نویسنده (های) وبلاگ دهیار بوبوک آباد دهیار یسرلو-احمدعلی کمنذی شورای قرخلر-مهدی کرمی محمدرضارشیدی شورای کوریجان -روح اله بهبهانی دهیار راهموار-سید بیت اله زینتی مصطفی نوروزی
آرشیو وبلاگ
      دیار تاریخی کوریجان (اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل)
یک کشته بر اثر تصادف در محور همدان به تهران نویسنده: مصطفی نوروزی - دوشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩۳

به گزارش خبر نگار دیار تاریخی کوریجان رییس پلیس راه استان همدان از وقوع یک تصادف در محور همدان به تهران و کشته شدن یک نفر خبر داد.
سرهنگ شاکری گفت : دیشب یکدستگاه خودرو سواری با یکدستگاه کامیون در جاده بهار به کوریجان برخورد کرد که منجر به مرگ یک راننده شد.

 

اخبار مرتبط:
-----------------------
ضررهای جانی و مالی کوریجانیها از جاده های حوالی آن همچنان ادامه دارد
 در اثر تصادف ال 90 دو نفر در دم جام باختن و 8 نفر در اثر جراحات شدید راهی بیمارستان شدند
یک کشته بر اثر تصادف در محور همدان به تهران
  نظرات ()
ایمیل رسیده نویسنده: مصطفی نوروزی - شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳

یکی از کوریجانی های موفق آقای علی اکبر صاحب نوری که همیشه نظرات ارزنده وهفته گذشته طی تماس تلفنی در رابطه با دقدقه های مشترک در رابطه با آینده کوریجان و اینکه کوریجانی های از شرایط فعلی کوریجان بسیار ناراضی هستند سخنانی فرمودند و سپس نظرات خود را از طریق پست الکترونیک برای اینجانب ارسال نمودند که ضمن تشکر از آن بزرگوار عین آنرا جهت مشاهده کوریجانی های عزیز ارائه می نمایم 

آقای نوروزی
با سلام و گفته بودید باید فکری به حال کوریجان کرد که دارد ا ز دست می رود. من پیشنهاداتی دارم که  بصورت نوشته برایتان می فرستم.
مهمترین مشکل  حال و حاضر کوریجان  و همدان و ایران آب است.

- باید از سمت اداره  کشاورزی بررسی شود وادامه کشت محصولاتی که مقرون به صرفه نیست متوقف شود. باید محصولاتی کشت شود که نیاز اصلی روستاست و یا فروش آن تاثیر زیادی برزندگی  کشاورزان دارد. مثل یونجه، گندم و جو و یا سیب زمینی. به نظر من کاشتن محصولات جالیزی(هندوانه، خیار و گوجه و غیره) باید متوقف شود و در عوض گلخانه ای شود. در کل کشاورزی که مقرون به صرفه نیست باید متوقف شود. خرده کشاورزی فقط اتلاف آب است.
- با استفاده از تکنولوژی از به هرز رفتن آب جلوگیری کنند. مثلا از آبیاری قطره ای یا پاششی استفاده کنند. یا مسیر جوی آب را سیمانی کنند که آب هرز نرود.
-  زمینه توسعه گل خانه ها فراهم شود و در صورت امکان به توسط خط لوله آب به روستا آورده شود.
- اجازه حفاری هیچ چاه آب دیگری جهت استفاده کشاورزی صادر نشود. و در تمامی روستا های منطقه این موارد رعایت شود. چون سطح آب های زیر زمینی بهم پیوسته است.

مشکل دوم از نظر من اقتصادیست.

وقتی کار و در آمد نباشد. سازندگی نیست. حوصله نیست و امنیت نیست. و مهاجرت هست. امیدی نیست. باید امکان تاسیس شرکت ها و یا در صورت امکان و با هماهنگی با مسولان استان کارخانه ای در کوریجان به راه انداخته شود تا خیل بیکاران را به کار بگیرد. از این بابت خیلی کمکاری شده است. مثلا زمانی کارخانه قند را از دست دادیم. اخیرا بحث یک شرکت خودرو سازی بود که جمع شد. یا جاهایی به بهانه کارزایی وام دولتی را گرفتند و رفتند. در روستا وقتی کشاورزی ضعیف است تنها صنعت می تواند جوابگو باشد. با توسعه گلخانه ، هر کس در زمین کشاورزی خود می تواند تولید کننده باشد.


 مشکلات فرهنگی

خوب مشکلات فرهنگی ریشه همه ی مشکلات می تواند باشد که از قدیم بوده و الان هم هست. که در اینجا مسئله اقتصادی و آموزشی مطرح می شود. شرم آور است که دبیرستان و یا هنرستانی نداریم. زمان ما مدارس راهنمایی پر بود و نبود دبیرستان مانع تحصیل چند نفر حتی در خانواده خودم شد. چون هر کسی امکان اقتصادی ادامه تحصیل در جای دیگر را نداشت. می توانست به مرکزیت کوریجان دانش آموزان روستاهای همسایه هم به کوریجان بیایند ولی باز به قول بزرگترها از بی صاحبی به جایی نرسید. ما بایستی الان در کوریجان دانشگاه آزاد و پیام نور داشتیم. و نتیجه ی این همه بی فکریها و بی عملی ها اعتیاد و بیکاری و مهاجرت و بقول شما شاید آخرین نفس های روستا باشد.

پیشنهادها

فضای سبز

- اول از ظاهر روستا باید شروع کرد. اجبارا هر کسی باید چند درخت در جلو خانه اش بکارد و مسئول آن درخت ها هست. دهیار گفته بود که ما می کاریم ولی گوسفندان می خورند. باید به مردم هشدار داد و جدی بود. فضای سبز تاثیر مهمی در روحیه مردم دارد و جلو باد و گردبادها را می گیرد. و به فکر پارک هم باید بود.
امکانات تاریخی و گردشگری
یکی از نقاط قوت و برجسته کوریجان نسبت به خیلی جاهای اطراف خود تاریخی بودن آن است که باید پررنگتر شود. در صورت امکان قنات کوریجان که تا حسین آبد رفته بوده باید بازیافت و از زیر خاک بیرون در آورده شود. با وجود پل و تپه های باستانی، حمام(خزینه) قدیمی کوریجان که سنگی بوده و الان مدفون است باید بیرون در آورده شود. در فاصله ده سال بعد از انقلاب قنات ها و قلعه هایی بود که از بین رفتند و کسی توجه نکرد که بعضی به نظر من امکان دوباره سازی دارد با خشت و گل را دارد. کوریجان ملک برادر شاه ایران بوده. باید با نصب تابلو در جاده های اصلی نزدیک روستا کار تبلیغاتی صورت بگیرد. مثلا دو جنگ معروفی که در گذشته بین ایرانی ها با عثمانیها و روسها با عثمانیها که در محل روستا اتفاق افتاده ، با تاریخی بودن محل تاکید شود. حتی کوره های قدیمی آجرسازی هم تاریخی هستند.

باید تحصیلکرده ها و روشنفکران و سرمایه داران روستارا که در هر جایی ساکنند جمع کرد به هر شکلی. از طریق تلفنی یا اینترنتی. هماهنگی کرد و یک جلسه ای بین این افراد و جلسه ای دیگر با مردم روستا جهت همفکری و هماندیشی گذاشت.

من از کوریجان خاطرات خوش زیادی ندارم. ولی همان خاطرات کم هم ذهن مرا هر از چندگاه به آنجا می برد و می شود صدای کمک خواستنش را شنید . لطفا این نوشته را به ایمیل بچه هایی که می شناسید بفرستید. من ها باید ما شوند تا چیزی ساخته شود.

با تشکر
علی صاحب نوری
کارشناسی ارشد زمین شناسی
مهندس نفت

  نظرات ()
دیدار مسئولین شهرستان با آیت الله نوری همدانی نویسنده: مصطفی نوروزی - شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳

رزن جوان: مسئولین شهرستان رزن با حضرت آیت الله نوری همدانی دیدار کردند.

به گزارش رزن جوان، فرماندار رزن، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه قروه درجزین بخشداران ،فرمانده نیروی انتظامی، رئیس دادگستری و جمعی از مدیران ادارات شهرستان با حضور در دفتر آیت الله نوری همدانی ضمن برخورداری از رهنمودهای ایشان مسائل و نیازهای شهرستان را در حوزه های فرهنگی با این مرجع عالی قدر در میان گذاشتند.

  نظرات ()
مراجع نقش تأثیر گذاری در جلوگیری از ترویج فرهنگ انحرافی در عزاداری ها دارند نویسنده: مصطفی نوروزی - شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳

 

رزن جوان: فرماندار شهرستان رزن گفت: مراجع نقش تأثیر گذاری در جلوگیری از ترویج فرهنگ انحرافی در عزاداری ها دارند.

به گزارش رزن جوان، فتحعلی حسینی در دیدار جمعی از مسئولین شهرستان رزن با حضرت آیت الله نوری همدانی مرجع عالی قدر جهان تشیع گفت: تنها عاملی که ایران اسلامی را بر خلاف کشورهای همسایه همچون جزیره ای امن و با ثبات در این دریای متلاطم نگاه داشته است گذشته از غیرت و غیور مردی جوانان جان برکف وجود رهبری فرزانه و روشن ضمیر و علما و مراجع بزرگ و عالی قدر است که چونان چراغی روشنگر راه ملت مسلمان ایران هستند.

وی در ادامه گزارش خود به تشریح جایگاه و شرایط اقتصادی شهرستان رزن در استان همدان پرداخت و این چنین شرح داد: رزن رتبه چهارم وسعت و رتبه 5 جمعیت را در استان داراست و با این حال بیش از 17 درصد محصولات بخش کشاورزی استان با تنوع محصولی گسترده در شهرستان رزن تولید می شود.

حسینی یادآور شد: پتانسیل بالای این شهرستان در معادن و ذخایر معدنی و موقعیت جغرافیای مناسب فرصت های زیادی را برای توسعه گسترده این منطقه ایجاد نموده که متاسفانه در گذشته مغفول مانده است و در همین راستا دولت تدبیر و امید در شهرستان رزن از همان ابتدای امر با احصاء ظرفیت ها و موانع موجود با برنامه ریزی دقیق و بلند مدت تمامی تلاش و همت خود را در طی یکسال اخیر در جهت بهبود فضای اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه مصروف نموده است که این امر با مدیریت منابع آبی شهرستان، تشویق زارعین منطقه در اصلاح الگو و نحوه کشت و زراعت، حمایت از خوشه های اقتصادی موجود، راه اندازی طرح های پشتیبان در مشاغل خانگی و جلب و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی بلاخص سرمایه گذاران غیر بومی صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان رزن همچنین از ترویج فرهنگ انحرافی در مراسمات مذهبی و عزاداری های حسینی همچون فرهنگ موهوم قمه زنی در برخی از نقاط شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه بعضی نادانسته موجبات سوء استفاده دشمنان را در وارونه جلوه دادن اسلام ناب علوی را فراهم می آوردند که استفاده از ظرفیت های گرانبهایی چون شما عالم جلیل القدر در خصوص آگاه سازی این گروه می توانند یقینا اثر بخش و کارآمد باشد.

حسینی از طرف مردم شهید پرور و عالم خیز شهرستان رزن از آیت الله نوری همدانی دعوت کرد که در صورت امکان سفری به شهرستان رزن داشته باشند.

  نظرات ()
ابراهیم خانی بخشدار کبودراهنگ از مشارکت کوریجانی ها در بهسازی و آسفالت روستا تقد نویسنده: مصطفی نوروزی - شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳

براهیم خانی دهیاری ها را بازوی اجرایی دولت تدبیر و امید در روستاها عنوان کرد و گفت: دهیاری ها با ارائه خدمات در راستای اهداف دولت گام برمی دارند و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم می کنند.

وی خدمت به مناطق محروم را از اولویت‌های دولت عنوان کرد و گفت: توجه ویژه دولت به روستاها توسعه آنها را در پی خواهد داشت.

بخشدار مرکزی کبودراهنگ گفت: اختصاص اعتبارات دهیاری ها در سال جاری در زمینه بهسازی از جمله زیرسازی و جدول گذاری چهره روستاها را تغییر داده است.

وی ضمن تقدیر ویژه از مردم سه روستای کوریجان، مزرعه مهدی آباد و کوهین گفت: مردم این سه روستا با مشارکت های خود دهیاری ها را در انجام پروژه های خود از جمله آسفالت ریزی یاری کردند.

ابراهیم خانی، توجه ویژه به حوزه فرهنگ در سطح روستاها را از ماموریتهای دهیاران ذکر کرد و گفت: شوراهای اسلامی و دهیاران باید با جهاد اقتصادی و تلاش مستمر زمینه پیشرفت و شکوفایی روستاها را فراهم نمایند.

  نظرات ()
شهر جدید حورا در دولت تدبیر و امید اجرایی شود نویسنده: مصطفی نوروزی - یکشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩۳

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید:

شهر جدید حورا در دولت تدبیر و امید اجرایی شود

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور با تاکید بر اینکه شهر جدید حورا در دولت تدبیر و امید اجرایی شود، گفت: مدیران استانی نگران تامین اعتبار برای ایجاد شهر جدید حورا نباشند.

 

به گزارش خیرنگار دیار تاریخی کوریجان به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محسن نریمان بعداز ظهر امروز در جلسه مکان‌یابی و بررسی شهر جدید حورا در استانداری همدان با اشاره به اینکه آمادگی آغاز عملیات اجرایی شهر حورا را داریم، اظهار کرد: برای ایجاد شهرهای جدید به هیچ وجه از اعتبارات دولتی استفاده نمی‌شود.

وی افزود: شهرهای جدید باید از طریق درآمدهایی که خود کسب می‌کنند ایجاد و مدیریت شوند ولی به علت اینکه در ابتدا این سرمایه‌ای برای ایجاد شهرهای جدید وجود ندارد، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور از سایر شهرهای ایجاد شده در این محل هزینه می‎کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تقسیم بندی شهرهای جدید مبنی بر فرازمند، ترازمند و نیازمند تصریح کرد: شهر جدید حورا در شهر همدان استعداد تبدیل شدن به یک شهر فرازمند را در کشور دارد.

وی تاکید کرد: در ابتدا نگران تامین آب و خدمات زیربنایی این شهر بودیم که با همکاری مسئولان این نگرانی برطرف شده و با این وجود امیدواریم شهر جدید حورا در زمان دولت تدبیر و امید اجرایی شود.

نریمان عنوان کرد: شهرهای جدید برخلاف شهرهای قدیمی قابلیت اجرای طرح های نوین را دارند و براین اساس می توان بهترین ابتکارات  و طرح‌ها را در این گونه شهرها اجرایی کرد.

وی با اشاره به اینکه شهر جدید حورا پایلوت یک شهر اسلامی ـ ایرانی است، عنوان کرد: می توان بهترین برنامه ریزی ها را براس شهر جدید حورا داشت چرا که این شهر جدید بوده و قابلیت پیاده کردن موضوعات مختلف را دارد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی خطاب به استاندار و مدیران استان همدان گفت: تامین اعتبار اولیه برای ایجاد این شهر وجود ندارد، چرا که شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در این زمینه اعتبار لازم را تامین می‎کند.

مطالب مرتبط:

شهرجدید حوراء : اهداف، رویکردها و ظرفیت های سرمایه گذاری

 پروژه هایی که اجرا نشد؟! مطالبات مردم منطقه از مسئولین بهار و کبودراهنگ

خروج شهر حورا از فراموشی

 بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید حورا همدان

 

  نظرات ()
تاکید استاندار همدان بر تسریع روند ساخت شهر جدید حورا نویسنده: مصطفی نوروزی - یکشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩۳

محمد ناصر نیکبخت گفت: شهر حوراء یکی از نیازهای اساسی استان برای نسل آینده بوده که باید عملیات ساخت آن سریع تر شروع شود.

به گزارش خبرنگار دیار تاریخی کوریجان،  استاندار همدان درجلسه ای با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی در این جلسه که در استانداری همدان برای بررسی فرایند مکانیابی و طراحی شهر حوراءبرگزارشد، عنوان کرد: این شهر باید زودتر از این ها ساخته می شد و باید به فکر جبران زمان از دست رفته را باشیم.

استاندار همدان افزود: در چند سال آینده در شهر همدان مشکلاتی چون ترافیک، کمبود زمین ، افزایش قیمت زمین و سرریز جمعیت به وجود خواهد آمد که نیازمند ساخت یک شهر جدید است.

وی ادامه داد: شهر جدید حوراء پایلوت یک شهر اسلامی- ایرانی بوده و این یک مزیت بزرگی برای استان همدان است.

نیکبخت یادآورشد: استان به جدیت مایل به انجام و پیگیری این پروژه بزرگ بوده و آمادگی خود را در شروع ساخت این شهر و پیگیری تامین خدمات زیربنایی اعلام می دارد.

وی تاکید کرد: باید مالکین اراضی این مکان را دعوت کرده و به طریق مقتضی با آنان به توافق رسید به نحوی که درهمان مکان و یا در جای دیگر به آنها زمین بدهیم و یا قیمت این راضی را به آنان پرداخت کنیم تا مشکل معارضین حل شود.

نیکبخت در پایان خاطرنشان ساخت: نسل آینده و فرزندان ما نیازمند جا و مکان بوده و با وجود سفر پر خیر و برکت مهندس نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید، در استان قطعا این شهر به بهترین شیوه اجرا خواهد شد.

مطالب مرتبط:

خروج شهر حورا از فراموشی

شهر جدید حورا در دولت تدبیر و امید اجرایی شود

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید حورا همدان

شهرجدید حوراء : اهداف، رویکردها و ظرفیت های سرمایه گذاری

 پروژه هایی که اجرا نشد؟! مطالبات مردم منطقه از مسئولین بهار و کبودراهنگ


  نظرات ()
شجره نامه طایفه خدابنده لو نویسنده: مصطفی نوروزی - چهارشنبه ۱٦ مهر ۱۳٩۳

  نظرات ()
نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو نویسنده: مصطفی نوروزی - پنجشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩۳
مناسبت هفته بسیج برگزار گردید

( انعکاس )  نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو

فرمانده مرکز مقاومت بسیج قهاوند،گرفتن هویت از جوان را مهمترین اثر تخریبی ماهواره دانست و بیان کرد: ماهواره جوان را سردرگم کرده و نهایتا باعث افسردگی و منزوی شدن وی و طرد شدن او از اجتماع خواهد شد.


 فرمانده سپاه قهاوند در نشست بصیرتی روستای یسرلو  در جمع بسیجیان گفت: بسیج به جماعتی گفته می شود که به صورت داوطلبانه از حق دفاع و با ظلم و ستم مبارزه می کنند.سرگرد پاسدار علی رجبی، با اشاره به اینکه حق طلبی و ظلم ستیزی دو رسالت اصلی بسیج است اظهار داشت: یک بسیجی در هر زمان و هر مکان و در هر موقعیتی که هست باید بسیجی باشد.

وی، اولین وظیفه یک بسیجی را گسترش تفکر بسیجی و تشکیل بسیج در سرتاسر دنیا عنوان کرد و گفت: در مقابل تفکر بسیجی، تفکر لیبرالی است و آن تفکری است که صرفاً به دنبال منفعت طلبی است.

رجبی از بسیج به عنوان فرهنگ و تمدن نوین در اسلام یاد و اظهار کرد: بسیجیان در عرصه‌های مختلف قبل و بعد از جنگ تحمیلی رد پای درخشان از خود برای حفظ این انقلاب به جا گذاشتند.

فرمانده سپاه قهاوند با بیان اینکه ماهواره در اصل و فی‌نفسه بد نیست گفت: کسانی که ماهواره را مدیریت می‌کنند دارای اهداف ناصواب هستند.

وی تجمل‌پرستی، بلوغ زودرس، ارزش‌زدایی، ترویج فمینیسم، فرار دختران، ناهنجاری‌های اجتماعی همچون طلاق و گرایش به مواد مخدر را از موارد آسیب‌زای شبکه‌های ماهواره‌ای برشمرد.

رجبی ، گسترش فرقه‌های مختلف مذهبی را یکی دیگر از اهداف این شیطان بزرگ عنوان کرد و بیان داشت: آن‌قدر تبلیغ می‌کنند تا بتوانند اهداف خود را جایگزین هدف‌های متعالی نظام اسلامی کنند.

سرگرد پاسدار علی رجبی  با اشاره به اینکه در تعالیم از شب به عنوان عبادت یاد شده گفت: متاسفانه ماهواره سبک زندگی‌ها را عوض کرده و سعی در به انحراف کشیدن افکار جوانان دارد.

وی گرفتن هویت از جوان را مهمترین اثر تخریبی ماهواره دانست و بیان کرد: ماهواره جوان را سردرگم کرده و نهایتا باعث افسردگی و منزوی شدن وی و طرد شدن او از اجتماع خواهد شد.

 

اخبار مرتبط:

-----------------------------

نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو

دلجویی برخی مسئولین منطقه قهاوند از خانواده شهدای روستای یسرلو و قرخلر

افتتاح خانه عالم روستای قرخلر و بوبوک آباد

افتتاح طرح آبیاری تحت ‌فشار با سیستم کلاسیک ثابت زیرزمینی در روستای قرخلر

حریق یک انبار علوفه واقع در روستای قرخلر

افتتاح ساختمان دهیاری یسرلو

 

  نظرات ()
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید حورا همدان نویسنده: مصطفی نوروزی - چهارشنبه ٩ مهر ۱۳٩۳


به گزار ش خبرنگار دیار تاریخی کوریجان به نقل از سایت سایت شرکت عمران شهرهای  جدیدصبح روز چهارشنبه مورخ 93/07/02 مهندس نریمان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه اعضای هیئت مدیره شرکت مادر از محل احداث شهر جدید حورا بازدید و در جریان روند مطالعات و مکانیابی شهر جدید حورا قرار گرفتند ضمنا جلسه ای با حضورنیکبخت، استاندار همدان برگزار گردید.

نیکبخت با تأکید بر ضرورت اجرای شهر جدید حورا با توجه به افزایش جمعیت شهر همدان در سنوات آتی از آمادگی استانداری همدان و سایر دستگاههای خدمات رسان جهت مساعدت و همکاری جدی ایشان در راه‌اندازی شهر جدید حورا خبر داد.

مطالب مرتبط:

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید حورا همدان

شهرجدید حوراء : اهداف، رویکردها و ظرفیت های سرمایه گذاری

 پروژه هایی که اجرا نشد؟! مطالبات مردم منطقه از مسئولین بهار و کبودراهنگ

خروج شهر حورا از فراموشی

  نظرات ()
گالری عکس طایفه خدابنده لو نویسنده: مصطفی نوروزی - چهارشنبه ٩ مهر ۱۳٩۳
     
 آقا رضا خدابنده لو  حاج حسین خدابنده لو  محمد خدابنده لو  
       
   احمد خدابنده لو  پسر   محمد    محمود خدابنده لو  پسر   محمد مجتبی خدابنده لو  پسر   محمد   
       
  مصطفی خدابنده لو  پسر   محمد        

برای مشاهده شجره نامه طایفه خدابنده لو اینجا کلیک نمایید

  نظرات ()
دلجویی برخی مسئولین منطقه قهاوند از خانواده شهدای روستای یسرلو و قرخلر نویسنده: مصطفی نوروزی - دوشنبه ٧ مهر ۱۳٩۳

به گزارش خبرنگار دیار تاریخی کوریجان به نقل از پایگاه خبری جهاد پرس صبح امروز مسئولین منطقه قهاوند با حضور در منزل خانواده های شهدای روستاهای قرخلر و یسرلو دلجویی و دیدار کردند.

 

اخبار مرتبط:

-----------------------------

نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو

دلجویی برخی مسئولین منطقه قهاوند از خانواده شهدای روستای یسرلو و قرخلر

افتتاح خانه عالم روستای قرخلر و بوبوک آباد

افتتاح طرح آبیاری تحت ‌فشار با سیستم کلاسیک ثابت زیرزمینی در روستای قرخلر

حریق یک انبار علوفه واقع در روستای قرخلر

افتتاح ساختمان دهیاری یسرلو


  نظرات ()
مهندس علی یعقوبی نماینده دوره سوم و چهارم کبود راهنگ و بهار در مجلس شورای اسلام نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳٩۳

همدان پیام-علی یعقوبی: یاد ماندگاران

لینک: http://www.hamedanpayam.com/shownews/specific/0xfb0de51a45408a10.html

مهندس علی یعقوبی

در سالگرد هفته دفاع مقدس از چه باید نوشت؟ از مقاومت و صبوری مردم؟ از شجاعت و دلیری رزمندگان؟ از ایثار و فداکاری؟ از همدلی و مهربانی مردم با یکدیگر؟ از معنویت و عرفان جوانانی که به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) ره صد ساله را یک شبه پیمودند؟ از یاری و نصرت خداوند به بندگانی که برای حفظ دین خدا از همه هستی خود گذشتند؟
مگر می‌شود آن همه عظمت و افتخار و حماسه را به تصویر کشید؟ مگر می‌شود عظمت روحی و شخصیت والای انسان‌هایی که از همه بریده و به خدا پیوسته بودند را نشان داد؟ انسان‌هایی که با مرگ مأنوس بودند، اما اهل زندگی هم بودند؛ انسان‌هایی که زندگیشان با مرگ گره خورده بود.
از مرگ طوری حرف می‌زدند که از زندگی؛ انسان‌هایی که مرگ را انتخاب کرده بودند نه اینکه مرگ آنها را انتخاب کرده باشد.
آنها مرگ در راه خدا را شهادت می‌دانستند و شهید راه خدا بودند و در فرهنگ قرآن شهید زنده است.
«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌ا... امواتاً بل احیاء عِند ربهم یرزقون» گمان مبرید آنهایی که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده‌اند؛ بلکه آنها زنده هستند و نزد خدا روزی داده می‌شوند.
آری، شهدا زنده‌اند و شاهد و نگران اعمال ما هستند و آیا امانتی که به دست ما سپرده‌اند، می‌توانیم به بهترین وجه حفظ کنیم یا نه؟ بین حفظ میراث گرانقدر امام(ره) و شهدا یعنی همان نظام جمهوری اسلامی و منافع خود و گروهمان کدام یک را انتخاب می‌کنیم؟
چقدر حاضریم از منافع خودمان به خاطر حفظ منافع ملی بگذریم؟ نکند آن‌هم فداکاری و ایثار سال‌های حماسه و خون را فراموش کنیم و پا روی خون شهدا بگذاریم؛ اما به قول مرحوم ابوالفضل سپهر، شاعر رزمنده و جانباز خون شهید بسیار لیز است؛ «اگر کسی پا روی خون شهدا بزاره سریع لیز می‌خوره». مواظب باشیم پا روی خون شهدا نگذاریم؛ وگرنه زمین می‌خوریم که دیگر بلند شدن بسیار سخت است.
پس مواظب اعمال خودمان باشیم و آرمان شهدا را پاس بداریم. راستی آرمان شهدا چه بود؟ شهدا چرا شهید شدند؟ شهدا برای حفظ انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند؛ پس برای ادامه راه شهدا و حفظ میراث آنها باید آفت‌های انقلاب را شناخت و آنها را از بین برد.
خودخواهی، منیت، تفرقه و اختلاف از آفت‌های انقلاب هستند که باید خشکانده شوند و در مقابل عوامل بالندگی انقلاب باید تقویت شوند.
اگر یکی از عوامل پیروزی انقلاب، وحدت و همدلی بین اقشار مختلف مردم باشد، برای حفظ و تداوم انقلاب نیز همین وحدت لازم است. تفرقه و تشتت از آفت‌های انقلاب است که باید از آن پرهیز کرد.
دشمن با ترفندهای مختلف در صدد ایجاد اختلاف است؛ ایجاد اختلاف بین گروه‌های مختلف سیاسی در داخل کشور و ایجاد اختلاف بین امت اسلامی در سطح بین‌المللی، استراتژی مهم دشمن است.
برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی چه برنامه‌هایی که پیاده نمی‌کنند، چه توطئه‌هایی ندارند که غفلت از برنامه‌های دشمن می‌تواند به یک فاجعه بزرگ بین امت اسلامی تبدیل شود.
گروه منحرف و تکفیری داعش که با جنایات بی‌شمارشان روی چنگیز و تیمور را سفید کرده‌اند، مولد توطئه دشمنان قسم‌خورده مسلمانان است که باید با هوشیاری و وحدت بین مسلمانان جهان، ریشه این گروه منحرف -که به نام دین، ریشه دین را می‌زنند- خشکانده شود.
در سطح داخلی هم همه احزاب و گروه‌های سیاسی باید مواظب باشند که اختلاف و دوئیت، بزرگ‌ترین آفت‌های انقلاب است و شهدا آنهایی را که در صدد ایجا اختلاف هستند، نخواهند بخشید و باید در مقابل اعمال خود پاسخگو باشند.
هفته دفاع مقدس، علاوه بر اینکه یادآور حماسه و ایثار یک ملت برای حفظ انقلاب نوپای خود و تمامیت ارضی کشور است، یادآور جنایت دشمنان یک انقلاب نوپا است که برای شکستن نهال انقلاب از هیچ جنایتی فروگذار نکردند.
از بمباران شهرها و روستاها و مناطق مسکونی و مدارس گرفته تا استفاده از سلاح‌های مخرب شیمیایی نه‌تنها در مناطق جنگی بلکه در مناطق مسکونی یادآور کشتار مردم غیر نظامی و زنان و کودکان توسط دشمن بعثی و بی‌تفاوتی دنیای مدعی حقوق بشر در مقابل این همه جنایات است.
همچنین از سکوت معنی‌دار سازمان‌های بین‌المللی در مقابل تجاوز آشکار یک کشور به کشور دیگر نیز یادآور تبلیغات مسموم رسانه‌های استکباری برای وارونه جلوه دادن حقیقت و نادیده گرفتن حقوق مسلم یک ملت است که تنها گناهش استقلال‌خواهی و سازش نکردن با استکبار جهانی بود.
هفته دفاع مقدس یادآور این نکته است که واقعیت بزرگ جنگ در طول 8 سال توسط عراق و هم‌پیمانانش به خصوص امریکا برای خشکاندن ریشه نهال انقلاب بر ملت ایران تحمیل شد؛ اما در آخر دشمنان به هیچکدام از اهداف خود نرسیدند و در مقابل عظمت و شکوه ملت ایران پشیمان و شرمنده به خاک خود برگشتند و هفته دفاع مقدس یادآور حماقت و بازیچه بودن افرادی مثل صدام است که با تحریک ابرقدرت‌ها، وارد بازی خطرناکی شد البته بازنده اصلی آن بازی، صدام بود که چند سال بعد با خفت و زبونی توسط همان‌هایی که به دشمنی با ایران تشویق شده بود دستگیر، محاکمه و اعدام شد.
هفته دفاع مقدس اما یادآور یک واقعیت بسیار مهم هم به دشمنان این مرزوبوم است که آزموده را آزمودن خطاست؛ ملت ایران در طول سال‌های آتش و خون به بهترین وجه امتحان پس داده است، لذا مصمم‌تر و با تجربه‌تر و با آمادگی بیشتر، هر متجاوزی را از کرده خود، پشیمان خواهد کرد. بنابراین؛ به نفع دشمنان ایران مخصوصاً امریکاست که ما را به حال خود واگذارد و عِرض خود نبرد و باعث زحمت ما نشود.

  نظرات ()
مطالب اخیر اولین بیانیه تشریحی دکتر احمدی نژاد منتشر شد. دام خودرویی چینی‌ها برای مشتریان ایرانی قتل مدیر گروه به خاطر اخراجش از یک گروه تلگرامی پیگیری وزارت خارجه برای بازپس گیری دو جزیره از امارات امام جمعه موقت همدان گفت: برای داشتن جامعه‌ ایمانی باید فرهنگ اقامه نماز را تقوی جزئیاتی از حال و هوای موشک‌های بالستیک ایران از زبان وزیردفاع فرمانده نیروی انتظامی نهاوند گفت: نیروی انتظامی در حال بررسی موضوع اسیدپاشی امرو جزئیاتی از اعتراف جاسوس دستگیر شده آمریکایی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان همدان گفت : شهرستان همدان در ثبت بیش از 90 درصد روستاهای شهرستان همدان از سیستم جمع آوری زباله برخوردارند
کلمات کلیدی وبلاگ کوریجان همدان (۸٦) محمدرضا رشیدی (٦۱) خاندانها و طوایف کوریجان (٦٠) کوریجان کبودراهنگ (٥٩) کوریجان (٤٦) ورزشکاران کوریجان (٤٤) استان همدان (۳٥) شهرستان بهار (۳٥) نمایندگان مجلس (۳۳) تاریخ کوریجان (۳٢) شعر ترکی (٢٩) نماز جمعه (٢۸) فتح علی حسینی (٢۸) فرماندار رزن (٢٦) نمازجمعه (٢٥) همدان (٢٢) کونگ فو کوریجان (٢٢) شهرستان رزن (٢٢) شهرستان ملایر (٢۱) پایگاه سماء کوریجان (٢۱) استاندار همدان (٢٠) افتتاح پروژه (٢٠) ادبیات ترکی (٢٠) عکس قدیمی (۱٩) شجره نامه (۱۸) هفته دولت (۱٧) امام جمعه همدان (۱٧) حضرت آیت اله محمدی (۱٦) اقتصاد مقاومتی (۱٦) پایگاه مقاومت بسیج روستای کوریجان (۱٦) گالری عکس (۱٥) عکس (۱٤) بخشدار مرکزی کبوداهنگ (۱٤) شهید مدافع حرم (۱۳) رمضان (۱۳) کبودراهنگ (۱۳) آمریکا (۱٢) شهدای کوریجان (۱٢) مسئول فناوری اطلاعات پایگاه سما کوریجان (۱٢) حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ (۱۱) راه و شهرسازی همدان (۱۱) محمد ناصر نیکبخت (۱۱) ترجمه ترکی (۱۱) شهر همدان (۱۱) سید حیدر بیات (۱۱) دعای روزهای ماه رمضان (۱۱) یادواره شهدا (۱۱) اسد آباد (۱۱) بزرگان و مشاهیر (۱٠) ملایر (۱٠) شهرستان فامنین (۱٠) راه و شهرسازی کبودراهنگ (۱٠) شهرستان نهاوند (۱٠) شهرداری همدان (۱٠) سردار شهید حاج حسین همدانی (٩) صنعت توریسم و گردشگری (٩) علی تعالی فرماندار محترم شهرستان همدان (٩) مدیرکل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی (٩) راه پیمایی 22 بهمن (٩) جمعیت (٩) تودیع و معارفه (٩) کوریجانی های مقیم تهران (٩) حسین افشاری (٩) امام جمعه ملایر (٩) دهه فجر 1395 (۸) نوحه ترکی (۸) کتاب روزنامه خاطرات عین‌السلطنه (۸) مصطفی نوروزی (۸) ورزش و جوانان (۸) شهر جدید حورا (۸) معاون فرماندار همدان (۸) کبود راهنگ (۸) شهرستان اسد آباد (۸) روستای قرخلر (۸) حمیدرضا زمانی (۸) فرماندار همدان (۸) بسیج خواهران کوریجان (٧) گرامیداشت حماسه 9 دی (٧) روستای یسرلو (٧) شهرستان همدان (٧) امام جمعه نهاوند (٧) اداره ورزش و جوانان کبودراهنگ (٧) مهندس علی یعقوبی (٧) شهرستان کبودراهنگ (٧) اعتبارات (٧) آموزش و پرورش (٧) هاشمی رفسنجانی (٧) مقام معظم رهبری (٧) کوریجانی های مقیم همدان (٧) دهیار کوریجان (٧) یادواره شهدای کوریجان (٧) اسناد تاریخی (٧) تبریک و تهنیت (٧) نماز جمعه همدان (٧) محمد جواد ظریق (٦) وزیر امور خارجه (٦) آداب و رسوم و آیین ها (٦) راهموار (٦) مارهموار (٦) فرمانده انتظامی (٦) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٦) عین السلطنه قاجار ارباب کوریجان (٦) قهرمان میرزا سالور، (٦) فرمانده سپاه (٦) انقلاب اسلامی (٦) رئیس جمهور (٦) انتخابات مجلس شورای اسلامی (٦) دانش آموزان مدرسه (٦) گروه تئاتر( نمایش) (٦) احسان قنبری (٦) مسابقات کونگ فو (٦) روحانیون کوریجان (٦) فرماندار بهار (٦) یداله ابراهیم خانی (٦) همایش بزرگ کونگ فوکاران کوریجان (٦) شورای شهر همدان (٦) علی مالمیر (٦) سمن های مدیریت شهری (٦) معاون استاندار همدان (٦) برجام (٦) استقبال از سفر (٥) شهرداری منطقه 2 (٥) شهر لالجین (٥) شهر جهانی (٥) سید مصطفی موسوی (٥) اشتغال روستایی (٥) مدرسه کوریجان (٥) راه و شهرسازی کبودراهنگ شهرسازی (٥) مسجد صاحب الزمان کوریجان (٥) بخش شرا (٥) کسب و کار در کوریجان (٥) اصحاب رسانه (٥) سندقدیمی (٥) کارگروه اشتغال (٥) هیئت کونگ فوتوآ (٥) انتخابات ریاست جمهوری (٥) ورزش بانوان (٥) غار علیصدر (٥) ایام فاطمیه (٥) سربازی (٥) خبرنگار (٥) روستا (٥) شعر (٥) دانشگاه (٥) شهرداری (٥) مزار شهدای کوریجان (٥) اخبار همدان و کوریجان (٥) تویسرکان (٥) 13 آبان (٥) عید غدیر خم (٥) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٥) همسایه کوریجان (٥) پل تاریخی کوریجان (٥) ورزش و جوانان همدان (٥) اربعین 95 (٥) خادمان زائران اربعین همدان (٤) نماز جمعه ملایر (٤) امام جمعه فامنین (٤) حجت الاسلام محمدباقر برقراری (٤) امام جمعه اسد آباد (٤) علی تعالی (٤) مهاجران همدان (٤) قهاوند (٤) بنیاد شهید (٤) لالجین (٤) فولکورها (٤) خاندان قویون باش (٤) طایفه زمانی و علیزمانی (٤) سرشماری (٤) شورای اسلامی روستای کوریجان (٤) کتاب تاریخ و فرهنگ کوریجان (٤) راهدارخانه (٤) حضرت آیت الله نوری همدانی (٤) سردار سلیمانی (٤) تاریخچه سربازی (٤) فرمانداری کبودراهنگ (٤) اربعین (٤) رئیس دانشگاه (٤) خودرو (٤) روحانی (٤) مجلس شورای اسلامی (٤) محرم (٤) فوتبال (٤) نمایشگاه (٤) تامین اجتماعی (٤) آزمون (٤) کتابخانه عمومی (٤) راه آهن (٤) سرمایه گزاری (٤) محیط زیست (٤) احمدی نژاد (٤) پلیس فتا (٤) صاحب نوری (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) معاون (٤) تحصیلکردگان کوریجان (٤) مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کب (٤) سالن ورزشی امام علی کوریجان (٤) تبلیغات اسلامی کبودراهنگ (٤) شبکه بهداشت و درمان (٤) رژیم صهیونستی (٤) دولت تدبیر و امید (٤) ستاد نمازجمعه کوریجان (٤) تصادفات در جاده های کوریجان (٤) محمود نوروزی (٤) امام جمعه رزن (٤) تیم کشتی کوریجان (٤) حفاظت محیط زیست (٤) رئیس اوقاف و امور خیریه استان همدان (٤) اعزام زائرین به کربلا (٤) شورای‌عالی فضای مجازی (٤) معرفی کوریجانی موفق (٤) احمد محمدی راستی (٤) شهردار فامنین (٤) شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید (٤) رونق اقتصادی روستاها (۳) شهرستان تویسرکان (۳) دهیاران همدان (۳) حوزه حضرت مریم(س) (۳) عاطفه زارعی (۳) مدیر کل امور کتابخانه های عمومی (۳) ذاکران اهل بیت (۳) مدیر کل ورزش و جوانان همدان (۳) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳) فرماندار کبود راهنگ (۳) صنعت مهدن تجارت (۳) وداع با مدافعِ حرم (۳) سال 1363 (۳) سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان (۳) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا رییس تبلیغات اسلامی (۳) سرمایه‌گذاری در شهرستان رزن (۳) توابع کوریجان (۳) مهری بهمند (۳) بحرانهای زیست محیطی (۳) بخشداری کوریجان (۳) خاندان امینی (۳) باجی خانم شاهوریلو (۳) نشست روشنگری (۳) روز ملی کونگ فو (۳) قهرمانی کونگ فو کوریجان (۳) فعالان فرهنگی (۳) بخش لالجین (۳) مراکز بهداشتی درمانی (۳) داعش (۳) امام جمعه موقت (۳) امیر خجسته (۳) مهدی غلامی (۳) گالری عکس طایفه بهبهانی (۳) رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودرآهنگ (۳) معرفی مشاغل تولیدی و خدماتی کوریجان (۳) نماینده ملایر (۳) حاج ولی ا کلامی زنجانی (۳) شناسنامه قدیمی (۳) حمید عبدلی (۳) رایکان سفلی (۳) دهستان مهاجران (۳) امام جمعه (۳) دکتری (۳) فنی و حرفه ای (۳) جمعیت هلال احمر (۳) نوزاد (۳) بیمارستان (۳) تبریک سال نو (۳) سفیر (۳) اقتصاد (۳) عاشورا (۳) گردشگری (۳) نقشه (۳) امنیت (۳) حضرت علی (ع) (۳) ترکیه (۳) نیروی انتظامی (۳) مشهد (۳) محیط بان (۳) سوریه (۳) نهاوند (۳) تسلیت (۳) شورای شهر (۳) طایفه غیبی (۳) مجلس ترحیم (۳) وزیر فرهنگ و ارشاد (۳) وزیر داد گستری (۳) ابوالفضل محمدی (۳) خانواده شهدا (۳) انتخابات شوراها (۳) فرهنگ جغرافیایی ج5 (۳) شهرهای استان همدان (۳) جواد امینی (۳) گالری عکس طایفه میرزایی (۳) تقدیرو تشکر (۳) تعزیه خوانهای کوریجان (۳) مکتبخانه (۳) دانلود نوحه ترکی (۳) صنعت سفال (۳) تپه تاریخی کوریجان (۳) روز قدس (۳) عید قربان (۳) خاندان نوروزی (۳) امامزاده جعفر (۳) بخشدار مرکزی بهار (۳) بولدینگ و بیلیارد (۳) حجت الاسلام احد آزادیخواه ها (۳) رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی (۳) کشف مواد مخدر (۳) سید اسد (٢) محله حسین بابا (٢) رضا میرزایی (٢) امام جمعه کبودر آهنگ (٢) اسد الله ربانی مهر (٢) رئیس قوه قضایی (٢) شرکت غله وخدمات بازرگانی (٢) رنجبر ضرابی (٢) فرمانده سپاه قهاوند (٢) نماینده تویسرکان (٢) حمدالله چاروسایی (٢) حجت الاسلام سید حسن فاضلیان (٢) سید حبیب‌الله موسوی‌بهار (٢) آیت اله هاشمی (٢) سمن های استان همدان (٢) اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، (٢) نماز جمعه رزن (٢) حجت الاسلام عباسعلی مغیثی (٢) فرماندار اسد آباد (٢) محمود رضا عراقی (٢) نماز جمعه اسد آباد (٢) حمید رضا حاجی بابایی (٢) سازمان میراث فرهنگی کشور (٢) حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی (٢) کنوانسیون راهنمایان گردشگری (٢) حجت الاسلام سید هاشم موسوی (٢) ثبت ملی (٢) جشواره (٢) بخشدار مرکزی همدان (٢) تشییع (٢) سخنران (٢) ادبیات کودکان (٢) مدال (٢) مرد کوریجانی ٣۵٠٠ ساله (٢) اسکلت انسانی در موزه هگمتانه (٢) مواد مخدر (٢) رئیس مجمع تشخیص مصلحت (٢) لغت نامه دهخدا (٢) هفته دفاع مقدس (٢) بدهکار (٢) علی مطهری (٢) آنا یوردوم (٢) پرویز اذکایی (٢) روستاهای ایران (٢) دحوالارض (٢) نشر (٢) خانه بهداشت (٢) طایفه گوران (نوروزی) (٢) طایفه حسینی (٢) حضرت زینب (س) (٢) خاندان عباسی (٢) کار آفرینی (٢) عزاداری حسینی (٢) پدافند غیر عامل (٢) ایستگاه راه آهن همدان (٢) ربان فارسی (٢) سعید کریمی (٢) روزنامه خاطرات عین السطنه (٢) لیست آثار تاریخی (٢) گالری عکس طایفه رشیدی (٢) کاظمی افشار (٢) میرزا علی معجز شبستری (٢) حاج اشرف کوریجانی (٢) گالری عکس طایفه غیبی (٢) گالری عکس طایفه عباسی (٢) گالری عکس طایفه زمانی (٢) مرکز بهداشتی درمانی کوریجان (٢) مدیریت پسماند (٢) اشتغالزایی (٢) رزن (٢) همایش شیرخوارگان حسینی (٢) نوحه خوانهای کوریجان (٢) هیات امنا (٢) مجتمع رفاهی کوریجان (٢) حسن عباسی (٢) شیخ عبدالله زاهد مهاجر (٢) نتانیاهو (٢) تعطیلی مدارس (٢) ضرب المثل (٢) فدراسیون فوتبال (٢) لاریجانی (٢) نخبگان (٢) صنایع دستی (٢) تصادف (٢) تئاتر (٢) جاده (٢) شهریار (٢) زن (٢) نشست خبری (٢) شهادت (٢) ماه محرم (٢) کودک (٢) پل (٢) عارف (٢) قتل (٢) لینک (٢) آرشیو عکس (٢) صندوق مهر امام رضا (٢) فتنه (٢) سیزده بدر (٢) وطنم (٢) نوروزی (٢) مهاجران (٢) امر به معروف (٢) بانک (٢) محسن رضایی (٢) امریکا (٢) روسیه (٢) تعزیه (٢) عید نوروز (٢) نیروگاه (٢) درمانگاه (٢) پرستار (٢) درگذشت (٢) جورقان (٢) روز جمهوری اسلامی (٢) پور محمدی (٢) میهمان (٢) وزیر نیرو (٢) مشارکت مردم (٢) وقف (٢) انتظامی (٢) مدیریت بحران (٢) ثبت نام (٢) روابط عمومی (٢) اردو های جهادی (٢) دادستان (٢) گوران (٢) سازمان سنجش (٢) رئیس مجلس (٢) آبرسانی (٢) مراجع تقلید (٢) غیر مجاز (٢) قلیان (٢) سواد آموزی (٢) کندیمیز (٢) شهید مدنی (٢) حاج سلیم موذن زاده (٢) مسجد مهدیه (٢) بخشدار شیرین سو (٢) نماز جمعه نهاوند (٢) جشن بزرگ انقلاب (٢) مسلم غلامی (٢) شجره نامه طایفه نظری (٢) تشکیل گروه هم اندیشی کوریجان (٢) عزالذوله (٢) گالری عکس طایفه نظری (٢) موضوعات اصلی وبلاگ (٢) اوشاق لیق شعرلری (٢) گالری عکس طایفه جعفری (٢) گالری عکس طایفه اصلانی (٢) شجره نامه طایفه شیرازی (٢) شجره نامه طایفه بهبهانی (٢) نبرد کوریجان (٢) پل تاریخی مهاجران (٢) سفرنامه ابوالحسن خان فخرالملک اردلان (٢) گالری عکس طایفه جمشیدی (٢) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا (٢) حجت‌الاسلام مجتبی چیتگری (٢) ورزشگاه امام علی (ع) کوریجان (٢) یادواره شهدای ورزشکار (٢) امامزادگان همدان (٢) ابراهبم الهی تبار (٢) تلگرام (٢) دهه فجر 1392 (٢) سرپرست فرمانداری رزن (٢) رضا قیاسی (٢) پاسخ به نظر (٢) نتایج انتخابات شورا های شهر همدان (٢) رسول منعم (٢) جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (٢) ابوذر عباسی (٢) فرماندارکبودراهنگ (٢) راه و شهرسازی (٢) امام جمعه همدان (٢) حسن لطفی (٢) کالای قاچاق (٢) همایش کوهنوردی (٢) سردار سرلشکر محمدعلی جعفری (٢) معاون وزیر راه و شهرسازی (٢) مسابقات قرانی (٢) بخش مرکزی همدان (٢) بخش قروه درجزین (٢) شهر نهاوند (٢) گرانی خودرو (٢) سالور (٢) شورای اسلامی شهر همدان (٢) مسابقات قهرمانی استان (٢) ورزش بانوان کوریجان (٢) تاریخچه برگزاری نمازجمعه (٢) پلیس را ه همدان (٢) سید بیت اله زینتی -دهیار راهموار (٢) گزارش عملکرد دهیاری (٢) مرکز مدیریت راه‌های استان همدان (٢) پیام تشکر برای حضور در مراسم ختم و تسلیت (٢) حضرت آیت اله ملاعلی معصومی (آخوند همدانی ) (٢) روح اله بهبهانی (٢) it*ict (٢) روستای بوبوک آباد (٢) فرماندار فامنین (٢) ظاهر پورمجاهد (٢) قهورد علیا (٢) مزارع و باغات تابعه کوریجان (٢) دهستان چاه دشت (٢) راِیکان علیا (٢) حوادث شهری (٢) روستای مزرعه مهدی آباد (٢) سایت خبری تحلیلی کورنگ (٢) مسئولین بخش شراء (٢) زینبیه کوریجان (٢) مدرسه نشاط کوریجان (٢) خانم خدابنده لو (٢) دهه فجر 1393 (٢) ورزش قرخلر (٢) محمدرضا ولدخانی (٢) حاج احسان قنبری (٢) کاهش آب (٢) اشکان جعفری (٢) عمران میرزایی (٢) وزیر راه و شهر سازی (٢) مصطفی خدابنده لو (٢) نیروهای مصلح (٢) تعاون کار و رفاه اجتماعی (٢) سپاه انصارالحسین استان همدان (٢) آیت‌الله علم الهدی (٢) تخصیص اعتبار (٢) سرهنگ اکبر امینی (٢) کلان شهر ها (٢) تخفیف مالیات (٢) پلیس اگاهی (٢) محرم 1394 (٢) عادل رمضانی (٢) امام جمعه بهار (٢) جشنواره اقوام ایرانی (٢) حجت الاسلام والمسلمین حسینی (٢) حاج محبعلی امینی (٢) دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری (٢) سلطانی راد (٢) سید ایوب موسوی (٢) حمید چیت‌چیان (٢) عباس قهرمانی (٢) پایین رفتن سطح آب ها (٢) سیاست افزایش جمعیت (٢) جهاد کشاورزی کبودراهنگ (٢) استادابراهیم قاسمی (۱) رئیس هیات کونگ فو همدان (۱) احمدرضاشیری (۱) جمال لطیفی (۱) شجره نامه طایفه جمشیذی (۱) گالری عکس خاندان فضلی (۱) جواب پیام تبریک (۱) مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان (۱) گسترش بیابان (۱) حسن غیبی (۱) بازدید دهیارن شهرستانهای همدان و فامنین از مجلس شو (۱) کارتن خوابها (۱) مدرسه رسالت کوریجان (۱) صبحانه سالم در برنامه اردویی دانش آموزان (۱) تعاونی دهیاریهای بخش (۱) پیاده روی خانوادگی کبورداهنگ (۱) محور کوریجان به قهاوند (۱) سید حسین میرشفیع (۱) معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش لالجین (۱) شهادت عضرت علی (۱) یونس زمانی (۱) والیبال کوریجان (۱) حواشی روز قدس (۱) شهید محمد نجفی (۱) سید رضا صالحی امیری (۱) دفتر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه (۱) بخشداری صالح آباد (۱) علی عربزاده (۱) علیرضا نوربخش (۱) اتحادیه مبل‌سازان و مبل‌فروشان (۱) شهرک مبل (۱) رضا بهاری (۱) داود جعفری (۱) ایمیل رسیده (۱) ولیان تابش (۱) خانه قرآن نورالشفاء (۱) فتح علی حسینی علی حسینی (۱) زیغمی (۱) اربعین 94 (۱) جواب پیام تسلیت اب (۱) عبدالله خدیمی، شاعر اراکی (۱) گالری عکس طایفه رمضانی (۱) ذاکر اهل بیت حاج علی رمضانی (۱) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان ع (۱) کدخدا درویش علی چراغی (۱) موگرینی (۱) گالری عکس طایفه نوروزی (۱) تلگرام تاریخ و فرهنگ کوریجان (۱) حسینیه کوریجان (۱) مصوبات سفر (۱) حامد صالحی (۱) شهدای همدان (۱) بخشداری مرکزی همدان (۱) چشمه قصابان (۱) تقسیمات سیاسی (۱) دادستان کبود راهنگ (۱) غلامرضا ناصر تبار (۱) کمسیون صنایع و معادن (۱) پیام تبریک (۱) دهه فجر94 (۱) شمارش آرا کاندیاها (۱) جشن 13 فروردین (۱) شورای اقامه نماز (۱) فراکسیون شاهد (۱) رضا قیامت (۱) مدیر گیزمیز (۱) خانه عالم روستای جنار (۱) قادر آباد (۱) رنجبر زاده (۱) مریانج (۱) کارخانه آرد (۱) سلامتکده (۱) فرمانداری اسد آباد (۱) حمید اسماعیلی (۱) شورا اسلامی کوریجان (۱) معاون امور عمرانی (۱) ابرار خرم (۱) کلاه برادر (۱) سید مصطفی رسولی (۱) یخشدار قهاوند (۱) ایسنا همدان (۱) ارتقا بخش به شهرستان (۱) حوزه شهید خادپر (۱) نعاون روستایی (۱) ان صلاح همدانی (۱) معاون اجتماعی ، فرهنگی و گردشگری (۱) صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات (۱) محمد رودباری (۱) مهدیه همدان (۱) بزرگداشت شهدای دولت (۱) حجت الاسلام مسلم اسدی (۱) مدیر عامل شرکت مخابرات (۱) نظری پویا (۱) وازگونی (۱) بلوار بهشت (۱) سردار قدیر نظامی (۱) محمد ن (۱) عملیات قراویز (۱) محمد خاکی (۱) سید هاشم موسوی (۱) محمدتقی صوفیان (۱) رضا حقی (۱) معاون سازمان ورزش و جوانان (۱) شجره نامه طایفه خدابنده لو (۱) محرم 1393 (۱) خانه عالم روستای کوریجان (۱) گرمخانه (۱) شهردار بهار (۱) گالری عکس طایفه خدابنده لو (۱) مدیریت خانه رزمی نشاط کوریجان (۱) مسابقات کشتی نونهالان کوریجان (۱) شهید امراله زمانی (۱) محور فرعی بهار به کوریجان (۱) کمربندی شمال به غرب (۱) مراسم ارتحال حضرت امام ره (۱) 1393 عکس مناسبت (۱) روغن پالم (۱) دجالواره (۱) مدرسه راهنمایی امام خمینی (۱) خندوانه (۱) شجره نامه طایفه حعفری (۱) شجره نامه طایفه جعفری (۱) شجره نامه طایفه اصلانی (۱) میرزا علی حسینی (شیر کوریجان) (۱) مبل و منبت (۱) اکنلو (۱) نظارت وبازرسی از عملکرد پایگاه سما کوریجان (۱) جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفرصادق(ع) (۱) سرگرد پاسدار علی رجبی (۱) نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو (۱) کارگاه فرزند پروری (۱) یادواره شهدای روستای مزرعه مهدی آباد کبودراهنگ (۱) وطن تورپاغیندا یئرلی بیر داشام اولمازکی هر سئله سی (۱) یاد ماندگاران (۱) مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های (۱) جاده ترانزیتی (۱) محور همدان-کوریجان (۱) حد و مرز کوریجان (۱) تولید شاخص (۱) میرزا محمد علیخان فریدالملک قرخلری (کبودراهنگی) (۱) مشاهیر و بزرگان روستای قرخلر (۱) ساختمان دهیاری (۱) حریق یک انبار علوفه (۱) مسابقات طناب‌زنی بانوان (۱) مسابقات آمادگی جسمانی بانوان (۱) خانه عالم روستای قرخلر (۱) خانه عالم روستای بوبوک (۱) کدخدا حاج مراد علی میرزایی (۱) حاج رضا عباسی (۱) زیرسازی آسفالت معابر (۱) رئیس مخابرات شهرستان کبودراهنگ (۱) اسماعیل آیینی (۱) صورت جهیزیه عروس (۱) علی اشرف فرزند کربلایی علی جان (۱) سید رسول حسینی (۱) مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری همدان (۱) روستای لتگاه (۱) منطقه حاجیلو قراگوزلو(روستاهای تاریخی، بیوک آباد، (۱) کریدور شمالی (۱) احداث هتل کانکس (۱) حجت‌الاسلام علی محمدپور (۱) محمد رضا نظری (۱) شجره نامه طایفه آقا میرزایی (۱) رایکان سفلی (پایین) (۱) امیر آقا میرزایی (۱) پایگاه بسیج شهید بهشتی کوریجان (۱) نام گذاری سال 1394 (۱) سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌ (۱) دهیاری قرخلر (۱) احوالات حضرت زهرا(س) (۱) ضریح حضرت ابوالفضل (ع) (۱) آیت‌الله بنی‌صدر (۱) مهد کودک مژده کوریجان (۱) بهزیستی شهرستان کبودراهنگ (۱) حجت الاسلام والمسلمین قاسم اسکندری (۱) برنامه های افزایش جمعیت (۱) معاون اجرایی مرکز بهداشت استا (۱) جواب پیام تسلیت (۱) شهرجدید نهران کوریجان (۱) امام جمعه کوریجان (۱) گالری عکس خاندان اویسی (۱) محرم اویسی (۱) تپه تاریخی یسرلو (۱) گالری عکس خاندان چراغی (۱) شجره نامه خاندان چراغی (۱) حجت الاسلام و المسلمین حسین محقق امام جمعه محترم ق (۱) شناسنامه روستای یسرلو (۱) تولدحضرت زهرا (۱) رتبه عالی سایت بسیج خواهران پایگاه سما (۱) حجت الاسلام علی محمد پور (۱) قانلی یول (۱) کارگاه تخصصی مهارت های زندگی (۱) نذر امام زاده (۱) حضور ایران در سوریه (۱) لیست کاندیدا های مورد حمایت (۱) آقامعلی رشیدی فرزند امیر بگ (۱) نصرت حسینی فرزند غلامحسین (۱) محمدباقر نوبخت (۱) مدافعان حرم (۱) طایفه کرمی (۱) هیات کوریجانی های (۱) توسعه روستاها (۱) زهرا شعبانی (۱) شهر صالح آباد (۱) 30 مهر (۱) نایب رئیس (۱) حسین فریدون (۱) ابراهیم دهقانی خواه (۱) شهرداری ملایر (۱) سیدرضا صالحی امیری (۱) سوباشی (۱) نفوس و مسکن (۱) علی جنتی (۱) رئیس سازمان برنامه و بودجه (۱) جنت الشهدا (۱) گالری عکس طایفه ملکی (۱) سید نورالدین عافی (۱) تجمع مردم (۱) حضرت آیت اله خامنه ای (۱) راهپیمایی روزقدس (۱) معماری ایرانی اسلامی (۱) سید حسین جعفری (۱) کمسیون امنیت ملی (۱) پیکرشهید (۱) حیوانات درنده (۱) خاندان کرمی (۱) خاندان کریمی (۱) طایفه جمشیدی (۱) افشا گری (۱) کندیم (۱) عبدلی (۱) بلوار کاشانی (۱) ارتش آزاد (۱) سران قوا (۱) بابک زنجانی (۱) حیدر محمودی (۱) موسیغی استان همدان (۱) آلبوم موسیغی (۱) رسول ابراهیم خانی (۱) سلطانی فر (۱) عباسعلی مغیثی (۱) سهراب فتحی (۱) صالحی امیری (۱) حاج غلامرضا نوروزی (۱) سید بشیر حسینی (۱) سد تالوار (۱) امامزاده مصطفی و ابراهیم (۱) حمید کیانی (۱) لایه روبی (۱) معاون دام÷زشکی استان همدان (۱) مراسم تقدیر از فرماندار پیشین (۱) معرفی فرماندار جدید (۱) مدیرعاملی بهسازی و نوسازی شهرداری همدان (۱) تفکیک حوزه انتخابیه (۱) کمیسیون شوراها و امور داخلی (۱) *اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی* (۱) برزول (۱) قلعه چاه (۱) بخشدارگل تپه (۱) ورزشهای زمستانی (۱) روستاهای بزرگ کبودراهنگ (۱) میرجمال حسینی (۱) فارسی ترکی (۱) پیگیریهای ویزه مدیر وبلاگ (۱) محسن مرادی پناه (۱) تعاونی دشت طلائی کوریجان (۱) مسلم آقامیرزائی (۱) شرکت تعاونی میخ سازی کوریجان (۱) شمیم الوند کوریجان (۱) عین اله زمانی (۱) کاروند (۱) ملاحسین بیاتی (۱) عبدالصمد میرزاعزالدوله (۱) گالری عکس طایفه آقا میرزایی (۱) گالری عکس خاندان مینایی (۱) گالری عکس طایفه اکبری (۱) گالری عکس خاندان اکبری (۱) پیاده روی خانوادگی (۱) همایش پیاده روی (۱) محسن نریمان (۱) شجره نامه سادات کوریجان (۱) شجره نامه طایفه صفی یی (۱) شجره نامه طایفه مهدوی (۱) شجره نامه خاندان رستمی (۱) شهدای گمنام (۱) شجره نامه طایفه حاج حسین رضا (۱) گورستانهای کوریجان (۱) مجتبی زارعی (۱) شجره نامه خاندان احمدی (۱) شجره نامه خاندان اکبری (۱) عبداله خان سرتیپ (۱) فرهنگ دکترمعین (۱) غازان خان تیموری (۱) شجره نامه طایفه خدایی و سلیم خانی (۱) شجره نامه طایفه فضلی (۱) شجره نامه طایفه جوادی (۱) داریوش حق دوست کوریجانی (۱) هنذمند و هنرپیشه (۱) بازیگر، کارگردان (۱) تئاتر و یسنما (۱) آمریکایها در کوریجان (۱) نصرالله خان کوریجانی (۱) فرش بافی (۱) سردار آبنوش (۱) بعثت پیامبر (۱) خانه های روستایی (۱) مهدی کرمی (۱) معماری روستا (۱) دلریش (۱) جان کری (۱) آبهای زیر زمینی (۱) کبدی (۱) فرآورده های لبنی (۱) شجره ملعونه (۱) تربیت بدنی کبودراهنگ (۱) معاینه فنی (۱) موکب (۱) کنتور آب (۱) کمیسیون اجتماعی مجلس (۱) جشن میلاد (۱) ویکی لیکس (۱) سید عظیم شیروانی (۱) ماران (۱) مسجد تاریخی مهاجرات(ماران) (۱) پور مختار (۱) معلم ورزش (۱) جامعه روحانیت (۱) علی اکبر نظری (۱) محمد علی محمدی (۱) قصور پزشکی (۱) اکبر رنجبر زاده (۱) پارک علم و فناوری (۱) بخش گل تپه (۱) محمد کاظمی (۱) فرماندار نهاوند (۱) حجت الاسلام طاهری (۱) معابر (۱) حجت الاسلام جوادی (۱) فرماندار کبودراهنگ (۱) رضا داوود نژاد (۱) حرم امام (ره) (۱) ابوالقاسم نباتی (۱) محسن کوهکن (۱) تولید دارو (۱) سردار محمدرضا نقدی (۱) کمیته برنامه ریزی (۱) معاون فرماندار (۱) راه پیمایی روز قدس (۱) عاملی اردبیلی (۱) گریبایدوف (۱) یادداشت نویسنده (۱) پوشاک اسلامی (۱) ال سعود (۱) عباس زمانی (۱) اگهی ترحیم (۱) محمد کرمی (۱) سید رضا موسوی (۱) محمد ابراهیم اسدی (۱) هیات امنا مسجد قمر بنی هاشم (ع (۱) پایگاه مقاومت شهید دستغیب (۱) مجتمع رفاهی امیر اشرف (۱) 31 شهریور (۱) علی اکبر افشار نایب کوریجان (۱) گالری عکس خاندان افشار (۱) رضا فیضی پور (۱) دهیار مهاجران (۱) آیت اله بروجردی (۱) آل خلیفه (۱) حوزه علمیه خواهران (۱) آرامستان (۱) تقدیر و تشکر (۱) تنظیم خانواده (۱) بدون کنکور (۱) فراری (۱) صالحین (۱) اهداء عضو (۱) سفرهای استانی (۱) تجمل گرایی (۱) قشم (۱) عراقی (۱) ساخت (۱) اصناف (۱) شهردار (۱) بوم گردی (۱) فروشنده (۱) حساب بانکی (۱) منافقین (۱) پیام نور (۱) انرژی هسته ای (۱) وزارت اطلاعات (۱) ریاست جمهوری (۱) بازار همدان (۱) مسجد جامع (۱) کلیه (۱) وزارت نفت (۱) نایب رئیس مجلس (۱) منابع آب (۱) نابینایان (۱) محمود کریمی (۱) فضولی (۱) امارات متحده عربی (۱) کابل (۱) دستگیری (۱) پاس همدان (۱) میلاد حضرت علی (۱) راهنمایی و رانندگی (۱) کما (۱) درخواست کمک (۱) مجمع عمومی (۱) بسیج سازندگی (۱) لیگ برتر (۱) مهرداد بذرپاش (۱) شهید همت (۱) تلفن همراه (۱) وزارت کشور (۱) عربستان (۱) علی جعفری (۱) حیدری (۱) سالن ورزشی (۱) اجبار (۱) متین (۱) عذرخواهی (۱) ناطق نوری (۱) فضای سبز (۱) جریمه (۱) کابینه (۱) پوکی استخوان (۱) خشکسالی (۱) صادرات (۱) میزان (۱) مشاور (۱) منطقه (۱) شفیعی (۱) تروریستی (۱) زیرساخت (۱) نیروهای مسلح (۱) همسایه (۱) حاشیه (۱) کوهنورد (۱) سازمان ملل (۱) ارزانفود (۱) مهدی هاشمی (۱) رضا طلایی نیک (۱) گردهمایی (۱) شهدا (۱) فرودگاه (۱) بیانیه (۱) جنگ جهانی (۱) شهرسازی (۱) استان مرکزی (۱) آمازون (۱) نهی از منکر (۱) شبکه اجتماعی (۱) رشت (۱) اعتکاف (۱) روزنامه (۱) اسکواش (۱) فرهنگ اسلامی (۱) صفوی (۱) پیام نوروزی (۱) چهل حدیث (۱) تسهیلات (۱) حادثه (۱) تهران (۱) گندم (۱) آذربایجان (۱) کشاورزی (۱) اطلاعیه (۱) زندان (۱) معجـزه (۱) ونزوئلا (۱) طرح (۱) مهربان (۱) مادر (۱) استقلال (۱) دست (۱) اصلاحات (۱) تبلیغات (۱) زایمان (۱) سلامت (۱) بیماری (۱) اعتیاد (۱) نماز (۱) رد صلاحیت (۱) مرگ (۱) انقلاب (۱) اجتماعی (۱) ازدواج (۱) فناوری اطلاعات (۱) اسرائیل (۱) مجلس (۱) اصغر فرهادی (۱) چین (۱) تسنیم (۱) قیمت (۱) شیرین (۱) جوانان (۱) نشریه (۱) آمار (۱) ادبی (۱) هاشمی (۱) ایران (۱) آزادی (۱) سفر (۱) مسجد (۱) تولد (۱) اهواز (۱) کتاب (۱) ورزش (۱) بسیج (۱) بین الحرمین (۱) امام رضا (ع) (۱) گزارش عملکرد (۱) رهبری (۱) یهود (۱) اشتباه (۱) حضرت محمد (ص) (۱) ولایت (۱) صفر (۱) پارک (۱) ماهواره ای (۱) اعتماد به نفس (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) معتاد (۱) کشتی (۱) طب سنتی (۱) اتاق بازرگانی (۱) اعدام (۱) وهابیت (۱) دولت (۱) ورزش باستانی (۱) المپیک (۱) امتحان (۱) پزشکیان (۱) تجاوز به عنف (۱) راه (۱) امام حسین (ع) (۱) گرگ (۱) آسیب های اجتماعی (۱) وزارت خارجه (۱) پرچم (۱) اسکار (۱) دانشمندان (۱) چهارشنبه سوری (۱) گیلان (۱) تیراندازی (۱) امام شناسی (۱) شکار (۱) حامیان (۱) اوباما (۱) پزشکی (۱) جهاد کشاورزی (۱) امامت (۱) هزینه (۱) العالم (۱) کیو کوشین (۱) عکس عروسی (۱) یالثارات (۱) شماره تلفن ادارات (۱) کارکنان ادارات کبودراهنگ (۱) ترامپ (۱) فصل مدرسه (۱) طایفه مرادی (۱) گالری عکس طایفه مرادی (۱) شهر بازی (۱) شاه طهماسب صفوی (۱) ملا پناه واقف (۱) کورجان (۱) مسجد ارگ (۱) گوریجان (۱) کریجان (۱) اختر شناسی (۱) پلاکت (۱) بسیج دانش آموزی (۱) پیشگیری از اعتیاد (۱) سر مربی (۱) حسین شریعت مداری (۱) ستاد انتخابات (۱) قمری دربندی (۱) دولومیت (۱) تصادفات جاده ای (۱) چزابه (۱) مسابقات قهرمانی کشور (۱) معاون رئیس جمهور (۱) آیت‌الله خاتمی (۱) ایرانی کشی (۱) دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام (۱) همدانی (۱) محلات قدیم کوریجان (۱) سی تی اسکن (۱) قلعه ارباب (۱) محسن ترکاشوند (۱) گفتمان دینی (۱) ایلان داشی (۱) خبر آنلاین (۱) نماینده نهاوند (۱) سعید افقی (۱) عمرانی (۱) ارباب رجوع (۱) طایفه حسنی (شبیه خوان طایفه سی) (۱) عزاداران حسینی (۱) گرانی گوشت (۱) پذیرش دانشجو (۱) محرم1388 (۱) شال سالاماخ منجوق چیخارتماغ (۱) آسفالت جاده (۱) سایان (۱) رفتاری (۱) تحصیلکردگان (۱) گالری عکس طایفه مهدوی (۱) رحمانی فضلی (۱) گالری عکس طایفه صفی ئی (۱) گئتمه ترسا بالاسی (۱) علی آقا واحدی (۱) نامهای جالب (۱) علی اکبر افشار (۱) طایفه میرزایی (۱) نایب کوریجان (۱) گالری عکس خاندان بابایی (۱) سرمازدگی باغات (۱) شیخ تقی طاهری (۱) سید مصطفی حسینی (۱) گالری عکس خاندان محمدی (۱) نان پحتن در خانه های کوریجان (۱) گالری عکس طایفه شیرازی (۱) قهوهخانه کوریجان (۱) کدخدامحمدحسین نوروزی (۱) عباس قهوه چی (۱) خاندان احمدی (۱) گالری عکس خاندان احمدی (۱) شجره نامه طایفه حسنی (۱) گالری عکس طایفه حسنی (۱) مسعود سالور (۱) خاندان یا طایفه نوروزی (۱) کشت کلزا (۱) راهنگ سبز (۱) کنگره آمریکا (۱) هوشنگ کامکار (۱) ده فجر (۱) محمد حسینی (۱) انسانهای اولیه (۱) ماموران انتظامی (۱) کوریجان رشت (۱) سیلوی 80هزار تنی کوریجان (۱) گنج نامه (۱) روستاهای ترک (۱) زبان سومری (۱) زبان همدانی (۱) راه اهن (۱) رزمندگان (۱) اساتید دانشگاه (۱) دستاوردهای انقلاب (۱) حفاظت شده (۱) نیروگاه خورشیدی (۱) شهید مفتح (۱) عسگری (۱) هفته پژوهش (۱) نادر شاه افشار (۱) مخزن آب (۱) عزای عمومی (۱) بینندگان وبلاگ (۱) امام زاده (۱) بخش صالح آباد (۱) نیروی مقاومت بسیج (۱) زنان و زایمان (۱) آخرین خبر (۱) نامها (۱) اتاق اصناف (۱) لباس مدرسه (۱) نماینده تهران (۱) موتلفه اسلامی (۱) هفته بسیج (۱) استعفاء (۱) عثمانی (۱) طرح تفصیلی (۱) پیکر (۱) سیستم تبلیغاتی (۱) خوابگاه دانشجویی (۱) اقامه نماز (۱) انتحاری (۱) جبهه جنگ (۱) پرورش بلدرچین (۱) نخجوان (۱) میترا حجار (۱) خزانه (۱) جمهوریخواه (۱) بادامچیان (۱) تلگراف (۱) محمد علی نجفی (۱) رکود (۱) زورخانه (۱) پیش دبستانی (۱) وزارت بهداشت (۱) تغذیه مصنوعی (۱) عکاس (۱) مهاجران اراک (۱) اردوغان (۱) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱) مومیایی (۱) کمیسیون فرهنگی (۱) حضرت مهدی عج (۱) عیسی جعفری (۱) افطاری (۱) فضای مجازی (۱) فرهاد فخرالدینی (۱) شناسایی (۱) گوروان (۱) فرزند شهید (۱) بافت مسکونی (۱) نخبه (۱) جانباز شیمیایی (۱) علی اکبر جوانفکر (۱) شوراهای اسلامی (۱) میلادامام حسین (۱) کمیته امداد (۱) خجسته (۱) بقاع متبرکه (۱) موشک بالستیک (۱) بروجردی (۱) ماشین عروس (۱) محوطه تاریخی (۱) حاتم آباد (۱) نیروی هوایی (۱) چاه دشت (۱) سارق (۱) مجاهدت (۱) کارت هوشمند (۱) عکس طبیعت کوریجان (۱) وزیر دفاع (۱) مرگ مغزی (۱) اقتصاد جهانی (۱) حجاریان (۱) طناب زنی (۱) خراسان شمالی (۱) دیوان عالی کشور (۱) نتایج انتخابات (۱) سال تحصیلی (۱) محمدرضا شجریان (۱) 10 مسجد 10 سخنران (۱) حجت الاسلام ناصر نقوی (۱) خودرو گران قیمت (۱) حمیدرضا نیکداد (۱) آب و فاضلاب استان همدان (۱) حجت الاسلام سید رضا فاضلیان (۱) همدانی های مقیم تهران (۱) آقا محمدی (۱) زمردیان (۱) میعاد یاران (۱) ورزش بدنسازی (۱) سرهنگ بزرگعلی توری (۱) رقیق دوست (۱) حجت الاسلام سیدموسی حسنی مجد (۱) حاجی رضا تیموری (۱) حضرت آیت الله محمدی (۱) حجت الاسلام آزادی خواه (۱) علی نصیرزاده (۱) منصور رضوانی جلال (۱) مدیر امور آبفا (۱) یخزدگی (۱) محمدرضا بیاناتی (۱) فرمانده تیپ 32 انصارالحسین(ع) (۱) سردار مهدی فرجی (۱) چورمق (۱) ثبت احوال شهرستان همدان (۱) رضا زمانی (۱) معاون برنامه ریزی و امور عمرانی (۱) نلگرام (۱) کنار گذر (۱) میثم مصطفی جوکار (۱) معاون سیاسی سپاه (۱) محمدرضا عبادیان (۱) فارسپان (۱) حفاظت هواپیمایی سپاه (۱) فرهاد فراهانی (۱) تبر اندازی (۱) حصار امام خمینی (ره) (۱) حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی (۱) جهاد کشاورزی رزن (۱) محمود فتحی (۱) محمد جواد سیف (۱) هاشم اسکندری (۱) دهیاران بهار (۱) روستاهای بخش مرکزی (۱) ماماهان (۱) مدیرکل فنی و حرفه ای (۱) علیرضا مهرابی (۱) شورای عالی خانه موسیغی (۱) سردار حاج‌میرزا سلگی (۱) بیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی (۱) محمد جواد بربریان (۱) سایت خبری اعتدال (۱) مدیرجهاد کشاورزی (۱) شهید محمد حسین بشیری (۱) حجت الاسلام محمد کاروند (۱) کانون اسلامی همدان (۱) دامپزشکی استان همدان (۱) تصفغیه خانه (۱) سید هادی حسینی بیدار (۱) شرکت هواپیماسازی بوئینگ (۱) موسوی اصفهانی (۱) مدیر حوزه های علمیه استان همدان (۱) اهانت آمیز (۱) یازانه (۱) حواددث غیر مترقبه (۱) استاد حوزه علمیه قم (۱) حجت‌الاسلام حسین شریفی (۱) همایش ائمه جماعات شهرستان همدان (۱) نماینده رزن (۱) جدو (۱) حجت الاسلام مولا زاده (۱) حجت الاسلام حسنی حلم (۱) رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان (۱) مصطفی پناهنده (۱) بدهکار کلان بانکی (۱) شواری شهر همدان (۱) شواری شهر ملایر (۱) رضا زنگنه (۱) مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان (۱) مهرداد نادری فر (۱) جواد نگاهداری (۱) دیرکل راه و شهرسازی استان همدان: (۱) معاونت غذار و دارو (۱) جوان ورزشکار (۱) بخش مرکزی بهار (۱) فاطمه‌السادات شبیری (۱) حضرت آیت اله آملی لاریجانی (۱) سرهنگ داوود قاسمیان (۱) حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی (۱) مسعود اقلامی (۱) محمداسماعیل مطل (۱) مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت (۱) شرکت پشتیبانی امور دام (۱) کریمی قدوسی (۱) معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (۱) شهر مریانج (۱) داور همدانی (۱) بیژن حیدری (۱) حجت الاسلام رنجبر (۱) تیم تشریفات (۱) اسکیت یو (۱) مدیر کل اوقاف (۱) مهدیان نسب (۱) مهر تندرستی (۱) مجمع فعالان رسانه های انقلاب اسلامی (۱) شورای شهر بهار (۱) کار تعاون و رفاه اجتماعی (۱) هفته ازدواج (۱) کار گردان (۱) بهروز بیگی (۱) تهیه لباس (۱) تخلف اخلاقیومالی (۱) امور اقتصادی و دارایی استان همدان (۱) دوبانده (۱) 12 نماز جمعه، 12 سخنران (۱) قراویز (۱) مسئول بسیج (۱) عمل به واجبات (۱) شهرکبودراهنگ (۱) شهر ملایر (۱) فرمانده پایگاه نورژه (۱) فرد نخبه (۱) جذب دانشجوی خارجی (۱) حمل دام (۱) حاکمی (۱) بخشدار لالجین (۱) حمیدرضا رهبر (۱) دهستان ترک شرقی (۱) مدیر کار و رفاه اجتماعی (۱) علی حاجی‌زاده (۱) سرهنگ دوم پاسدارمحمدتقی امیدی (۱) سید روح الله حسینی (۱) امام جمعه ملایر اما (۱) نماینده همدان و فامنین (۱) سرشماری نفوس و مسکن 1395 (۱) امیدعلی پارسا (۱) هادی گل محمدی (۱) سردار مظاهر مجیدی (۱) عبدالعظیم رضایی (۱) پل آهنی (۱) زندگی بخشید (۱) حجت الاسلام محمد کاوندی (۱) ارزشهای دینی (۱) مسجد و حسینیه (۱) بسیج استان (۱) آب منطقه ای همدان (۱) مرتضی عزالدین (۱) شرکت آبفار همدان (۱) سیدمصطفی هاشمی (۱) حاج میرزا سلگی (۱) روستای ایرو (۱) آزمایش dna (۱) روستای مهبار (۱) شهر چوب (۱)
دوستان من بسیج فامنین اداره ورزش و جوانان فامنین حوزه علمیه امیرالمومنین (ع )فامنین مجمع شیفتگان ابی عبداله شهرستان فامنین هیات حضرت امیرالمومنین (ع) شهرستان فامنین انجمن ادبی شوق قلم شهرستان فامنین وبلاگ اختصاصی انجمن اندیشه و پیشرفت فامنین کتابخانه شهید مطهری فامنین آموزش و پرورش شهرستان فامنین هنرستان دخترانه حضرت زهرا (س) فامنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین پیشرفت و توسعه فامنین هیات فوتبال شهرستان فامنین بخشداری پیشخور فامنین وبلاگ حقوقی ماماهان فامنین سحر رایانه ماماهان تعزیه خوانی ثاراله ماماهان ائل قیزی آوای مهاجران بخش مرکزی همدان بخش نوبران شهرستان ساوه بوبوک آباد -دیار محمد جعفر مجذوب علی شاه همدانی پایتخت سفال ایران لالجین پایگاه شهید مصطفی خمینی داق داق آباد تبليغات وبلاگي تعاون همدان جوانان روستای کرفس- رزن خاکریز-شهرستان اسد آباد دریافت کتاب و مقاله راهنگ سبز روستای آقداش-- نوبران ساوه روستای بابا خنجر روستای دوچشمه(کله خان) نهاوندستان روستای سامان - نوبران ساوه روستای سلیمانی نیشابور روستای سوزن -شهرستان رزن روستای سوزن-شهرستان رزن کبودراهنگ-مرکری-قاباق تپه روستای کوزره - شرا - همدان روستای گنبد روستای نینج -شهرستان رزن سازمان تبليغات اسلامي شهرستان كبودراهنگ سایانی های مقیم قم سریش آباد قروه سیاهپوشان-محرمعلی صمدی مداح اهل بیت سیراوند اسدآباد شهر زیبای من فامنین همدان شیخ جراح- گل تپه کبودراهنگ فریازان فضای اشتراک فایل رایگان قروه درجزین قشقایی بی وطن وطن پرست-بهزاد حیاتی جعفربیگی گزل کندیم دینگله کهریز همدان لالجین منیم گوزل کندیم پامبولو(پامولو)--شهرستان فامنین مهدی غلامی موسیقی ترکی همدانی نمسا همدان پایتخت تاریخ وتمدن وبلاگ فرهنگ وتاریخ مریانج شرکت بازرگانی پاسارگاد روستای فامرین شعرهای بی کتاب -مرتضی رشیدی خلیل کرد بهار-روستای بهادر بیگ پایگاه خبری تحلیلی کورنگ اخبار کبودراهنگ-مجتبی بهرامی کربلایی امیر محمد اسکندری-شهدا شرمنده ایم دهیاری مارهموار(راهموار) شرکت تعاونی دهیاریهای بخش لالجین پایگاه بسیج سما کوریجان روستای ویان-مرکز دهستان سبزدشت بصیرت ویان کتابخانه عمومی قدس ویان سایت تابناک همدان اسدآباد افشار آموزش ترکی آذربایجانی آموزش زبان فارسی برای ترک زبانها جهاد پرس پرتال زیگور طراح قالب