نویسنده (های) وبلاگ دهیار بوبوک آباد دهیار یسرلو-احمدعلی کمنذی شورای قرخلر-مهدی کرمی محمدرضارشیدی شورای کوریجان -روح اله بهبهانی دهیار راهموار-سید بیت اله زینتی مصطفی نوروزی
آرشیو وبلاگ
      دیار تاریخی کوریجان (اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل)
مبعت پیامبر مهربانی ، حضرت محمد مصطفی(ص)بر عموم مسلمانان جهان مبارکباد. نویسنده: محمدرضارشیدی - شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٤

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد

دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

بعثت پیامبر اکرم(ص) مبارک باد

امور فرهنگی ورزشی دیار تاریخی کوریجان

  نظرات ()
تصادف در قانلی یول (=راه خونین ) باز هم جان گوسفندان کوریجان را گرفت نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

بعلت تصادفات زیاد در منطقه کوریجان جاده چهار بانده همدان رزن قانلی یول (را ه خونین)نام گرفت

چندی پیش به علت برخورد یک دستگاه خودروی سنگین در محور سه راهی کوریجان بیش از 30راس دام یک روستایی تلف شد و این درحالی است که اتفاقات از این دست درطی سال های گذشته برای عابرین ساکن روستا هم به هنگام عبور از جاده رخ می دهد.

تصادف: گله گوسفندان در سه راهی کوریجان تار مار شد

به گزارش خبرنگار دیار تاریخی کوریجان امروز هم حدود ساعت 9 صبح  در اثر برخورد یک دستگاه خودرو پزو  با گله گوسفندان بیش از 12 راس گوسفند تلف شد.
این جاده  کوریجانی ها بعلت تصادفات زیاد و مجاورت با کوهستان قانلی داغ (کوه خونین) قانلی یول (جاده خونین )نامیده اند.
بندخ بعنوان یک کوریجانی هر وقت خبرهای این دست را می شنوم بسیار متاثر می شوم و غیر از انعکاس آن در این بخش آنرا به فرمانداری و بخشداری مرکزی کبودراهنگ منعکس می کنم
 در حال حاضر که فصل توزیع اعتبارات است در خواست دارم جهت زیر گذر کوریجان اعتبار لازم را پیش بینی و جهت اجرایی شدن پروژه اقدام لازم را مبذول فرمایند تا دیگر از این گونه حوادث را شاهد نباشیم.

پی نویس:

قانلی داغ: درجنوب آزاد راه همدان ساوه در نزدیکی کوریجان منطقه ای کوهستانی وجود دارد که عمده آن کوهستان و مراتع و بخشی از آن اراضی دیم است بلندترین قله این منطقه  هاجا داغ با ارتفاع 2307 متر است این منطقه را کوهستان قانلی داغ می خوانند و بر اساس اسناد و مدارک تاریخی آنرا محل جنگ بابک خرمدین با سپاه بنی عباس بوده که منجر به کشته شدن بیش از 30 هزار نفر از سپاه بابک خرمدین می شود و به سبب خونی که در این منظقه ریخته شده قانلی داغ نامیده شده است.

غنی داغی: برخی این کوهستان را غنی داغی می نامند  علت آن هم پوشش گیاهی غنی، و وجود گیاهان دارویی متنوع و کمیاب در آن بوده است

اخبار مرتبط:
-----------------------
ضررهای جانی و مالی کوریجانیها از جاده های حوالی آن همچنان ادامه دارد
 در اثر تصادف ال 90 دو نفر در دم جام باختن و 8 نفر در اثر جراحات شدید راهی بیمارستان شدند
یک کشته بر اثر تصادف در محور همدان به تهران
 
  نظرات ()
صعود کونگ فو کاران وکشتی گیران به ارتفاعات کوریجان نویسنده: محمدرضارشیدی - یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

گزارش تصویری کوهنوردی ورزشکاران کوریجان

 

  نظرات ()
فرماندار رزن، کارگروه اشتغال را ترک کرد نویسنده: مصطفی نوروزی - جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٤

فتحعلی حسینی-فرماندار رزن

فرماندار رزن، کارگروه اشتغال را ترک کرد

 به گزارش خبرنگار دیار تاربخی کوریجان : به دلیل نبود پیگیری مصوبات و کوتاهی ادارات و بانک‌های عامل شهرستان رزن در انجام امور محوله مرتبط با جلسات قبلی کارگروه اشتغال، فرماندار رزن کارگروه اشتغال را ترک کرد.
کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان رزن در حالی برگزار شد که فرماندار رزن با اشاره به ایجاد 840 فرصت شغلی در سال 93، گفت: با تأیید سازمان تأمین اجتماعی در سال 93 در شهرستان رزن، 840 فرصت شغلی ایجاد شده است.
فتحتعلی حسینی با عنوان اینکه آمار حاصل از سال 93 رضایت‌بخش بوده است، افزود: این میزان برای سال 94 کافی نیست و در ابتدای امسال با کلنگ‌زنی 3 طرح صنعتی حاصل از همایش سرمایه‌گذاری استان با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد ریال و اشتغال 300 نفر گامی مؤثر برای ایجاد شغل در سال 94 برداشته شده است؛ همچنین ضروری است دستگاه‌های متولی هدف‌گذاری یکساله خود را برای ایجاد شغل تنظیم و ارائه کنند. بنابراین باید همه مسئولان در راستای پیشبرد اهداف دولت که یکی از اولویت‌های آن احیا و ایجاد فرصت‌های شغلی است قدم بردارند. وی با اشاره به دستورالعمل صادره از طرف هیأت وزیران مبنی بر تشکیل کارگروه ویژه پیگیری توسعه اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها، از بانک‌ها و ادارات خواست تا گزارش عملکرد خود را از مصوبات جلسات قبل ارائه دهند.
این در حالی بود که ادارات حاضر در جلسه هیچ گزارشی مبنی بر پیگیری مصوبات جلسات پیش ارائه ندادند، بنابراین حسینی اظهار کرد: اگر قرار است جلسات اشتغال فرصتی برای چایی خوردن باشد، بهتر است تشکیل نشود و به کارهای مردم که هم‌اکنون پشت درهای اتاق مسئولان ایستاده‌اند، رسیدگی شود.
وی به نشانه اعتراض به توجه نکردن مسئولان بانک‌ها و ادارات به مصوبات جلسات قبل جلسه را ترک و نیمه‌کاره رها کرد.

 

  نظرات ()
معرفی کوریجانی موفق-مهندس جواد امینی نویسنده: مصطفی نوروزی - پنجشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٤

مهندس جواد امینی

فرزند حاج محبعلی امینی

متولد :1356

تحصیلات: کارشناسی جغرافیا (برنامه ریزی روستایی)             

  کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی

 شغل: ایمنی پرواز فرودگاه های کشور  
سوابق  کاری و مطالعاتی :آشنایی با زبان های ترکی کردی و انگلیسی و مطالعات در زمینه  سیاسی ،امنیتی و تاریخی خصوصاَ درباره جغرافیای سیاسی منطقه خاورمیانه و به ویژه کشورهای ترکیه عراق و سوریه  

برای آشنایی با خانواده ایشان و عکسهای بیشتر به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اصلاح کشت بایدازحرف به عمل بدل شود نویسنده: مصطفی نوروزی - سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٤

اصلاح کشت بایدازحرف به عمل بدل شود

واقعیتی تلخ این است که بحران کم آبی جدی گرفته نمی شود این در حالیست که باید موضوع اصلاح الگوی کشت از حرف به عمل و از آمار به واقعیت بدل گردد.
کشاورزی ؛ این قدیمی ترین فعالیت بشری در امرار معاش و تولید محصول امروزه از یک پیشه به یک حرفه و فن بدل گشته است. از کشت وکار ابتدایی و بدون برنامه در روزگار قدیم که بگذریم امروز در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که دیگر کسی این حرفه را فعالیتی بدون هدف و برنامه قلمداد نمی‌کند.
به گزارش نافع ؛ روح الله رستمی: مسیر توسعه فنون کشاورزی از تغذیه روزمره به افزایش عملکرد و رشد اقتصادی گرایش پیدا کرده و به مرور مکانیسمی پدید آمده که با فعالیت دوره‌های قبلی تفاوتهایی عظیم دارد. دولتها در سرزمینهای مختلف جهت اداره ممالک خود و تحقق بودجه سالانه و پاسخگویی به مطالبات مردم  نگاه ویژه به سیاستهای توسعه کشاورزی داشته و بنا بر امکانات و موقعیت اقلیمی و منابع در دسترس خود برنامه‌های مدونی جهت پیشبرد اهداف توسعه و تولیدات گیاهی داشته و دارند.
آنچه امروزه بیش از پیش برنامه ریزی در بخش کشاورزی را دستخوش تغییراتی کرده بروز برخی محدودیتها، پدیده های آب و هوایی، تاثیر سیاستها و رقابتهای منطقه ای، مدیریتهای خاص و برخی عوامل دیگر می‌باشد. بنابراین با علم به اینکه این بخش نقش بسیار بزرگی در تولیدات داخلی و توسعه اقتصادی و در نهایت افزایش قدرت سرزمینی یک کشور خواهد داشت لازم است با نگاه ویژه و بازنگری در برنامه های غیر مفید، اقدامات عاجل و با برنامه ریزی مناسب صورت گیرد تا علاوه بر رفع معضلات بوجود آمده آینده روشنتری را در بخش کشاورزی شاهد باشیم.مفاهیم فوق کلیاتی از کشاورزی امروز را بیان می‌کند اما در منطقه خاص به وسعت شهرستان و در مقام بررسی شهرستان کبودراهنگ آنگونه که برای همگان عیان شده، دارای مشکلاتی در خصوص نحوه مدیریت بخش کشاورزی از طرف کشاورز و مسئولین بوده و پدیده های آبی خاکی نیز بر شدت عوارض آن افزوده است. 
استفاده بیش از حد از منابع آب های زیر زمینی بزرگترین حادثه غمناکی است که کم کم موجب بروز یک وضعیت بحرانی در منطقه گردیده است و در تمام مدتی که کشاورز در سور افزایش عملکرد کشاورزی خود روز به روز به مصرف  آب به هر طریق ممکن می افزود مسئولین نیز وی را همراهی میکردند.ارائه آمارهای افزایش عملکرد محصولات و دعوت از کشاورزان نمونه منطقه و به رخ کشیدن مقدار تولید در هکتار محصولات آبی شاید به همان شکلی که نمایش داده می شد سودمند نبوده است.
برای مثال برای تولید یک کیلوگرم سیب زمینی مقدار 400 لیتر آب با راندمان 100% مورد نیاز می‌باشد که مسلماً با توجه به راندمان کم آبیاری این مقدار در منطقه تا دو برابر می‌تواند محاسبه گردد یعنی 800 لیتر و اگرکه عملکرد متوسط منطقه را 40 تن در هکتار محاسبه کنیم که در اکثر مواقع با استفاده از نهاده های کشاورزی و سیاستهای تشویقی و میل کشاورز به تولید و صرفه اقتصادی بیشتر تا 50 درصد بیشتر هم رخ می دهد مقدار 32 میلیون لیتر آب شیرین جهت تولید یک هکتار سیب زمینی مصرف می‌گردد که نیاز آبی 160000 نفر با مصرف روزانه حدود 200 لیتر در روز را تامین خواهد کرد.
البته این دسته محاسبات به هیچ وجه به معنای تعطیل نمودن بخش کشاورزی در منطقه نبوده و نیست اما آنچه مورد نظر نگارنده است تعیین اهداف و برنامه ها با توجه به محدودیتهای موجود است.
 مسلماً محاسبه فوق در منطقه ای که دارای نزولات جوی فراوان و منابع آبی زیر زمینی فراوان است چندان معقول به نظر نمی رسد اما آیا منطقه ما هم چنین ویژگی را دارا می باشد؟افت 40 متری منابع زیر زمینی آبهای منطقه هشداری جدی برای همه ساکنان منطقه و مسئولین است تا خود را برای پاسخدهی به سئوالات نسلهای آینده در خصوص مدیریت منابع آب آماده کنند. به راستی آیا برنامه ریزی بلند مدت در سطوح تصمیمات منطقه ای مسئولین جایگاه مناسبی داشته و دارد؟
 از میان برنامه های زیادی که می‌توان برای حفظ منابع آبی و جلوگیری از تبعات آن در جوامع شهری و روستایی به اجرا گذاشت در بخش کشاورزی می توان به اصلاح الگوی کشت با توجه به محدودیتهای موجود اشاره کرد.الگوی کشت اما واقعیتی تلخ از نظر نگارنده وجود دارد که تا حد زیادی باعث عدم نتیجه گیری مناسب در این خصوص می‌گردد و اینکه موضوع اصلاح الگوی کشت باید از حرف به عمل و از آمار به واقعیت بدل گردد. 
متاسفانه به غیر از مواردی کم، ارتباط مسئولین بخش کشاورزی و مهندسین فعال در این بخش با کشاورز بسیار ضعیف می‌باشد تا آنجا که مهندس کشاورزی علی رغم تجربیات کمتر نسبت به کشاورز از افقی بالاتر به کشاورز نگاه کرده و کشاورز هم مهندس کشاورز و مسئول را یار و یاور خود قلمداد نمی‌کند. بنابراین لازم است ارتباط مسئولین با کشاورزان با حضور مستمر آنها در مزرعه و ارائه توصیه های علمی قابل درک برای کشاورز بهبود یابد. 
گام بعدی رصد کشت و کار کشاورز و آگاه کردن وی از عواقب عدم رعایت الگوی کشت مناسب خواهد بود. استفاده از نقشه های جامع کشت و کار منطقه ای و قابلیتهای تجزیه و تحلیل سالانه میزان کشت و کار با استفاده از فنون رایانه ای و محیط GISدر این خصوص بسیار مفید خواهد بود. یک سئوال بزرگ در این خصوص عدم نقش فعال پژوهشگران منطقه‌ای در مباحث مرتبط می باشد. علی رغم تخصیص اعتبارات پژوهشی در هر سال نقش پژوهشگران هنوز در حل و فصل مشکلات موجود مبهم است.
وجود دو دانشگاه در شهر کبود راهنگ بدون نقشهای پژوهشی در ورود به مباحث منطقه و علی الخصوص کشاورزی جای تاسف فراوان دارد.دانشجویان رشته های کشاورزی اگر که با علاقه وارد رشته‌های کشاورزی شده باشند باید با کشاورزان منطقه آشنا شده و در نهایت قادر به راهنمایی و مشاوره آنان شوند.همچنین همکاری مدیریت جهاد کشاورزی با دانشگاه می تواند در تحقیقات و ثبت آمار و اطلاعات توسط دانشجویان بسیار سودمند باشد.
برای مثال با ترسیم نقشه کشت و کار و موقعیت و آبدهی چاههای کشاورزی و نوع محصولات و سایر اطلاعات مزرعه بصورت نقطه ای توسط دانشجویان و تجمیع آنها  در نهایت تجزیه تحلیل و شناسایی مناطقی که الگوی کشت را رعایت نکرده اند و مناطقی که برداشت آبی بیش از حد مجاز دارند محقق خواهد شد.اصلاح الگوی کشت تنها یکی از روشهای مدیریت آب در منطقه است و همانگونه که تا حدی توضیح داده شد جهت اجرای صحیح آن وجود برخی شرایط و ارتباط مناسب مسئولین با کشاورز ضروری می‌باشد.
در هر حال آنچه ضروریست اهتمام مسئولین و کشاورزان منطقه در حفظ و صیانت از منابع آبی باقیمانده باید بیش از بیش شکل گرفته و مدیریت کشاورزی با توجه به محدودیتهای موجود برنامه های مناسبی در راستای کنترل بحران آبی تدوین نماید تا پاسخگویی به نسلهای آینده از دشواری کمتری برخوردار باشد.
  نظرات ()
برگزاری جشن میلاد با سعادت حضرت علی(ع) در محل زینبیه کوریجان نویسنده: مصطفی نوروزی - شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

به گزارش  پایگاه سماء کوریجان :به مناسبت فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت علی (ع) و روز پدر مراسم جشن باشکوهی در محل زینبیه کوریجان باحضور خواهران بسیجی و حلقه های صالحین پایگاه سما برگزار شد .

به مناسبت فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت علی (ع) و روز پدر مراسم جشن باشکوهی در محل زینبیه کوریجان با حضوراعضاء حلقه های صالحین پایگاه سمابرگزار شد.

دراین مراسم  علاوه بر اجرای  برنامه های شاد و مفرح فرهنگی ،هنری به مولودی خوانی ویژه جشن میلاد امام علی (ع)  توسط  مداح اهل بیت (ع) جناب آقای عادل رمضانی  پرداخته شد.

همچنین به مناسبت روز معلم ، از سرگروه های فعال صالحین پایگاه سما از جمله : خانم جعفری مقدم سرگروه حلقه کودکان، خانم مهری بهمند سرگروه حلقه نوجوانان، خانم مرادی سرگروه حلقه جوانان، خانم ملکی سرگروه حلقه دوم جوانان، خانم مهرابی سرگروه حلقه بزرگسالان، خانم ولدخانی سرگروه حلقه دوم بزرگسالان و خانم نوری سرگروه حلقه میانسالان با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی  تقدیروقدردانی شد.

  نظرات ()
قهرمانی مقتدرانه کونگ فوکاران کوریجان در مسابقات جام منطقه ای همدان نویسنده: محمدرضارشیدی - شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

طی مسابقاتی که به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و روز ملی کونگ فو با حضور چهار تیم  بعنوان منتخب شهرستان بهار  (2 تیم )، کبودراهنگ وقهاوند به میزبانی کوریجان برگزار گردید تیم کونگ فو کوریجان جام قهرمانی را از آن خود کرد.

این مسابقه با حضور 110 شرکت کننده در سه رده سنی نونهالان ،نوجوانان وجوانان برگزار گردید.قضاوت این مسابقات بعهده  کادری مجرب از داوران رسمی هیات کونگ فو استان آقایان علیرضا نقی زاده ، حمید قربانی ،مهدی لشگری ومحمدرضا رشیدی بوده است.

در این پیکارها ودر نتایج تیمی تیم قهاوندبا مربیگری آقای محمدرضارشیدی (روستای قرخلر) مقام چهارم ، منتخب بهاربا مربیگری آقای مهدی لشگری (مهاجران ) مقام سوم ، منتخب بهاربا مربیگری آقای خسرومختاری (حسین آباد  مقام دوم وتیم کوریجان با مربیگری محمدرضا رشیدی به کسب مقام اول نائل آمد.

در این پیکار ها آقای هادی رضایی از تیم کوریجان بعنوان فنی ترین فایتر معرفی گردید.

درپایان این پیکارها به نفرات اول حکم قهرمانی وجایزه ونفرات دوم وسوم حکم قهرمانی وتیم های اول تاسوم حکم قهرمانی ومتولیان برگزاری مسابقه اعم از داوری ،مربیان،پزشک مسابقه، تصویر برداری مسابقات وتدارکات لوح سپاس اهدا گردید.

درپایان از حضورگرم وصمیمی اهالی همیشه در صحنه و ورزش دوست کوریجان وطرفداران تیم های مهمان واعضا محترم شورا اسلامی و دهیاریهای تیم های حاضر و مهمانان ویژه جناب آقای مهندس نوروزی ، حاج حسنعلی طاهری  و حاج سعید زاهد مهاجرانی و همچنین دبیر محترم هیات کونگ فو استان جناب استاد ربیعی افروز ورئیس سبک جنگاوران کونگ فوتوآ استان جناب استاد حسین لطفی وپایه گذار کونگ فو کوریجان جناب استاد علی اصغر عباسی فرزاد وسایر مهمانان عزیز تقدیر وتشکر  مینمائیم.

عکس هایی از جشن قهرمانی تیم کونگ فو کوریجان


  نظرات ()
روز ملی کونگ فو گرامی باد نویسنده: محمدرضارشیدی - شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) که ازبدو تاسیس فدراسیون به نام روز ملی کونگ فو وهنرهای رزمی نام  گذاری شده است ،همه ساله توسط فدراسیون وهیات های استان هادرسراسر کشور جشن گرفته می شود.

سبک  (توآ ) یکی از سبکهای اصلی وپایه ای کونگ فو وهنرهای رزمی میباشد که این رزم مختص ایرانیان بوده ودر اقصی نقاط جهان به مرکزیت ایران تعداد بسیار چشمگیری در این هنر اصیل ایران زمین فعالند .  کونگ فو توآ سبکی است که علاوه بر پرورش جسم به ارتقاء سطح روح وروان توجه ویژای دارد. از این رو به کلاس های این سبک  دانشکده انشاء تن وروان وطریقت دانایی اتلاق میشود.

کونگ فوتوآ

همچون شیری درنده باش اما از کنار آهوی بی پناهی به آرامی گذر کن.

امورفرهنگی و ورزشی کونگ فوتوآ کوریجان

  نظرات ()
میلاد باسعادت مقتدای ورزشکاران ،مولی الموحدین حضرت علی (ع) مبارکباد. نویسنده: محمدرضارشیدی - شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

جامعه فرهنگی و ورزشی کوریجان

  نظرات ()
برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد جامع صاحب الزمان(عج) کوریجان نویسنده: مصطفی نوروزی - جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٤

به گزارش  پایگاه سماء کوریجان از امشب(11 اردیبهشت 94) مصادف با (12 رجب) مساجد جامع روستای کوریجان میزبان مراسم معنوی اعتکاف می باشداین مراسم معنوی اعتکاف نخستین بار به طور رسمی در کوریجان برای خواهران و برادران برگزار می گردد

از امشب(11 اردیبهشت 94) مصادف با (12 رجب) مسجد جامع روستای کوریجان میزبان مراسم معنوی اعتکاف می باشد این مراسم معنوی اعتکاف نخستین بار به طور رسمی در کوریجان برای خواهران و برادران برگزار می گردد

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی چیتگری روحانی روستای کوریجان پس از اقامه نماز جماعت امشب و مولودخوانی به مناسبت جشن میلاد با سعادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر ضمن تقدیر و تشکر از عاملان برپائی این مراسم معنوی ، اعمال اعتکاف  و آنچه که معتکفان باید از مسائل آن اطلاع داشته باشند و همچنین وسایل و تجهیزاتی که لازم است شخص معتکف به همراه خود داشته باشد یادآوری نمودند.

  نظرات ()
برگزاری دومین کارگاه تخصصی مهارت های زندگی حلقه های صالحین پایگاه سما نویسنده: مصطفی نوروزی - پنجشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

دومین کارگاه تخصصی مهارت های زندگی درمورخه 94/2/10 باحضور خانم بهرامی مشاور و روانشناس مجتمع خدمات اجتماعی ندای مهر

دومین کارگاه تخصصی مهارت های زندگی درمورخه 94/2/10 باحضور خانم بهرامی مشاور و روانشناس مجتمع خدمات اجتماعی ندای مهر و اعضاء حلقه های بسیج خواهران پایگاه سما برگزار گردید . هدف از تشکیل این کارگاه آشنایی نوجوانان و جوانان با انواع مهارت های زندگی از جمله مهارت خودآگاهی ، همدلی ،ارتباط مؤثر با دیگران ، نحوه مدیریت خشم و مقابله با ااضطراب و استرس و همچنین تقویت تفکر خلاق و انتقادی و...بود

 

  نظرات ()
نمایی از پل زیبای کوریجان نویسنده: محمدرضارشیدی - سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٤

پل تاریخی کوریجانبرداشت آزاد

  نظرات ()
مسابقات کونگ فو جام منطقه ای همدان به میزبانی کوریجان نویسنده: محمدرضارشیدی - یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٤

طی برنامه ریزی بعمل آمده ومجوز دریافتی از هیات کونگ فو وهنرهای رزمی استان وبا هماهنگی مسئول هیات کونگ فو شهرستان کبودراهنگ ،مقررگردید یکدوره مسابقات قهرمانی کونگ فو در چهار رده سنی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی (ع) وروز ملی کونگ فو (94/2/12)   به میزبانی کوریجان برگزار گردد.

به نفرات اول مسابقه جوایز نفیس به همراه حکم قهرمانی ونفرات دوم وسوم وهمچنین نفر ممتاز اخلاق لوح تقدیر اهدا خواهد شد. ضمنا به تیم های اول تاسوم جام قهرمانی به همراه حکم اهدا خواهد شد.

بدین وسیله از تمامی ورزش دوستان جهت مشاهده این مسابقات جذاب دعوت بعمل می آید .   

    جمعه یازدهم اردیبهشت ماه 94 سالن ورزشی امام علی (ع)کوریجان

 

  نظرات ()
نذر باران ورفع قضا وبلایای طبیعی در بقعه متبرکه امام زاده جعفر (ع) کوریجان اداشد نویسنده: محمدرضارشیدی - شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٤

یکی از اقدامات و مراسم های مذهبی اهالی متدین کوریجان قربانی کردن و پخت آبگوشت یخنی در ابتدای اردیبهشت ماه هر سال میباشد.این اقدام مذهبی فرهنگی قدمت چندصد ساله در فرهنگ کوریجان دارد.همه ساله عصر پنجشبه ای از اولین روزهای اردیبهشت ماه چندین راس قربانی که تعدادی از طرف اهالی هدیه ومابقی از نذورات جمع آوری شده از طرف سایراهالی ساکن ومقیم شهرهای دیگرمیباشد انجام میشود.

قربانی ها باتبرک و طواف بقعه متبرک امام زاده جعفر (ع) (ازنوادگان امام جعفر صادق (ع

ذبح و تاصبح روز بعد جهت طبخ آبگوشت سنتی کوریجان (یخنی ) در چندین دیگ برای صرف هزاران نفر  بار گذاشته میشود. در ایام قدیم اهالی از این نذری در چاه آب وسیلو گندم خود میریختند واعتقاد قلبی  به افزایش برکت اموال خود داشتند وبارها از بارگاه این سید در این مراسم ها رفع نیاز وحاجت روا شده اند.

 کهن سال ترین مرد کوریجانی آقای ابراهیم رستمی در مصاحبه با خبرنگار دیار تاریخی افزود: بنده 103سال دارم و به یاد دارم با پدر مرحومم که دستانم را گرفته بود ،برای گرفتن نذری به امام زاده می آمدیم .او در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود اظهار داشت :یک سال که مراسم قربانی به تاخیر افتاده بود آقا امام زاده جعفر (ع) را در عالم رویا که درکوه های کوریجان کنار گله گوسفندان خوابیده بودم ،مشاهده نمودم ، آقای سبز قبا فرمود به اهالی کوریجان بگو وقت ادا نذر است ، شب دوم هم این رویا تکرار شد و وقتی شب سوم نیز در خواب بودم این صحنه رادیدم .به محض اطلاع به اهالی اقدام به ذبح قربانی  وادا نذورات نمودند.

در روز مراسم یکی از سیدهای کوریجان وظیفه تبرک اهالی را به عهده دارد .از آقایانی که تابحال بوده اند : آقا سید رسول ، آقا سید نصیر ،آقا سید ابراهیم ،آقاسیدحسن ،آقا سید ولی وآقا سید محمد علی رامیتوان نام برد . 

پخت این غذای بسیار خوش مزه به عهده چند نفر از اهالی میباشد که تا صبح مشغول آماده سازی این غذا میباشند .

  نظرات ()
کلنگ‌زنی طرح‌های حاصل از همایش بزرگ سرمایه‌گذاری استان همدان نویسنده: مصطفی نوروزی - پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳٩٤

فرماندار رزن خبر داد:             

کلنگ‌زنی طرح‌های حاصل از همایش بزرگ سرمایه‌گذاری استان همدان

در همایش سرمایه‎گذاری، ظرفیت‎های تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی شهرستان‌ها به صورت مجزا به سرمایه‌داران معرفی شد و طرح‎های دارای قابلیت اجرایی و توجیه اقتصادی نیز ارائه شدند | در این راستا عملیات اجرایی دو پروژه کارخانه لنت ترمز با مشارکت سرمایه‌گذاران کره‌ای و شهرک قطعه‌سازان با حضور استاندار در شهرستان رزن آغاز می‎شود.

به گزارش خبرنگار دیار تاریخی کوریجان : به نقل از خبرگزاری فارس فرماندار رزن گفت: عملیات اجرایی احداث دو پروژه کارخانه لنت ترمز با مشارکت سرمایه‎گذاران کره‎ای و شهرک قطعه‌سازان با حضور استاندار در شهرستان رزن آغاز می‎شود.
فتحعلی حسینی اظهار کرد: از آن جا که جذب سرمایه‎گذار از اولویت‎های استان است، در این راستا سال گذشته شاهد برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و مسئولان ارشد کشور و همایش کارآفرینی در استان بودیم.
وی افزود: در همایش سرمایه‎گذاری، ظرفیت‎های تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی شهرستان‌ها به صورت مجزا به سرمایه‌داران معرفی شد و طرح‎های دارای قابلیت اجرایی و توجیه اقتصادی نیز ارائه شدند.
فرماندار شهرستان رزن تصریح کرد: در راستای برگزاری این دو همایش بزرگ در استان، زمینه جذب 30 هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی سرمایه‌گذاران فراهم شد.
وی افزود: شهرستان رزن از این میزان سهم به‌سزایی معادل 5 هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است.
حسینی بیان کرد: با امضای تفاهم‎نامه تاکنون 3 میلیارد ریال از این میزان سرمایه محقق شده و برای بیش از 850 نفر فرصت شغلی پایدار در شهرستان رزن ایجاد شده است.
وی با اشاره به سفر استاندار همدان به شهرستان رزن در دوم اردیبهشت ماه امسال گفت: این سفر به منظور کلنگ‌زنی طرح‌های حاصل از همایش بزرگ سرمایه‌گذاری استان همدان در شهرک صنعتی رزن است.
فرماندار رزن افزود: در این راستا عملیات اجرایی دو پروژه کارخانه لنت ترمز با مشارکت سرمایه‌گذاران کره‌ای و شهرک قطعه‌سازان با حضور استاندار در شهرستان رزن آغاز می‎شود.
وی افزود: با بهره‎برداری از این دو پروژه بزرگ صنعتی زمینه اشتغال‌ مردم استان به ویژه جوانان شهرستان رزن فراهم می‌شود.
حسینی اظهار کرد: در سال گذشته اعتبارات عمرانی شهرستان رزن به صورت صددرصد تخصیص یافته که نسبت به مدت مشابه سال 92 تخصیص و جذب اعتبارات 26 درصد افزایش داشته است.(فارس)

  نظرات ()
راهیابی دختران مقطع راهنمایی کوریجان به مسابقات استانی نویسنده: محمدرضارشیدی - چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه کوریجان در مسابقات انتخابی شهرستان در رشته طناب زنی بعنوان نماینده شهرستان به مسابقات استانی راه یافته وخوش درخشیدند.

نفرات برگزیده این مسابقات خانم ها:

1-  غزل مرادی

2-زهرا رستمی

3-حدیث جعفری

4-هانیه عباسی

5-زهراابراهیم زاده 

6-فاطمه عباسی نادر

به امید موفقیت روز افزون همه ورزشکاران و ورزش دوستان

  نظرات ()
مطالب اخیر اولین بیانیه تشریحی دکتر احمدی نژاد منتشر شد. دام خودرویی چینی‌ها برای مشتریان ایرانی قتل مدیر گروه به خاطر اخراجش از یک گروه تلگرامی پیگیری وزارت خارجه برای بازپس گیری دو جزیره از امارات امام جمعه موقت همدان گفت: برای داشتن جامعه‌ ایمانی باید فرهنگ اقامه نماز را تقوی جزئیاتی از حال و هوای موشک‌های بالستیک ایران از زبان وزیردفاع فرمانده نیروی انتظامی نهاوند گفت: نیروی انتظامی در حال بررسی موضوع اسیدپاشی امرو جزئیاتی از اعتراف جاسوس دستگیر شده آمریکایی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان همدان گفت : شهرستان همدان در ثبت بیش از 90 درصد روستاهای شهرستان همدان از سیستم جمع آوری زباله برخوردارند
کلمات کلیدی وبلاگ کوریجان همدان (۸٦) محمدرضا رشیدی (٦۱) خاندانها و طوایف کوریجان (٦٠) کوریجان کبودراهنگ (٥٩) کوریجان (٤٦) ورزشکاران کوریجان (٤٤) استان همدان (۳٥) شهرستان بهار (۳٥) نمایندگان مجلس (۳۳) تاریخ کوریجان (۳٢) شعر ترکی (٢٩) نماز جمعه (٢۸) فتح علی حسینی (٢۸) فرماندار رزن (٢٦) نمازجمعه (٢٥) همدان (٢٢) کونگ فو کوریجان (٢٢) شهرستان رزن (٢٢) شهرستان ملایر (٢۱) پایگاه سماء کوریجان (٢۱) استاندار همدان (٢٠) افتتاح پروژه (٢٠) ادبیات ترکی (٢٠) عکس قدیمی (۱٩) شجره نامه (۱۸) هفته دولت (۱٧) امام جمعه همدان (۱٧) حضرت آیت اله محمدی (۱٦) اقتصاد مقاومتی (۱٦) پایگاه مقاومت بسیج روستای کوریجان (۱٦) گالری عکس (۱٥) عکس (۱٤) بخشدار مرکزی کبوداهنگ (۱٤) شهید مدافع حرم (۱۳) رمضان (۱۳) کبودراهنگ (۱۳) آمریکا (۱٢) شهدای کوریجان (۱٢) مسئول فناوری اطلاعات پایگاه سما کوریجان (۱٢) حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ (۱۱) راه و شهرسازی همدان (۱۱) محمد ناصر نیکبخت (۱۱) ترجمه ترکی (۱۱) شهر همدان (۱۱) سید حیدر بیات (۱۱) دعای روزهای ماه رمضان (۱۱) یادواره شهدا (۱۱) اسد آباد (۱۱) بزرگان و مشاهیر (۱٠) ملایر (۱٠) شهرستان فامنین (۱٠) راه و شهرسازی کبودراهنگ (۱٠) شهرستان نهاوند (۱٠) شهرداری همدان (۱٠) سردار شهید حاج حسین همدانی (٩) صنعت توریسم و گردشگری (٩) علی تعالی فرماندار محترم شهرستان همدان (٩) مدیرکل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی (٩) راه پیمایی 22 بهمن (٩) جمعیت (٩) تودیع و معارفه (٩) کوریجانی های مقیم تهران (٩) حسین افشاری (٩) امام جمعه ملایر (٩) دهه فجر 1395 (۸) نوحه ترکی (۸) کتاب روزنامه خاطرات عین‌السلطنه (۸) مصطفی نوروزی (۸) ورزش و جوانان (۸) شهر جدید حورا (۸) معاون فرماندار همدان (۸) کبود راهنگ (۸) شهرستان اسد آباد (۸) روستای قرخلر (۸) حمیدرضا زمانی (۸) فرماندار همدان (۸) بسیج خواهران کوریجان (٧) گرامیداشت حماسه 9 دی (٧) روستای یسرلو (٧) شهرستان همدان (٧) امام جمعه نهاوند (٧) اداره ورزش و جوانان کبودراهنگ (٧) مهندس علی یعقوبی (٧) شهرستان کبودراهنگ (٧) اعتبارات (٧) آموزش و پرورش (٧) هاشمی رفسنجانی (٧) مقام معظم رهبری (٧) کوریجانی های مقیم همدان (٧) دهیار کوریجان (٧) یادواره شهدای کوریجان (٧) اسناد تاریخی (٧) تبریک و تهنیت (٧) نماز جمعه همدان (٧) محمد جواد ظریق (٦) وزیر امور خارجه (٦) آداب و رسوم و آیین ها (٦) راهموار (٦) مارهموار (٦) فرمانده انتظامی (٦) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٦) عین السلطنه قاجار ارباب کوریجان (٦) قهرمان میرزا سالور، (٦) فرمانده سپاه (٦) انقلاب اسلامی (٦) رئیس جمهور (٦) انتخابات مجلس شورای اسلامی (٦) دانش آموزان مدرسه (٦) گروه تئاتر( نمایش) (٦) احسان قنبری (٦) مسابقات کونگ فو (٦) روحانیون کوریجان (٦) فرماندار بهار (٦) یداله ابراهیم خانی (٦) همایش بزرگ کونگ فوکاران کوریجان (٦) شورای شهر همدان (٦) علی مالمیر (٦) سمن های مدیریت شهری (٦) معاون استاندار همدان (٦) برجام (٦) استقبال از سفر (٥) شهرداری منطقه 2 (٥) شهر لالجین (٥) شهر جهانی (٥) سید مصطفی موسوی (٥) اشتغال روستایی (٥) مدرسه کوریجان (٥) راه و شهرسازی کبودراهنگ شهرسازی (٥) مسجد صاحب الزمان کوریجان (٥) بخش شرا (٥) کسب و کار در کوریجان (٥) اصحاب رسانه (٥) سندقدیمی (٥) کارگروه اشتغال (٥) هیئت کونگ فوتوآ (٥) انتخابات ریاست جمهوری (٥) ورزش بانوان (٥) غار علیصدر (٥) ایام فاطمیه (٥) سربازی (٥) خبرنگار (٥) روستا (٥) شعر (٥) دانشگاه (٥) شهرداری (٥) مزار شهدای کوریجان (٥) اخبار همدان و کوریجان (٥) تویسرکان (٥) 13 آبان (٥) عید غدیر خم (٥) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان (٥) همسایه کوریجان (٥) پل تاریخی کوریجان (٥) ورزش و جوانان همدان (٥) اربعین 95 (٥) خادمان زائران اربعین همدان (٤) نماز جمعه ملایر (٤) امام جمعه فامنین (٤) حجت الاسلام محمدباقر برقراری (٤) امام جمعه اسد آباد (٤) علی تعالی (٤) مهاجران همدان (٤) قهاوند (٤) بنیاد شهید (٤) لالجین (٤) فولکورها (٤) خاندان قویون باش (٤) طایفه زمانی و علیزمانی (٤) سرشماری (٤) شورای اسلامی روستای کوریجان (٤) کتاب تاریخ و فرهنگ کوریجان (٤) راهدارخانه (٤) حضرت آیت الله نوری همدانی (٤) سردار سلیمانی (٤) تاریخچه سربازی (٤) فرمانداری کبودراهنگ (٤) اربعین (٤) رئیس دانشگاه (٤) خودرو (٤) روحانی (٤) مجلس شورای اسلامی (٤) محرم (٤) فوتبال (٤) نمایشگاه (٤) تامین اجتماعی (٤) آزمون (٤) کتابخانه عمومی (٤) راه آهن (٤) سرمایه گزاری (٤) محیط زیست (٤) احمدی نژاد (٤) پلیس فتا (٤) صاحب نوری (٤) دانشگاه علوم پزشکی همدان (٤) معاون (٤) تحصیلکردگان کوریجان (٤) مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کب (٤) سالن ورزشی امام علی کوریجان (٤) تبلیغات اسلامی کبودراهنگ (٤) شبکه بهداشت و درمان (٤) رژیم صهیونستی (٤) دولت تدبیر و امید (٤) ستاد نمازجمعه کوریجان (٤) تصادفات در جاده های کوریجان (٤) محمود نوروزی (٤) امام جمعه رزن (٤) تیم کشتی کوریجان (٤) حفاظت محیط زیست (٤) رئیس اوقاف و امور خیریه استان همدان (٤) اعزام زائرین به کربلا (٤) شورای‌عالی فضای مجازی (٤) معرفی کوریجانی موفق (٤) احمد محمدی راستی (٤) شهردار فامنین (٤) شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید (٤) رونق اقتصادی روستاها (۳) شهرستان تویسرکان (۳) دهیاران همدان (۳) حوزه حضرت مریم(س) (۳) عاطفه زارعی (۳) مدیر کل امور کتابخانه های عمومی (۳) ذاکران اهل بیت (۳) مدیر کل ورزش و جوانان همدان (۳) دانشگاه جامع علمی کاربردی (۳) فرماندار کبود راهنگ (۳) صنعت مهدن تجارت (۳) وداع با مدافعِ حرم (۳) سال 1363 (۳) سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان (۳) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا رییس تبلیغات اسلامی (۳) سرمایه‌گذاری در شهرستان رزن (۳) توابع کوریجان (۳) مهری بهمند (۳) بحرانهای زیست محیطی (۳) بخشداری کوریجان (۳) خاندان امینی (۳) باجی خانم شاهوریلو (۳) نشست روشنگری (۳) روز ملی کونگ فو (۳) قهرمانی کونگ فو کوریجان (۳) فعالان فرهنگی (۳) بخش لالجین (۳) مراکز بهداشتی درمانی (۳) داعش (۳) امام جمعه موقت (۳) امیر خجسته (۳) مهدی غلامی (۳) گالری عکس طایفه بهبهانی (۳) رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودرآهنگ (۳) معرفی مشاغل تولیدی و خدماتی کوریجان (۳) نماینده ملایر (۳) حاج ولی ا کلامی زنجانی (۳) شناسنامه قدیمی (۳) حمید عبدلی (۳) رایکان سفلی (۳) دهستان مهاجران (۳) امام جمعه (۳) دکتری (۳) فنی و حرفه ای (۳) جمعیت هلال احمر (۳) نوزاد (۳) بیمارستان (۳) تبریک سال نو (۳) سفیر (۳) اقتصاد (۳) عاشورا (۳) گردشگری (۳) نقشه (۳) امنیت (۳) حضرت علی (ع) (۳) ترکیه (۳) نیروی انتظامی (۳) مشهد (۳) محیط بان (۳) سوریه (۳) نهاوند (۳) تسلیت (۳) شورای شهر (۳) طایفه غیبی (۳) مجلس ترحیم (۳) وزیر فرهنگ و ارشاد (۳) وزیر داد گستری (۳) ابوالفضل محمدی (۳) خانواده شهدا (۳) انتخابات شوراها (۳) فرهنگ جغرافیایی ج5 (۳) شهرهای استان همدان (۳) جواد امینی (۳) گالری عکس طایفه میرزایی (۳) تقدیرو تشکر (۳) تعزیه خوانهای کوریجان (۳) مکتبخانه (۳) دانلود نوحه ترکی (۳) صنعت سفال (۳) تپه تاریخی کوریجان (۳) روز قدس (۳) عید قربان (۳) خاندان نوروزی (۳) امامزاده جعفر (۳) بخشدار مرکزی بهار (۳) بولدینگ و بیلیارد (۳) حجت الاسلام احد آزادیخواه ها (۳) رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی (۳) کشف مواد مخدر (۳) سید اسد (٢) محله حسین بابا (٢) رضا میرزایی (٢) امام جمعه کبودر آهنگ (٢) اسد الله ربانی مهر (٢) رئیس قوه قضایی (٢) شرکت غله وخدمات بازرگانی (٢) رنجبر ضرابی (٢) فرمانده سپاه قهاوند (٢) نماینده تویسرکان (٢) حمدالله چاروسایی (٢) حجت الاسلام سید حسن فاضلیان (٢) سید حبیب‌الله موسوی‌بهار (٢) آیت اله هاشمی (٢) سمن های استان همدان (٢) اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، (٢) نماز جمعه رزن (٢) حجت الاسلام عباسعلی مغیثی (٢) فرماندار اسد آباد (٢) محمود رضا عراقی (٢) نماز جمعه اسد آباد (٢) حمید رضا حاجی بابایی (٢) سازمان میراث فرهنگی کشور (٢) حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی (٢) کنوانسیون راهنمایان گردشگری (٢) حجت الاسلام سید هاشم موسوی (٢) ثبت ملی (٢) جشواره (٢) بخشدار مرکزی همدان (٢) تشییع (٢) سخنران (٢) ادبیات کودکان (٢) مدال (٢) مرد کوریجانی ٣۵٠٠ ساله (٢) اسکلت انسانی در موزه هگمتانه (٢) مواد مخدر (٢) رئیس مجمع تشخیص مصلحت (٢) لغت نامه دهخدا (٢) هفته دفاع مقدس (٢) بدهکار (٢) علی مطهری (٢) آنا یوردوم (٢) پرویز اذکایی (٢) روستاهای ایران (٢) دحوالارض (٢) نشر (٢) خانه بهداشت (٢) طایفه گوران (نوروزی) (٢) طایفه حسینی (٢) حضرت زینب (س) (٢) خاندان عباسی (٢) کار آفرینی (٢) عزاداری حسینی (٢) پدافند غیر عامل (٢) ایستگاه راه آهن همدان (٢) ربان فارسی (٢) سعید کریمی (٢) روزنامه خاطرات عین السطنه (٢) لیست آثار تاریخی (٢) گالری عکس طایفه رشیدی (٢) کاظمی افشار (٢) میرزا علی معجز شبستری (٢) حاج اشرف کوریجانی (٢) گالری عکس طایفه غیبی (٢) گالری عکس طایفه عباسی (٢) گالری عکس طایفه زمانی (٢) مرکز بهداشتی درمانی کوریجان (٢) مدیریت پسماند (٢) اشتغالزایی (٢) رزن (٢) همایش شیرخوارگان حسینی (٢) نوحه خوانهای کوریجان (٢) هیات امنا (٢) مجتمع رفاهی کوریجان (٢) حسن عباسی (٢) شیخ عبدالله زاهد مهاجر (٢) نتانیاهو (٢) تعطیلی مدارس (٢) ضرب المثل (٢) فدراسیون فوتبال (٢) لاریجانی (٢) نخبگان (٢) صنایع دستی (٢) تصادف (٢) تئاتر (٢) جاده (٢) شهریار (٢) زن (٢) نشست خبری (٢) شهادت (٢) ماه محرم (٢) کودک (٢) پل (٢) عارف (٢) قتل (٢) لینک (٢) آرشیو عکس (٢) صندوق مهر امام رضا (٢) فتنه (٢) سیزده بدر (٢) وطنم (٢) نوروزی (٢) مهاجران (٢) امر به معروف (٢) بانک (٢) محسن رضایی (٢) امریکا (٢) روسیه (٢) تعزیه (٢) عید نوروز (٢) نیروگاه (٢) درمانگاه (٢) پرستار (٢) درگذشت (٢) جورقان (٢) روز جمهوری اسلامی (٢) پور محمدی (٢) میهمان (٢) وزیر نیرو (٢) مشارکت مردم (٢) وقف (٢) انتظامی (٢) مدیریت بحران (٢) ثبت نام (٢) روابط عمومی (٢) اردو های جهادی (٢) دادستان (٢) گوران (٢) سازمان سنجش (٢) رئیس مجلس (٢) آبرسانی (٢) مراجع تقلید (٢) غیر مجاز (٢) قلیان (٢) سواد آموزی (٢) کندیمیز (٢) شهید مدنی (٢) حاج سلیم موذن زاده (٢) مسجد مهدیه (٢) بخشدار شیرین سو (٢) نماز جمعه نهاوند (٢) جشن بزرگ انقلاب (٢) مسلم غلامی (٢) شجره نامه طایفه نظری (٢) تشکیل گروه هم اندیشی کوریجان (٢) عزالذوله (٢) گالری عکس طایفه نظری (٢) موضوعات اصلی وبلاگ (٢) اوشاق لیق شعرلری (٢) گالری عکس طایفه جعفری (٢) گالری عکس طایفه اصلانی (٢) شجره نامه طایفه شیرازی (٢) شجره نامه طایفه بهبهانی (٢) نبرد کوریجان (٢) پل تاریخی مهاجران (٢) سفرنامه ابوالحسن خان فخرالملک اردلان (٢) گالری عکس طایفه جمشیدی (٢) حجت‌الاسلام حسین علی قمری نیا (٢) حجت‌الاسلام مجتبی چیتگری (٢) ورزشگاه امام علی (ع) کوریجان (٢) یادواره شهدای ورزشکار (٢) امامزادگان همدان (٢) ابراهبم الهی تبار (٢) تلگرام (٢) دهه فجر 1392 (٢) سرپرست فرمانداری رزن (٢) رضا قیاسی (٢) پاسخ به نظر (٢) نتایج انتخابات شورا های شهر همدان (٢) رسول منعم (٢) جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (٢) ابوذر عباسی (٢) فرماندارکبودراهنگ (٢) راه و شهرسازی (٢) امام جمعه همدان (٢) حسن لطفی (٢) کالای قاچاق (٢) همایش کوهنوردی (٢) سردار سرلشکر محمدعلی جعفری (٢) معاون وزیر راه و شهرسازی (٢) مسابقات قرانی (٢) بخش مرکزی همدان (٢) بخش قروه درجزین (٢) شهر نهاوند (٢) گرانی خودرو (٢) سالور (٢) شورای اسلامی شهر همدان (٢) مسابقات قهرمانی استان (٢) ورزش بانوان کوریجان (٢) تاریخچه برگزاری نمازجمعه (٢) پلیس را ه همدان (٢) سید بیت اله زینتی -دهیار راهموار (٢) گزارش عملکرد دهیاری (٢) مرکز مدیریت راه‌های استان همدان (٢) پیام تشکر برای حضور در مراسم ختم و تسلیت (٢) حضرت آیت اله ملاعلی معصومی (آخوند همدانی ) (٢) روح اله بهبهانی (٢) it*ict (٢) روستای بوبوک آباد (٢) فرماندار فامنین (٢) ظاهر پورمجاهد (٢) قهورد علیا (٢) مزارع و باغات تابعه کوریجان (٢) دهستان چاه دشت (٢) راِیکان علیا (٢) حوادث شهری (٢) روستای مزرعه مهدی آباد (٢) سایت خبری تحلیلی کورنگ (٢) مسئولین بخش شراء (٢) زینبیه کوریجان (٢) مدرسه نشاط کوریجان (٢) خانم خدابنده لو (٢) دهه فجر 1393 (٢) ورزش قرخلر (٢) محمدرضا ولدخانی (٢) حاج احسان قنبری (٢) کاهش آب (٢) اشکان جعفری (٢) عمران میرزایی (٢) وزیر راه و شهر سازی (٢) مصطفی خدابنده لو (٢) نیروهای مصلح (٢) تعاون کار و رفاه اجتماعی (٢) سپاه انصارالحسین استان همدان (٢) آیت‌الله علم الهدی (٢) تخصیص اعتبار (٢) سرهنگ اکبر امینی (٢) کلان شهر ها (٢) تخفیف مالیات (٢) پلیس اگاهی (٢) محرم 1394 (٢) عادل رمضانی (٢) امام جمعه بهار (٢) جشنواره اقوام ایرانی (٢) حجت الاسلام والمسلمین حسینی (٢) حاج محبعلی امینی (٢) دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری (٢) سلطانی راد (٢) سید ایوب موسوی (٢) حمید چیت‌چیان (٢) عباس قهرمانی (٢) پایین رفتن سطح آب ها (٢) سیاست افزایش جمعیت (٢) جهاد کشاورزی کبودراهنگ (٢) استادابراهیم قاسمی (۱) رئیس هیات کونگ فو همدان (۱) احمدرضاشیری (۱) جمال لطیفی (۱) شجره نامه طایفه جمشیذی (۱) گالری عکس خاندان فضلی (۱) جواب پیام تبریک (۱) مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان (۱) گسترش بیابان (۱) حسن غیبی (۱) بازدید دهیارن شهرستانهای همدان و فامنین از مجلس شو (۱) کارتن خوابها (۱) مدرسه رسالت کوریجان (۱) صبحانه سالم در برنامه اردویی دانش آموزان (۱) تعاونی دهیاریهای بخش (۱) پیاده روی خانوادگی کبورداهنگ (۱) محور کوریجان به قهاوند (۱) سید حسین میرشفیع (۱) معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش لالجین (۱) شهادت عضرت علی (۱) یونس زمانی (۱) والیبال کوریجان (۱) حواشی روز قدس (۱) شهید محمد نجفی (۱) سید رضا صالحی امیری (۱) دفتر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه (۱) بخشداری صالح آباد (۱) علی عربزاده (۱) علیرضا نوربخش (۱) اتحادیه مبل‌سازان و مبل‌فروشان (۱) شهرک مبل (۱) رضا بهاری (۱) داود جعفری (۱) ایمیل رسیده (۱) ولیان تابش (۱) خانه قرآن نورالشفاء (۱) فتح علی حسینی علی حسینی (۱) زیغمی (۱) اربعین 94 (۱) جواب پیام تسلیت اب (۱) عبدالله خدیمی، شاعر اراکی (۱) گالری عکس طایفه رمضانی (۱) ذاکر اهل بیت حاج علی رمضانی (۱) سوگواری و آیین های مذهبی کوریجان ع (۱) کدخدا درویش علی چراغی (۱) موگرینی (۱) گالری عکس طایفه نوروزی (۱) تلگرام تاریخ و فرهنگ کوریجان (۱) حسینیه کوریجان (۱) مصوبات سفر (۱) حامد صالحی (۱) شهدای همدان (۱) بخشداری مرکزی همدان (۱) چشمه قصابان (۱) تقسیمات سیاسی (۱) دادستان کبود راهنگ (۱) غلامرضا ناصر تبار (۱) کمسیون صنایع و معادن (۱) پیام تبریک (۱) دهه فجر94 (۱) شمارش آرا کاندیاها (۱) جشن 13 فروردین (۱) شورای اقامه نماز (۱) فراکسیون شاهد (۱) رضا قیامت (۱) مدیر گیزمیز (۱) خانه عالم روستای جنار (۱) قادر آباد (۱) رنجبر زاده (۱) مریانج (۱) کارخانه آرد (۱) سلامتکده (۱) فرمانداری اسد آباد (۱) حمید اسماعیلی (۱) شورا اسلامی کوریجان (۱) معاون امور عمرانی (۱) ابرار خرم (۱) کلاه برادر (۱) سید مصطفی رسولی (۱) یخشدار قهاوند (۱) ایسنا همدان (۱) ارتقا بخش به شهرستان (۱) حوزه شهید خادپر (۱) نعاون روستایی (۱) ان صلاح همدانی (۱) معاون اجتماعی ، فرهنگی و گردشگری (۱) صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات (۱) محمد رودباری (۱) مهدیه همدان (۱) بزرگداشت شهدای دولت (۱) حجت الاسلام مسلم اسدی (۱) مدیر عامل شرکت مخابرات (۱) نظری پویا (۱) وازگونی (۱) بلوار بهشت (۱) سردار قدیر نظامی (۱) محمد ن (۱) عملیات قراویز (۱) محمد خاکی (۱) سید هاشم موسوی (۱) محمدتقی صوفیان (۱) رضا حقی (۱) معاون سازمان ورزش و جوانان (۱) شجره نامه طایفه خدابنده لو (۱) محرم 1393 (۱) خانه عالم روستای کوریجان (۱) گرمخانه (۱) شهردار بهار (۱) گالری عکس طایفه خدابنده لو (۱) مدیریت خانه رزمی نشاط کوریجان (۱) مسابقات کشتی نونهالان کوریجان (۱) شهید امراله زمانی (۱) محور فرعی بهار به کوریجان (۱) کمربندی شمال به غرب (۱) مراسم ارتحال حضرت امام ره (۱) 1393 عکس مناسبت (۱) روغن پالم (۱) دجالواره (۱) مدرسه راهنمایی امام خمینی (۱) خندوانه (۱) شجره نامه طایفه حعفری (۱) شجره نامه طایفه جعفری (۱) شجره نامه طایفه اصلانی (۱) میرزا علی حسینی (شیر کوریجان) (۱) مبل و منبت (۱) اکنلو (۱) نظارت وبازرسی از عملکرد پایگاه سما کوریجان (۱) جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفرصادق(ع) (۱) سرگرد پاسدار علی رجبی (۱) نشست بصیرتی پایگاه قدس روستای یسرلو (۱) کارگاه فرزند پروری (۱) یادواره شهدای روستای مزرعه مهدی آباد کبودراهنگ (۱) وطن تورپاغیندا یئرلی بیر داشام اولمازکی هر سئله سی (۱) یاد ماندگاران (۱) مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های (۱) جاده ترانزیتی (۱) محور همدان-کوریجان (۱) حد و مرز کوریجان (۱) تولید شاخص (۱) میرزا محمد علیخان فریدالملک قرخلری (کبودراهنگی) (۱) مشاهیر و بزرگان روستای قرخلر (۱) ساختمان دهیاری (۱) حریق یک انبار علوفه (۱) مسابقات طناب‌زنی بانوان (۱) مسابقات آمادگی جسمانی بانوان (۱) خانه عالم روستای قرخلر (۱) خانه عالم روستای بوبوک (۱) کدخدا حاج مراد علی میرزایی (۱) حاج رضا عباسی (۱) زیرسازی آسفالت معابر (۱) رئیس مخابرات شهرستان کبودراهنگ (۱) اسماعیل آیینی (۱) صورت جهیزیه عروس (۱) علی اشرف فرزند کربلایی علی جان (۱) سید رسول حسینی (۱) مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری همدان (۱) روستای لتگاه (۱) منطقه حاجیلو قراگوزلو(روستاهای تاریخی، بیوک آباد، (۱) کریدور شمالی (۱) احداث هتل کانکس (۱) حجت‌الاسلام علی محمدپور (۱) محمد رضا نظری (۱) شجره نامه طایفه آقا میرزایی (۱) رایکان سفلی (پایین) (۱) امیر آقا میرزایی (۱) پایگاه بسیج شهید بهشتی کوریجان (۱) نام گذاری سال 1394 (۱) سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌ (۱) دهیاری قرخلر (۱) احوالات حضرت زهرا(س) (۱) ضریح حضرت ابوالفضل (ع) (۱) آیت‌الله بنی‌صدر (۱) مهد کودک مژده کوریجان (۱) بهزیستی شهرستان کبودراهنگ (۱) حجت الاسلام والمسلمین قاسم اسکندری (۱) برنامه های افزایش جمعیت (۱) معاون اجرایی مرکز بهداشت استا (۱) جواب پیام تسلیت (۱) شهرجدید نهران کوریجان (۱) امام جمعه کوریجان (۱) گالری عکس خاندان اویسی (۱) محرم اویسی (۱) تپه تاریخی یسرلو (۱) گالری عکس خاندان چراغی (۱) شجره نامه خاندان چراغی (۱) حجت الاسلام و المسلمین حسین محقق امام جمعه محترم ق (۱) شناسنامه روستای یسرلو (۱) تولدحضرت زهرا (۱) رتبه عالی سایت بسیج خواهران پایگاه سما (۱) حجت الاسلام علی محمد پور (۱) قانلی یول (۱) کارگاه تخصصی مهارت های زندگی (۱) نذر امام زاده (۱) حضور ایران در سوریه (۱) لیست کاندیدا های مورد حمایت (۱) آقامعلی رشیدی فرزند امیر بگ (۱) نصرت حسینی فرزند غلامحسین (۱) محمدباقر نوبخت (۱) مدافعان حرم (۱) طایفه کرمی (۱) هیات کوریجانی های (۱) توسعه روستاها (۱) زهرا شعبانی (۱) شهر صالح آباد (۱) 30 مهر (۱) نایب رئیس (۱) حسین فریدون (۱) ابراهیم دهقانی خواه (۱) شهرداری ملایر (۱) سیدرضا صالحی امیری (۱) سوباشی (۱) نفوس و مسکن (۱) علی جنتی (۱) رئیس سازمان برنامه و بودجه (۱) جنت الشهدا (۱) گالری عکس طایفه ملکی (۱) سید نورالدین عافی (۱) تجمع مردم (۱) حضرت آیت اله خامنه ای (۱) راهپیمایی روزقدس (۱) معماری ایرانی اسلامی (۱) سید حسین جعفری (۱) کمسیون امنیت ملی (۱) پیکرشهید (۱) حیوانات درنده (۱) خاندان کرمی (۱) خاندان کریمی (۱) طایفه جمشیدی (۱) افشا گری (۱) کندیم (۱) عبدلی (۱) بلوار کاشانی (۱) ارتش آزاد (۱) سران قوا (۱) بابک زنجانی (۱) حیدر محمودی (۱) موسیغی استان همدان (۱) آلبوم موسیغی (۱) رسول ابراهیم خانی (۱) سلطانی فر (۱) عباسعلی مغیثی (۱) سهراب فتحی (۱) صالحی امیری (۱) حاج غلامرضا نوروزی (۱) سید بشیر حسینی (۱) سد تالوار (۱) امامزاده مصطفی و ابراهیم (۱) حمید کیانی (۱) لایه روبی (۱) معاون دام÷زشکی استان همدان (۱) مراسم تقدیر از فرماندار پیشین (۱) معرفی فرماندار جدید (۱) مدیرعاملی بهسازی و نوسازی شهرداری همدان (۱) تفکیک حوزه انتخابیه (۱) کمیسیون شوراها و امور داخلی (۱) *اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی* (۱) برزول (۱) قلعه چاه (۱) بخشدارگل تپه (۱) ورزشهای زمستانی (۱) روستاهای بزرگ کبودراهنگ (۱) میرجمال حسینی (۱) فارسی ترکی (۱) پیگیریهای ویزه مدیر وبلاگ (۱) محسن مرادی پناه (۱) تعاونی دشت طلائی کوریجان (۱) مسلم آقامیرزائی (۱) شرکت تعاونی میخ سازی کوریجان (۱) شمیم الوند کوریجان (۱) عین اله زمانی (۱) کاروند (۱) ملاحسین بیاتی (۱) عبدالصمد میرزاعزالدوله (۱) گالری عکس طایفه آقا میرزایی (۱) گالری عکس خاندان مینایی (۱) گالری عکس طایفه اکبری (۱) گالری عکس خاندان اکبری (۱) پیاده روی خانوادگی (۱) همایش پیاده روی (۱) محسن نریمان (۱) شجره نامه سادات کوریجان (۱) شجره نامه طایفه صفی یی (۱) شجره نامه طایفه مهدوی (۱) شجره نامه خاندان رستمی (۱) شهدای گمنام (۱) شجره نامه طایفه حاج حسین رضا (۱) گورستانهای کوریجان (۱) مجتبی زارعی (۱) شجره نامه خاندان احمدی (۱) شجره نامه خاندان اکبری (۱) عبداله خان سرتیپ (۱) فرهنگ دکترمعین (۱) غازان خان تیموری (۱) شجره نامه طایفه خدایی و سلیم خانی (۱) شجره نامه طایفه فضلی (۱) شجره نامه طایفه جوادی (۱) داریوش حق دوست کوریجانی (۱) هنذمند و هنرپیشه (۱) بازیگر، کارگردان (۱) تئاتر و یسنما (۱) آمریکایها در کوریجان (۱) نصرالله خان کوریجانی (۱) فرش بافی (۱) سردار آبنوش (۱) بعثت پیامبر (۱) خانه های روستایی (۱) مهدی کرمی (۱) معماری روستا (۱) دلریش (۱) جان کری (۱) آبهای زیر زمینی (۱) کبدی (۱) فرآورده های لبنی (۱) شجره ملعونه (۱) تربیت بدنی کبودراهنگ (۱) معاینه فنی (۱) موکب (۱) کنتور آب (۱) کمیسیون اجتماعی مجلس (۱) جشن میلاد (۱) ویکی لیکس (۱) سید عظیم شیروانی (۱) ماران (۱) مسجد تاریخی مهاجرات(ماران) (۱) پور مختار (۱) معلم ورزش (۱) جامعه روحانیت (۱) علی اکبر نظری (۱) محمد علی محمدی (۱) قصور پزشکی (۱) اکبر رنجبر زاده (۱) پارک علم و فناوری (۱) بخش گل تپه (۱) محمد کاظمی (۱) فرماندار نهاوند (۱) حجت الاسلام طاهری (۱) معابر (۱) حجت الاسلام جوادی (۱) فرماندار کبودراهنگ (۱) رضا داوود نژاد (۱) حرم امام (ره) (۱) ابوالقاسم نباتی (۱) محسن کوهکن (۱) تولید دارو (۱) سردار محمدرضا نقدی (۱) کمیته برنامه ریزی (۱) معاون فرماندار (۱) راه پیمایی روز قدس (۱) عاملی اردبیلی (۱) گریبایدوف (۱) یادداشت نویسنده (۱) پوشاک اسلامی (۱) ال سعود (۱) عباس زمانی (۱) اگهی ترحیم (۱) محمد کرمی (۱) سید رضا موسوی (۱) محمد ابراهیم اسدی (۱) هیات امنا مسجد قمر بنی هاشم (ع (۱) پایگاه مقاومت شهید دستغیب (۱) مجتمع رفاهی امیر اشرف (۱) 31 شهریور (۱) علی اکبر افشار نایب کوریجان (۱) گالری عکس خاندان افشار (۱) رضا فیضی پور (۱) دهیار مهاجران (۱) آیت اله بروجردی (۱) آل خلیفه (۱) حوزه علمیه خواهران (۱) آرامستان (۱) تقدیر و تشکر (۱) تنظیم خانواده (۱) بدون کنکور (۱) فراری (۱) صالحین (۱) اهداء عضو (۱) سفرهای استانی (۱) تجمل گرایی (۱) قشم (۱) عراقی (۱) ساخت (۱) اصناف (۱) شهردار (۱) بوم گردی (۱) فروشنده (۱) حساب بانکی (۱) منافقین (۱) پیام نور (۱) انرژی هسته ای (۱) وزارت اطلاعات (۱) ریاست جمهوری (۱) بازار همدان (۱) مسجد جامع (۱) کلیه (۱) وزارت نفت (۱) نایب رئیس مجلس (۱) منابع آب (۱) نابینایان (۱) محمود کریمی (۱) فضولی (۱) امارات متحده عربی (۱) کابل (۱) دستگیری (۱) پاس همدان (۱) میلاد حضرت علی (۱) راهنمایی و رانندگی (۱) کما (۱) درخواست کمک (۱) مجمع عمومی (۱) بسیج سازندگی (۱) لیگ برتر (۱) مهرداد بذرپاش (۱) شهید همت (۱) تلفن همراه (۱) وزارت کشور (۱) عربستان (۱) علی جعفری (۱) حیدری (۱) سالن ورزشی (۱) اجبار (۱) متین (۱) عذرخواهی (۱) ناطق نوری (۱) فضای سبز (۱) جریمه (۱) کابینه (۱) پوکی استخوان (۱) خشکسالی (۱) صادرات (۱) میزان (۱) مشاور (۱) منطقه (۱) شفیعی (۱) تروریستی (۱) زیرساخت (۱) نیروهای مسلح (۱) همسایه (۱) حاشیه (۱) کوهنورد (۱) سازمان ملل (۱) ارزانفود (۱) مهدی هاشمی (۱) رضا طلایی نیک (۱) گردهمایی (۱) شهدا (۱) فرودگاه (۱) بیانیه (۱) جنگ جهانی (۱) شهرسازی (۱) استان مرکزی (۱) آمازون (۱) نهی از منکر (۱) شبکه اجتماعی (۱) رشت (۱) اعتکاف (۱) روزنامه (۱) اسکواش (۱) فرهنگ اسلامی (۱) صفوی (۱) پیام نوروزی (۱) چهل حدیث (۱) تسهیلات (۱) حادثه (۱) تهران (۱) گندم (۱) آذربایجان (۱) کشاورزی (۱) اطلاعیه (۱) زندان (۱) معجـزه (۱) ونزوئلا (۱) طرح (۱) مهربان (۱) مادر (۱) استقلال (۱) دست (۱) اصلاحات (۱) تبلیغات (۱) زایمان (۱) سلامت (۱) بیماری (۱) اعتیاد (۱) نماز (۱) رد صلاحیت (۱) مرگ (۱) انقلاب (۱) اجتماعی (۱) ازدواج (۱) فناوری اطلاعات (۱) اسرائیل (۱) مجلس (۱) اصغر فرهادی (۱) چین (۱) تسنیم (۱) قیمت (۱) شیرین (۱) جوانان (۱) نشریه (۱) آمار (۱) ادبی (۱) هاشمی (۱) ایران (۱) آزادی (۱) سفر (۱) مسجد (۱) تولد (۱) اهواز (۱) کتاب (۱) ورزش (۱) بسیج (۱) بین الحرمین (۱) امام رضا (ع) (۱) گزارش عملکرد (۱) رهبری (۱) یهود (۱) اشتباه (۱) حضرت محمد (ص) (۱) ولایت (۱) صفر (۱) پارک (۱) ماهواره ای (۱) اعتماد به نفس (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) معتاد (۱) کشتی (۱) طب سنتی (۱) اتاق بازرگانی (۱) اعدام (۱) وهابیت (۱) دولت (۱) ورزش باستانی (۱) المپیک (۱) امتحان (۱) پزشکیان (۱) تجاوز به عنف (۱) راه (۱) امام حسین (ع) (۱) گرگ (۱) آسیب های اجتماعی (۱) وزارت خارجه (۱) پرچم (۱) اسکار (۱) دانشمندان (۱) چهارشنبه سوری (۱) گیلان (۱) تیراندازی (۱) امام شناسی (۱) شکار (۱) حامیان (۱) اوباما (۱) پزشکی (۱) جهاد کشاورزی (۱) امامت (۱) هزینه (۱) العالم (۱) کیو کوشین (۱) عکس عروسی (۱) یالثارات (۱) شماره تلفن ادارات (۱) کارکنان ادارات کبودراهنگ (۱) ترامپ (۱) فصل مدرسه (۱) طایفه مرادی (۱) گالری عکس طایفه مرادی (۱) شهر بازی (۱) شاه طهماسب صفوی (۱) ملا پناه واقف (۱) کورجان (۱) مسجد ارگ (۱) گوریجان (۱) کریجان (۱) اختر شناسی (۱) پلاکت (۱) بسیج دانش آموزی (۱) پیشگیری از اعتیاد (۱) سر مربی (۱) حسین شریعت مداری (۱) ستاد انتخابات (۱) قمری دربندی (۱) دولومیت (۱) تصادفات جاده ای (۱) چزابه (۱) مسابقات قهرمانی کشور (۱) معاون رئیس جمهور (۱) آیت‌الله خاتمی (۱) ایرانی کشی (۱) دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام (۱) همدانی (۱) محلات قدیم کوریجان (۱) سی تی اسکن (۱) قلعه ارباب (۱) محسن ترکاشوند (۱) گفتمان دینی (۱) ایلان داشی (۱) خبر آنلاین (۱) نماینده نهاوند (۱) سعید افقی (۱) عمرانی (۱) ارباب رجوع (۱) طایفه حسنی (شبیه خوان طایفه سی) (۱) عزاداران حسینی (۱) گرانی گوشت (۱) پذیرش دانشجو (۱) محرم1388 (۱) شال سالاماخ منجوق چیخارتماغ (۱) آسفالت جاده (۱) سایان (۱) رفتاری (۱) تحصیلکردگان (۱) گالری عکس طایفه مهدوی (۱) رحمانی فضلی (۱) گالری عکس طایفه صفی ئی (۱) گئتمه ترسا بالاسی (۱) علی آقا واحدی (۱) نامهای جالب (۱) علی اکبر افشار (۱) طایفه میرزایی (۱) نایب کوریجان (۱) گالری عکس خاندان بابایی (۱) سرمازدگی باغات (۱) شیخ تقی طاهری (۱) سید مصطفی حسینی (۱) گالری عکس خاندان محمدی (۱) نان پحتن در خانه های کوریجان (۱) گالری عکس طایفه شیرازی (۱) قهوهخانه کوریجان (۱) کدخدامحمدحسین نوروزی (۱) عباس قهوه چی (۱) خاندان احمدی (۱) گالری عکس خاندان احمدی (۱) شجره نامه طایفه حسنی (۱) گالری عکس طایفه حسنی (۱) مسعود سالور (۱) خاندان یا طایفه نوروزی (۱) کشت کلزا (۱) راهنگ سبز (۱) کنگره آمریکا (۱) هوشنگ کامکار (۱) ده فجر (۱) محمد حسینی (۱) انسانهای اولیه (۱) ماموران انتظامی (۱) کوریجان رشت (۱) سیلوی 80هزار تنی کوریجان (۱) گنج نامه (۱) روستاهای ترک (۱) زبان سومری (۱) زبان همدانی (۱) راه اهن (۱) رزمندگان (۱) اساتید دانشگاه (۱) دستاوردهای انقلاب (۱) حفاظت شده (۱) نیروگاه خورشیدی (۱) شهید مفتح (۱) عسگری (۱) هفته پژوهش (۱) نادر شاه افشار (۱) مخزن آب (۱) عزای عمومی (۱) بینندگان وبلاگ (۱) امام زاده (۱) بخش صالح آباد (۱) نیروی مقاومت بسیج (۱) زنان و زایمان (۱) آخرین خبر (۱) نامها (۱) اتاق اصناف (۱) لباس مدرسه (۱) نماینده تهران (۱) موتلفه اسلامی (۱) هفته بسیج (۱) استعفاء (۱) عثمانی (۱) طرح تفصیلی (۱) پیکر (۱) سیستم تبلیغاتی (۱) خوابگاه دانشجویی (۱) اقامه نماز (۱) انتحاری (۱) جبهه جنگ (۱) پرورش بلدرچین (۱) نخجوان (۱) میترا حجار (۱) خزانه (۱) جمهوریخواه (۱) بادامچیان (۱) تلگراف (۱) محمد علی نجفی (۱) رکود (۱) زورخانه (۱) پیش دبستانی (۱) وزارت بهداشت (۱) تغذیه مصنوعی (۱) عکاس (۱) مهاجران اراک (۱) اردوغان (۱) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱) مومیایی (۱) کمیسیون فرهنگی (۱) حضرت مهدی عج (۱) عیسی جعفری (۱) افطاری (۱) فضای مجازی (۱) فرهاد فخرالدینی (۱) شناسایی (۱) گوروان (۱) فرزند شهید (۱) بافت مسکونی (۱) نخبه (۱) جانباز شیمیایی (۱) علی اکبر جوانفکر (۱) شوراهای اسلامی (۱) میلادامام حسین (۱) کمیته امداد (۱) خجسته (۱) بقاع متبرکه (۱) موشک بالستیک (۱) بروجردی (۱) ماشین عروس (۱) محوطه تاریخی (۱) حاتم آباد (۱) نیروی هوایی (۱) چاه دشت (۱) سارق (۱) مجاهدت (۱) کارت هوشمند (۱) عکس طبیعت کوریجان (۱) وزیر دفاع (۱) مرگ مغزی (۱) اقتصاد جهانی (۱) حجاریان (۱) طناب زنی (۱) خراسان شمالی (۱) دیوان عالی کشور (۱) نتایج انتخابات (۱) سال تحصیلی (۱) محمدرضا شجریان (۱) 10 مسجد 10 سخنران (۱) حجت الاسلام ناصر نقوی (۱) خودرو گران قیمت (۱) حمیدرضا نیکداد (۱) آب و فاضلاب استان همدان (۱) حجت الاسلام سید رضا فاضلیان (۱) همدانی های مقیم تهران (۱) آقا محمدی (۱) زمردیان (۱) میعاد یاران (۱) ورزش بدنسازی (۱) سرهنگ بزرگعلی توری (۱) رقیق دوست (۱) حجت الاسلام سیدموسی حسنی مجد (۱) حاجی رضا تیموری (۱) حضرت آیت الله محمدی (۱) حجت الاسلام آزادی خواه (۱) علی نصیرزاده (۱) منصور رضوانی جلال (۱) مدیر امور آبفا (۱) یخزدگی (۱) محمدرضا بیاناتی (۱) فرمانده تیپ 32 انصارالحسین(ع) (۱) سردار مهدی فرجی (۱) چورمق (۱) ثبت احوال شهرستان همدان (۱) رضا زمانی (۱) معاون برنامه ریزی و امور عمرانی (۱) نلگرام (۱) کنار گذر (۱) میثم مصطفی جوکار (۱) معاون سیاسی سپاه (۱) محمدرضا عبادیان (۱) فارسپان (۱) حفاظت هواپیمایی سپاه (۱) فرهاد فراهانی (۱) تبر اندازی (۱) حصار امام خمینی (ره) (۱) حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی (۱) جهاد کشاورزی رزن (۱) محمود فتحی (۱) محمد جواد سیف (۱) هاشم اسکندری (۱) دهیاران بهار (۱) روستاهای بخش مرکزی (۱) ماماهان (۱) مدیرکل فنی و حرفه ای (۱) علیرضا مهرابی (۱) شورای عالی خانه موسیغی (۱) سردار حاج‌میرزا سلگی (۱) بیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی (۱) محمد جواد بربریان (۱) سایت خبری اعتدال (۱) مدیرجهاد کشاورزی (۱) شهید محمد حسین بشیری (۱) حجت الاسلام محمد کاروند (۱) کانون اسلامی همدان (۱) دامپزشکی استان همدان (۱) تصفغیه خانه (۱) سید هادی حسینی بیدار (۱) شرکت هواپیماسازی بوئینگ (۱) موسوی اصفهانی (۱) مدیر حوزه های علمیه استان همدان (۱) اهانت آمیز (۱) یازانه (۱) حواددث غیر مترقبه (۱) استاد حوزه علمیه قم (۱) حجت‌الاسلام حسین شریفی (۱) همایش ائمه جماعات شهرستان همدان (۱) نماینده رزن (۱) جدو (۱) حجت الاسلام مولا زاده (۱) حجت الاسلام حسنی حلم (۱) رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان (۱) مصطفی پناهنده (۱) بدهکار کلان بانکی (۱) شواری شهر همدان (۱) شواری شهر ملایر (۱) رضا زنگنه (۱) مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان (۱) مهرداد نادری فر (۱) جواد نگاهداری (۱) دیرکل راه و شهرسازی استان همدان: (۱) معاونت غذار و دارو (۱) جوان ورزشکار (۱) بخش مرکزی بهار (۱) فاطمه‌السادات شبیری (۱) حضرت آیت اله آملی لاریجانی (۱) سرهنگ داوود قاسمیان (۱) حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی (۱) مسعود اقلامی (۱) محمداسماعیل مطل (۱) مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت (۱) شرکت پشتیبانی امور دام (۱) کریمی قدوسی (۱) معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (۱) شهر مریانج (۱) داور همدانی (۱) بیژن حیدری (۱) حجت الاسلام رنجبر (۱) تیم تشریفات (۱) اسکیت یو (۱) مدیر کل اوقاف (۱) مهدیان نسب (۱) مهر تندرستی (۱) مجمع فعالان رسانه های انقلاب اسلامی (۱) شورای شهر بهار (۱) کار تعاون و رفاه اجتماعی (۱) هفته ازدواج (۱) کار گردان (۱) بهروز بیگی (۱) تهیه لباس (۱) تخلف اخلاقیومالی (۱) امور اقتصادی و دارایی استان همدان (۱) دوبانده (۱) 12 نماز جمعه، 12 سخنران (۱) قراویز (۱) مسئول بسیج (۱) عمل به واجبات (۱) شهرکبودراهنگ (۱) شهر ملایر (۱) فرمانده پایگاه نورژه (۱) فرد نخبه (۱) جذب دانشجوی خارجی (۱) حمل دام (۱) حاکمی (۱) بخشدار لالجین (۱) حمیدرضا رهبر (۱) دهستان ترک شرقی (۱) مدیر کار و رفاه اجتماعی (۱) علی حاجی‌زاده (۱) سرهنگ دوم پاسدارمحمدتقی امیدی (۱) سید روح الله حسینی (۱) امام جمعه ملایر اما (۱) نماینده همدان و فامنین (۱) سرشماری نفوس و مسکن 1395 (۱) امیدعلی پارسا (۱) هادی گل محمدی (۱) سردار مظاهر مجیدی (۱) عبدالعظیم رضایی (۱) پل آهنی (۱) زندگی بخشید (۱) حجت الاسلام محمد کاوندی (۱) ارزشهای دینی (۱) مسجد و حسینیه (۱) بسیج استان (۱) آب منطقه ای همدان (۱) مرتضی عزالدین (۱) شرکت آبفار همدان (۱) سیدمصطفی هاشمی (۱) حاج میرزا سلگی (۱) روستای ایرو (۱) آزمایش dna (۱) روستای مهبار (۱) شهر چوب (۱)
دوستان من بسیج فامنین اداره ورزش و جوانان فامنین حوزه علمیه امیرالمومنین (ع )فامنین مجمع شیفتگان ابی عبداله شهرستان فامنین هیات حضرت امیرالمومنین (ع) شهرستان فامنین انجمن ادبی شوق قلم شهرستان فامنین وبلاگ اختصاصی انجمن اندیشه و پیشرفت فامنین کتابخانه شهید مطهری فامنین آموزش و پرورش شهرستان فامنین هنرستان دخترانه حضرت زهرا (س) فامنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین پیشرفت و توسعه فامنین هیات فوتبال شهرستان فامنین بخشداری پیشخور فامنین وبلاگ حقوقی ماماهان فامنین سحر رایانه ماماهان تعزیه خوانی ثاراله ماماهان ائل قیزی آوای مهاجران بخش مرکزی همدان بخش نوبران شهرستان ساوه بوبوک آباد -دیار محمد جعفر مجذوب علی شاه همدانی پایتخت سفال ایران لالجین پایگاه شهید مصطفی خمینی داق داق آباد تبليغات وبلاگي تعاون همدان جوانان روستای کرفس- رزن خاکریز-شهرستان اسد آباد دریافت کتاب و مقاله راهنگ سبز روستای آقداش-- نوبران ساوه روستای بابا خنجر روستای دوچشمه(کله خان) نهاوندستان روستای سامان - نوبران ساوه روستای سلیمانی نیشابور روستای سوزن -شهرستان رزن روستای سوزن-شهرستان رزن کبودراهنگ-مرکری-قاباق تپه روستای کوزره - شرا - همدان روستای گنبد روستای نینج -شهرستان رزن سازمان تبليغات اسلامي شهرستان كبودراهنگ سایانی های مقیم قم سریش آباد قروه سیاهپوشان-محرمعلی صمدی مداح اهل بیت سیراوند اسدآباد شهر زیبای من فامنین همدان شیخ جراح- گل تپه کبودراهنگ فریازان فضای اشتراک فایل رایگان قروه درجزین قشقایی بی وطن وطن پرست-بهزاد حیاتی جعفربیگی گزل کندیم دینگله کهریز همدان لالجین منیم گوزل کندیم پامبولو(پامولو)--شهرستان فامنین مهدی غلامی موسیقی ترکی همدانی نمسا همدان پایتخت تاریخ وتمدن وبلاگ فرهنگ وتاریخ مریانج شرکت بازرگانی پاسارگاد روستای فامرین شعرهای بی کتاب -مرتضی رشیدی خلیل کرد بهار-روستای بهادر بیگ پایگاه خبری تحلیلی کورنگ اخبار کبودراهنگ-مجتبی بهرامی کربلایی امیر محمد اسکندری-شهدا شرمنده ایم دهیاری مارهموار(راهموار) شرکت تعاونی دهیاریهای بخش لالجین پایگاه بسیج سما کوریجان روستای ویان-مرکز دهستان سبزدشت بصیرت ویان کتابخانه عمومی قدس ویان سایت تابناک همدان اسدآباد افشار آموزش ترکی آذربایجانی آموزش زبان فارسی برای ترک زبانها جهاد پرس پرتال زیگور طراح قالب