه ای (۱) راهپیمایی روزقدس (۱) ارتش آزاد (۱) سران قوا (۱) عبدلی (۱) بلوار کاشانی (۱) حرم امام (ره) (۱) فرماندار کبودراهنگ (۱) رضا داوود نژاد (۱) فرماندار نهاوند (۱) حجت الاسلام طاهری (۱) ابوالقاسم نباتی (۱) محسن کوهکن (۱) تولید دارو (۱) سید حسین جعفری (۱) کمسیون امنیت ملی (۱) پیکرشهید (۱) ابراهیم دهقانی خواه (۱) شهرداری ملایر (۱) نایب رئیس (۱) حسین فریدون (۱) صالحی امیری (۱) حاج غلامرضا نوروزی (۱) سید بشیر حسینی (۱) شهر صالح آباد (۱) 30 مهر (۱) سد تالوار (۱) امامزاده مصطفی و ابراهیم (۱) حمید کیانی (۱) شهردار همدان (۱) لایه روبی (۱) عباسعلی مغیثی (۱) سهراب فتحی (۱) میرجمال حسینی (۱) فارسی ترکی (۱) ورزشهای زمستانی (۱) روستاهای بزرگ کبودراهنگ (۱) سلطانی فر (۱) حیدر محمودی (۱) موسیغی استان همدان (۱) آلبوم موسیغی (۱) رسول ابراهیم خانی (۱) پیگیریهای ویزه مدیر وبلاگ (۱) تعاونی دشت طلائی کوریجان (۱) مسلم آقامیرزائی (۱) شرکت تعاونی میخ سازی کوریجان (۱) شمیم الوند کوریجان (۱) عین اله زمانی (۱) مراسم تقدیر از فرماندار پیشین (۱) معرفی فرماندار جدید (۱) مدیرعاملی بهسازی و نوسازی شهرداری همدان (۱) تفکیک حوزه انتخابیه (۱) کمیسیون شوراها و امور داخلی (۱) *اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی* (۱) برزول (۱) قلعه چاه (۱) بخشدارگل تپه (۱) شجره نامه طایفه فضلی (۱) شجره نامه طایفه جوادی (۱) داریوش حق دوست کوریجانی (۱) هنذمند و هنرپیشه (۱) بازیگر، کارگردان (۱) تئاتر و یسنما (۱) آمریکایها در کوریجان (۱) مجتبی زارعی (۱) شجره نامه خاندان احمدی (۱) شجره نامه خاندان اکبری (۱) عبداله خان سرتیپ (۱) فرهنگ دکترمعین (۱) غازان خان تیموری (۱) شجره نامه طایفه خدایی و سلیم خانی (۱) دلریش (۱) جان کری (۱) آبهای زیر زمینی (۱) کبدی (۱) فرآورده های لبنی (۱) شجره ملعونه (۱) تربیت بدنی کبودراهنگ (۱) نصرالله خان کوریجانی (۱) فرش بافی (۱) سردار آبنوش (۱) بعثت پیامبر (۱) خانه های روستایی (۱) مهدی کرمی (۱) معماری روستا (۱) شجره نامه طایفه صفی یی (۱) شجره نامه طایفه مهدوی (۱) شجره نامه خاندان رستمی (۱) شهدای گمنام (۱) شجره نامه طایفه حاج حسین رضا (۱) گورستانهای کوریجان (۱) کاروند (۱) ملاحسین بیاتی (۱) گالری عکس خاندان مینایی (۱) گالری عکس طایفه اکبری (۱) گالری عکس خاندان اکبری (۱) خاندان احمدی (۱) گالری عکس خاندان احمدی (۱) شجره نامه طایفه حسنی (۱) گالری عکس طایفه حسنی (۱) گالری عکس خاندان محمدی (۱) نان پحتن در خانه های کوریجان (۱) گالری عکس طایفه شیرازی (۱) قهوهخانه کوریجان (۱) کدخدامحمدحسین نوروزی (۱) عباس قهوه چی (۱) عبدالصمد میرزاعزالدوله (۱) گالری عکس طایفه آقا میرزایی (۱) مسعود سالور (۱) پیاده روی خانوادگی (۱) همایش پیاده روی (۱) محسن نریمان (۱) شجره نامه سادات کوریجان (۱) محمد علی محمدی (۱) قصور پزشکی (۱) یادداشت نویسنده (۱) اکبر رنجبر زاده (۱) پارک علم و فناوری (۱) بخش گل تپه (۱) سردار محمدرضا نقدی (۱) کمیته برنامه ریزی (۱) معاون فرماندار (۱) راه پیمایی روز قدس (۱) عاملی اردبیلی (۱) گریبایدوف (۱) پوشاک اسلامی (۱) هیئت اجرایی (۱) پور مختار (۱) معلم ورزش (۱) جامعه روحانیت (۱) علی اکبر نظری (۱) معابر (۱) حجت الاسلام جوادی (۱) محمد کاظمی (۱) ال سعود (۱) باشگاه خبرنگاران (۱) عباس زمانی (۱) اگهی ترحیم (۱) رضا فیضی پور (۱) دهیار مهاجران (۱) آیت اله بروجردی (۱) آل خلیفه (۱) حوزه علمیه خواهران (۱) آرامستان (۱) محمد کرمی (۱) سید رضا موسوی (۱) محمد ابراهیم اسدی (۱) هیات امنا مسجد قمر بنی هاشم (ع (۱) پایگاه مقاومت شهید دستغیب (۱) مجتمع رفاهی امیر اشرف (۱) 31 شهریور (۱) علی اکبر افشار نایب کوریجان (۱) گالری عکس خاندان افشار (۱) معاینه فنی (۱) موکب (۱) کنتور آب (۱) کمیسیون اجتماعی مجلس (۱) جشن میلاد (۱) ویکی لیکس (۱) سید عظیم شیروانی (۱) ماران (۱) مسجد تاریخی مهاجرات(ماران) (۱) رزمندگان (۱) اساتید دانشگاه (۱) دستاوردهای انقلاب (۱) حفاظت شده (۱) آخوندی (۱) راه اهن (۱) نادر شاه افشار (۱) مخزن آب (۱) عزای عمومی (۱) بینندگان وبلاگ (۱) نامها (۱) اتاق اصناف (۱) نیروگاه خورشیدی (۱) نماینده تهران (۱) بخش صالح آباد (۱) شهید مفتح (۱) عسگری (۱) هفته پژوهش (۱) طرح تفصیلی (۱) پیکر (۱) سیستم تبلیغاتی (۱) لباس مدرسه (۱) پول ملی (۱) کارت هوشمند (۱) نیروی مقاومت بسیج (۱) زنان و زایمان (۱) آخرین خبر (۱) موتلفه اسلامی (۱) تبلیغات اسلامی (۱) هفته بسیج (۱) استعفاء (۱) عثمانی (۱) میترا حجار (۱) خزانه (۱) جمهوریخواه (۱) بادامچیان (۱) تلگراف (۱) محمد علی نجفی (۱) خوابگاه دانشجویی (۱) اقامه نماز (۱) انتحاری (۱) جبهه جنگ (۱) پرورش بلدرچین (۱) نخجوان (۱) رکود (۱) زورخانه (۱) پیش دبستانی (۱) وزارت بهداشت (۱) عکس طبیعت کوریجان (۱) فیلم مستند (۱) وزیر دفاع (۱) رجل سیاسی (۱) مرگ مغزی (۱) عکاس (۱) کابل (۱) دستگیری (۱) پاس همدان (۱) میلاد حضرت علی (۱) راهنمایی و رانندگی (۱) کما (۱) درخواست کمک (۱) تغذیه مصنوعی (۱) مهاجران اراک (۱) کمیسیون فرهنگی (۱) حضرت مهدی عج (۱) فضای مجازی (۱) فرهاد فخرالدینی (۱) جانباز شیمیایی (۱) علی اکبر جوانفکر (۱) شوراهای اسلامی (۱) میلادامام حسین (۱) کمیته امداد (۱) اردوغان (۱) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱) مومیایی (۱) نخبه (۱) موشک بالستیک (۱) بروجردی (۱) ماشین عروس (۱) محوطه تاریخی (۱) حاتم آباد (۱) نیروی هوایی (۱) اقتصاد جهانی (۱) حجاریان (۱) طناب زنی (۱) خراسان شمالی (۱) دیوان عالی کشور (۱) نتایج انتخابات (۱) سال تحصیلی (۱) محمدرضا شجریان (۱) شناسایی (۱) گوروان (۱) فرزند شهید (۱) بافت مسکونی (۱) عیسی جعفری (۱) افطاری (۱) چاه دشت (۱) مجاهدت (۱) خجسته (۱) سارق (۱) رفتاری (۱) تحصیلکردگان (۱) یالثارات (۱) رحمانی فضلی (۱) گالری عکس طایفه صفی ئی (۱) کیو کوشین (۱) عکس عروسی (۱) تصادفات جاده ای (۱) چزابه (۱) شماره تلفن ادارات (۱) کارکنان ادارات کبودراهنگ (۱) ترامپ (۱) فصل مدرسه (۱) طایفه مرادی (۱) گالری عکس طایفه مرادی (۱) گئتمه ترسا بالاسی (۱) علی آقا واحدی (۱) نامهای جالب (۱) گالری عکس طایفه مهدوی (۱) طایفه میرزایی (۱) نایب کوریجان (۱) علی اکبر افشار (۱) آسفالت جاده (۱) سایان (۱) پذیرش دانشجو (۱) محرم1388 (۱) سیلوی 80هزار تنی کوریجان (۱) گنج نامه (۱) روستاهای ترک (۱) گالری عکس خاندان بابایی (۱) سرمازدگی باغات (۱) شیخ تقی طاهری (۱) سید مصطفی حسینی (۱) زبان سومری (۱) زبان همدانی (۱) خاندان یا طایفه نوروزی (۱) کشت کلزا (۱) عزاداران حسینی (۱) گرانی گوشت (۱) راهنگ سبز (۱) کنگره آمریکا (۱) هوشنگ کامکار (۱) ده فجر (۱) محمد حسینی (۱) انسانهای اولیه (۱) ماموران انتظامی (۱) کوریجان رشت (۱) طایفه حسنی (شبیه خوان طایفه سی) (۱) شال سالاماخ منجوق چیخارتماغ (۱) محلات قدیم کوریجان (۱) ایلان داشی (۱) ایرانی کشی (۱) دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام (۱) همدانی (۱) قمری دربندی (۱) دولومیت (۱) اختر شناسی (۱) پلاکت (۱) پیشگیری از اعتیاد (۱) سر مربی (۱) حسین شریعت مداری (۱) شهر بازی (۱) شاه طهماسب صفوی (۱) ملا پناه واقف (۱) کورجان (۱) مسجد ارگ (۱) گوریجان (۱) کریجان (۱) معاون رئیس جمهور (۱) حمید بقایی (۱) آیت‌الله خاتمی (۱) مسابقات قهرمانی کشور (۱) بسیج دانش آموزی (۱) امام زاده (۱) عمرانی (۱) ارباب رجوع (۱) محسن ترکاشوند (۱) سعید افقی (۱) خبر آنلاین (۱) نماینده نهاوند (۱) گفتمان دینی (۱) سی تی اسکن (۱) ستاد اسکان (۱) قلعه ارباب (۱) مجمع عمومی (۱) بسیج سازندگی (۱) پیام نور (۱) انرژی هسته ای (۱) بخش خصوصی (۱) لیگ برتر (۱) مهرداد بذرپاش (۱) وزارت نفت (۱) نایب رئیس مجلس (۱) منابع آب (۱) نابینایان (۱) محمود کریمی (۱) فضولی (۱) امارات متحده عربی (۱) شهید همت (۱) تلفن همراه (۱) مسجد جامع (۱) بازار همدان (۱) اصناف (۱) شهردار (۱) بوم گردی (۱) فروشنده (۱) حساب بانکی (۱) کلیه (۱) منافقین (۱) وزارت اطلاعات (۱) تقدیر و تشکر (۱) تنظیم خانواده (۱) بزرگراه (۱) بدون کنکور (۱) فراری (۱) صالحین (۱) اهداء عضو (۱) سفرهای استانی (۱) تجمل گرایی (۱) قشم (۱) عراقی (۱) ساخت (۱) عذرخواهی (۱) ناطق نوری (۱) فضای سبز (۱) زیرساخت (۱) نیروهای مسلح (۱) علی جعفری (۱) حیدری (۱) سالن ورزشی (۱) عربستان (۱) اجبار (۱) متین (۱) جریمه (۱) کابینه (۱) پوکی استخوان (۱) خشکسالی (۱) صادرات (۱) میزان (۱) مشاور (۱) منطقه (۱) شفیعی (۱) تروریستی (۱) فرهنگ اسلامی (۱) همسایه (۱) حاشیه (۱) کوهنورد (۱) نهی از منکر (۱) شبکه اجتماعی (۱) صفوی (۱) رشت (۱) مهدی هاشمی (۱) روزنامه (۱) اسکواش (۱) پیام نوروزی (۱) چهل حدیث (۱) سازمان ملل (۱) ارزانفود (۱) رضا طلایی نیک (۱) گردهمایی (۱) شهدا (۱) عراق (۱) فرودگاه (۱) بیانیه (۱) جنگ جهانی (۱) شهرسازی (۱) استان مرکزی (۱) آمازون (۱) تسهیلات (۱) حادثه (۱) تهران (۱) گندم (۱) آذربایجان (۱) کشاورزی (۱) اطلاعیه (۱) زندان (۱) معجـزه (۱) ونزوئلا (۱) طرح (۱) مهربان (۱) مادر (۱) استقلال (۱) دست (۱) اصلاحات (۱) تبلیغات (۱) زایمان (۱) سلامت (۱) بیماری (۱) اعتیاد (۱) نماز (۱) چین (۱) تسنیم (۱) قیمت (۱) رد صلاحیت (۱) فناوری اطلاعات (۱) اسرائیل (۱) مجلس (۱) مرگ (۱) انقلاب (۱) اجتماعی (۱) ازدواج (۱) شیرین (۱) جوانان (۱) نشریه (۱) آمار (۱) ادبی (۱) هاشمی (۱) ایران (۱) آزادی (۱) سفر (۱) مسجد (۱) تولد (۱) اهواز (۱) کتاب (۱) ورزش (۱) بسیج (۱) بین الحرمین (۱) رهبری (۱) امام رضا (ع) (۱) گزارش عملکرد (۱) یهود (۱) اشتباه (۱) حضرت محمد (ص) (۱) ولایت (۱) صفر (۱) پارک (۱) ماهواره ای (۱) اعتماد به نفس (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) معتاد (۱) کشتی (۱) طب سنتی (۱) اتاق بازرگانی (۱) اعدام (۱) وهابیت (۱) دولت (۱) ورزش باستانی (۱) المپیک (۱) امتحان (۱) پزشکیان (۱) تجاوز به عنف (۱) راه (۱) امام حسین (ع) (۱) گرگ (۱) آسیب های اجتماعی (۱) وزارت خارجه (۱) پرچم (۱) مسافران نوروزی (۱) اسکار (۱) دانشمندان (۱) چهارشنبه سوری (۱) هزینه (۱) جهاد کشاورزی (۱) امامت (۱) گیلان (۱) تیراندازی (۱) امام شناسی (۱) شکار (۱) حامیان (۱) اوباما (۱) پزشکی (۱) حجت الاسلام آزادی خواه (۱) علی نصیرزاده (۱) منصور رضوانی جلال (۱) مدیر امور آبفا (۱) یخزدگی (۱) محمدرضا بیاناتی (۱) فرمانده تیپ 32 انصارالحسین(ع) (۱) سردار مهدی فرجی (۱) چورمق (۱) ثبت احوال شهرستان همدان (۱) رضا زمانی (۱) معاون برنامه ریزی و امور عمرانی (۱) نلگرام (۱) حجت‌الاسلام حسین گروسی (۱) راه نمایی و رانندگی (۱) رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند (۱) حجت الاسلام اسدپور (۱) به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، " کارل (۱) اقتصاد آنلاین ایران (۱) حجت الاسلام حسینی مجد (۱) 10 مسجد 10 سخنران (۱) حجت الاسلام ناصر نقوی (۱) خودرو گران قیمت (۱) حمیدرضا نیکداد (۱) آب و فاضلاب استان همدان (۱) حجت الاسلام سید رضا فاضلیان (۱) همدانی های مقیم تهران (۱) آقا محمدی (۱) زمردیان (۱) میعاد یاران (۱) ورزش بدنسازی (۱) سرهنگ بزرگعلی توری (۱) رقیق دوست (۱) حجت الاسلام سیدموسی حسنی مجد (۱) حاجی رضا تیموری (۱) تصفغیه خانه (۱) سید هادی حسینی بیدار (۱) شرکت هواپیماسازی بوئینگ (۱) موسوی اصفهانی (۱) مدیر حوزه های علمیه استان همدان (۱) نماینده رزن (۱) جدو (۱) حجت الاسلام مولا زاده (۱) حجت الاسلام حسنی حلم (۱) رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان (۱) مصطفی پناهنده (۱) بدهکار کلان بانکی (۱) شواری شهر همدان (۱) شواری شهر ملایر (۱) رضا زنگنه (۱) مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان (۱) مهرداد نادری فر (۱) تهیه لباس (۱) تخلف اخلاقیومالی (۱) امور اقتصادی و دارایی استان همدان (۱) دوبانده (۱) حاکمی (۱) بخشدار لالجین (۱) فرمانده پایگاه نورژه (۱) فرد نخبه (۱) حمیدرضا رهبر (۱) دهستان ترک شرقی (۱) جذب دانشجوی خارجی (۱) حمل دام (۱) مدیر کار و رفاه اجتماعی (۱) سردار مظاهر مجیدی (۱) عبدالعظیم رضایی (۱) پل آهنی (۱) زندگی بخشید (۱) حجت الاسلام محمد کاوندی (۱) ارزشهای دینی (۱) مسجد و حسینیه (۱) بسیج استان (۱) آب منطقه ای همدان (۱) مرتضی عزالدین (۱) شرکت آبفار همدان (۱) سیدمصطفی هاشمی (۱) حاج میرزا سلگی (۱) روستای ایرو (۱) آزمایش dna (۱) روستای مهبار (۱) شهر چوب (۱) سردار قدیر نظامی (۱) محمد ن (۱) عملیات قراویز (۱) محمد خاکی (۱) سید هاشم موسوی (۱) حجت الاسلام رنجبر (۱) تیم تشریفات (۱) اسکیت یو (۱) مدیر کل اوقاف (۱) مهدیان نسب (۱) مهر تندرستی (۱) شهر مریانج (۱) داور همدانی (۱) بیژن حیدری (۱) شهرکبودراهنگ (۱) شهر ملایر (۱) مسئول بسیج (۱) عمل به واجبات (۱) مجمع فعالان رسانه های انقلاب اسلامی (۱) شورای شهر بهار (۱) کار تعاون و رفاه اجتماعی (۱) هفته ازدواج (۱) کار گردان (۱) بهروز بیگی (۱) 12 نماز جمعه، 12 سخنران (۱) قراویز (۱) یخشدار قهاوند (۱) محمدتقی صوفیان (۱) رضا حقی (۱) معاون سازمان ورزش و جوانان (۱) ماماهان (۱) مدیرکل فنی و حرفه ای (۱) علیرضا مهرابی (۱) شورای عالی خانه موسیغی (۱) سردار حاج‌میرزا سلگی (۱) بیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی (۱) محمد جواد بربریان (۱) سایت خبری اعتدال (۱) مدیرجهاد کشاورزی (۱) سرهنگ دوم پاسدارمحمدتقی امیدی (۱) سید روح الله حسینی (۱) امام جمعه ملایر اما (۱) نماینده همدان و فامنین (۱) سرشماری نفوس و مسکن 1395 (۱) امیدعلی پارسا (۱) هادی گل محمدی (۱) حجت الاسلام محمد کاروند (۱) شهید محمد حسین بشیری (۱) علی حاجی‌زاده (۱) کانون اسلامی همدان (۱) دامپزشکی استان همدان (۱) محمد جواد سیف (۱) هاشم اسکندری (۱) دهیاران بهار (۱) روستاهای بخش مرکزی (۱) اهانت آمیز (۱) یازانه (۱) حواددث غیر مترقبه (۱) استاد حوزه علمیه قم (۱) حجت‌الاسلام حسین شریفی (۱) همایش ائمه جماعات شهرستان همدان (۱) محمداسماعیل مطل (۱) مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت (۱) شرکت پشتیبانی امور دام (۱) جواد نگاهداری (۱) دیرکل راه و شهرسازی استان همدان: (۱) معاونت غذار و دارو (۱) جوان ورزشکار (۱) بخش مرکزی بهار (۱) فاطمه‌السادات شبیری (۱) حضرت آیت اله آملی لاریجانی (۱) سرهنگ داوود قاسمیان (۱) حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی (۱) مسعود اقلامی (۱) کنار گذر (۱) میثم مصطفی جوکار (۱) معاون سیاسی سپاه (۱) محمدرضا عبادیان (۱) حصار امام خمینی (ره) (۱) حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی (۱) جهاد کشاورزی رزن (۱) محمود فتحی (۱) کریمی قدوسی (۱) معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (۱) فارسپان (۱) حفاظت هواپیمایی سپاه (۱) فرهاد فراهانی (۱) تبر اندازی (۱)
دوستان من بسیج فامنین اداره ورزش و جوانان فامنین حوزه علمیه امیرالمومنین (ع )فامنین مجمع شیفتگان ابی عبداله شهرستان فامنین هیات حضرت امیرالمومنین (ع) شهرستان فامنین انجمن ادبی شوق قلم شهرستان فامنین وبلاگ اختصاصی انجمن اندیشه و پیشرفت فامنین کتابخانه شهید مطهری فامنین آموزش و پرورش شهرستان فامنین هنرستان دخترانه حضرت زهرا (س) فامنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین پیشرفت و توسعه فامنین هیات فوتبال شهرستان فامنین بخشداری پیشخور فامنین وبلاگ حقوقی ماماهان فامنین سحر رایانه ماماهان تعزیه خوانی ثاراله ماماهان ائل قیزی آوای مهاجران بخش مرکزی همدان بخش نوبران شهرستان ساوه بوبوک آباد -دیار محمد جعفر مجذوب علی شاه همدانی پایتخت سفال ایران لالجین پایگاه شهید مصطفی خمینی داق داق آباد تبليغات وبلاگي تعاون همدان جوانان روستای کرفس- رزن خاکریز-شهرستان اسد آباد دریافت کتاب و مقاله راهنگ سبز روستای آقداش-- نوبران ساوه روستای بابا خنجر روستای دوچشمه(کله خان) نهاوندستان روستای سامان - نوبران ساوه روستای سلیمانی نیشابور روستای سوزن -شهرستان رزن روستای سوزن-شهرستان رزن کبودراهنگ-مرکری-قاباق تپه روستای کوزره - شرا - همدان روستای گنبد روستای نینج -شهرستان رزن سازمان تبليغات اسلامي شهرستان كبودراهنگ سایانی های مقیم قم سریش آباد قروه سیاهپوشان-محرمعلی صمدی مداح اهل بیت سیراوند اسدآباد شهر زیبای من فامنین همدان شیخ جراح- گل تپه کبودراهنگ فریازان فضای اشتراک فایل رایگان قروه درجزین قشقایی بی وطن وطن پرست-بهزاد حیاتی جعفربیگی گزل کندیم دینگله کهریز همدان لالجین منیم گوزل کندیم پامبولو(پامولو)--شهرستان فامنین مهدی غلامی موسیقی ترکی همدانی نمسا همدان پایتخت تاریخ وتمدن وبلاگ فرهنگ وتاریخ مریانج شرکت بازرگانی پاسارگاد روستای فامرین شعرهای بی کتاب -مرتضی رشیدی خلیل کرد بهار-روستای بهادر بیگ پایگاه خبری تحلیلی کورنگ اخبار کبودراهنگ-مجتبی بهرامی کربلایی امیر محمد اسکندری-شهدا شرمنده ایم دهیاری مارهموار(راهموار) شرکت تعاونی دهیاریهای بخش لالجین پایگاه بسیج سما کوریجان روستای ویان-مرکز دهستان سبزدشت بصیرت ویان کتابخانه عمومی قدس ویان سایت تابناک همدان اسدآباد افشار آموزش ترکی آذربایجانی آموزش زبان فارسی برای ترک زبانها جهاد پرس پرتال زیگور طراح قالب