توجه به توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کتابخانه‌ها

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه کتابخانه‌ها افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد و مسئولان باید به دنبال ایجاد احساس نیاز به کتاب و کتابخانه در مردم باشند.

فرماندار شهرستان رزن با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در دین اسلام گفت: کتاب، مطالعه و فناوری باعث شتاب رشد و توسعه در جامعه می‌شود که کشور ما نیز در مقایسه با 20 سال گذشته در شاخص‌های مختلف از جمله مباحث فرهنگی به ویژه کتاب رشد داشته است.

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز با اشاره به کیفی‌سازی فعالیت‌های کتابخانه‌ها گفت: یکی از اصول مهم کتابداری تأکید بر کیفی‌سازی است.

عاطفه زارعی با تأکید بر زنده و پویا نگه داشتن کتابخانه‌ها بیان کرد: کتابخانه‌ها برای پویا ماندن باید به صورت مستمر مورد بررسی، ارزیابی و تحلیل قرار گیرند.

وی با اشاره به تحلیل موضوعی و محتوایی منابع کتابخانه در راستای سازگاری با مخاطبان گفت: ایجاد محیطی سرزنده و شاداب‌سازی فضای کتابخانه باعث پویایی و فعال شدن کتابخانه می‌شود و همین امر باعث جذب مخاطبان بیشتر خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان منابع اطلاعاتی مفید به کتابخانه‌ها را لازم دانست و گفت: باید منابع ورودی به کتابخانه با وسواس بیشتری انتخاب شود.

/ 1 نظر / 71 بازدید
سی تن

من همدان وهمدانی هارو دوست دارم وآرزو می کنم یه بار به شهر تاریخی همدان سفر کنم