احداث شهرک مبل در همدان در گرو تعیین زمین و جذب سرمایه‌گذار است

وی ادامه داد: در صورت احداث شهرک مبل در همدان علاوه بر ایجاد تمرکز در فعالیت تولیدکنندگان و فروشندگان مبل همدانی، می‌توان شاهد رقابت قوی‌تری در بین این مجموعه بود.

رئیس اتحادیه مبل‌سازان و مبل‌فروشان همدان تصریح کرد: در صورت احداث این شهرک، خریداران شهرهای دیگر نیز با سهولت بیشتری می‌توانند از همدان خرید کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از این طرح استقبال کرده و قول هماهنگی برای اخذ وام برای تولیدکننده در زمینه مشارکت در ساخت شهرک مبل را داده است.

کرمی‌نظر در این طرح تولیدکنندگان همدانی می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذار مشارکت داشته باشند، تأکید کرد: در صورت تعیین مکان شهرک مبل توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت برای جذب سرمایه‌گذار فراخوان خواهیم داد.

وی با بیان اینکه صادرات مبل از همدان به شهرهای دیگر بسیار زیاد است، گفت: صادرات مبل به شهرهای کرمانشاه، ایلام، مریوان، سنندج و... انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه مبل‌سازان و مبل‌فروشان همدان اظهار کرد: هر نمایشگاه مبل متشکل از شیشه‌بر، مبل‌کار، کارگر، پارچه‌دوز و ابرفروش است که به صورت زنجیره‌ای مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در همدان 200 واحد صنفی مبل‌ساز و مبل‌فروش با پروانه کسب و 50 واحد بدون پروانه کسب مشغول فعالیت هستند، گفت: به طور متوسط در هر نمایشگاه مبل همدان 10 نفر مشغول کار هستند که این آمار نشان از میزان اشتغال بالای واحدهای صنفی مبل‌ساز و مبل‌فروش دارد.

کرمی‌نظر با تأکید بر اینکه باید فرهنگ خرید از تولیدکنندگان مبل همدان را در بین مردم جا انداخت، تصریح کرد: در صورت نظارت اتحادیه بر کیفیت مبل همدان و ایجاد این فرهنگ می‌توان شاهد پیشرفت هر چه بهتر مبل همدان بود.

وی در پایان نبود نقدینگی و سرمایه در گردش و نبود فرهنگ خرید مبل از تولیدی‌های همدان توسط مردم را از مهم‌ترین مشکلات مبل‌فروشان و مبل‌سازان همدانی دانست.

/ 0 نظر / 91 بازدید