معاون فرماندار همدان:ایمنی بازار همدان مطلوب نیست

وی افزود: عمده خطراتی که بازار همدان را تهدید می‌کند به سبب تاسیسات برق داخل مغازه‌ها و واحدهای صنفی است که باید با همکاری اصناف و شرکتهای خدمات‌رسان تغییر یابد.

افشاری با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان همدان اقدامات لازم را برای ارتقای ایمنی و اصلاح تاسیسات برق بازار انجام داده است، تصریح کرد: تجربه نشان داده است که آغاز حوادث در بازار همدان به خاطر مشکلات سیستم برق بوده که باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت برق بازار همدان از گذشته نامطلوب بوده است، عنوان کرد: شرکت توزیع برق اقدامات خوبی در بازار همدان انجام داده است ولی اصناف و کسبه بازار همدان حداقل اقدامات را برای ارتقای ایمنی واحدهای خود انجام نداده‌اند.

وی بیان کرد: جرقه‌ای کوچک در شهر همدان می‌تواند سبب بروز آتش‌سوزی شده و بحران شهری بزرگی را برای همدان ایجاد می‌کند که با وجود معابر کم عرض در بازار همدان امدادرسانی و اطفا حریق به کندی صورت می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان  تصریح کرد: مواردی که نیاز است اصناف در آن ورود پیدا کرده و امور را اصلاح کند به اتاق اصناف همدان ابلاغ شود تا آنها مورد اصلاح قرار گیرند.

وی با بیان اینکه جای تعجب دارد با وجود تاسیسات نامناسب برق در بازار همدان در گذشته آتش سوزی در این بازار رخ نداده است، گفت: واحدهای صنفی باید در زمینه اصلاح تاسیسات برق اقدامات لازم را انجام دهند و از هزینه در این زمینه خودداری نکنند.

افشاری با اشاره به اینکه مدیران در مواقع بحران باید در دسترس باشند، اظهار داشت: مدیرانی که در زمان بروز بحران در دسترس نبوده و تلفن همراه آنها خاموش باشد، تخلف کرده‌اند که با آنها برخورد می‌شود.

 حسین افشاری -معاون فرماندار همدان

وی با تصریح بر اینکه سفر ریاست جمهور به همدان دستاوردهای مناسبی را به همراه داشت، گفت: هزینه‌های این سفر در مقایسه با سفر روسای جمهور در دولت گذشته بسیار اندک بوده و قابل مقایسه نیست.

معاون فرماندار همدان با اعلام اینکه در این سفر 847 میلیارد تومان اعتبار به صورت مستقیم برای پروژه‌های عمرانی همدان مصوب شد، افزود: این اعتبارات در مدت دو سال به استان همدان تخصیص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه دولت به پروژه‌هایی تاکید دارد که در مدت دو سال اجرایی شود، عنوان کرد: سفر رئیس جمهور به استان همدان همچون گذشته نیست که در سفری چند ساعته 400 مصوبه انجام شود و هنوز هم شاهد باشیم که به اتمام نرسیده است.

افشاری بیان کرد: در این سفر مقرر شد تا هزار و 250 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان همدان توسط بانکها پرداخت شود که در رونق استان همدان بسیار موثر خواهد بود.

مدیر امور دو برق همدان نیز در ادامه بابیان اینکه شرکت توزیع برق سال گذشته و امسال 500 میلیون تومان هزینه برای اصلاح سیستم برق بازار بازار انجام داده است، اظهار داشت: هرگونه تعمیرات و تغییری که در داخل راسته‌بازارها و مغازه‌ها انجام می‌شود باید شرکت توزیع برق در جریان قرار گیرد.

ایرج صابری بابیان اینکه قبل از تعمیرات باید حتماً استعلام شود تا شرکت توزیع برق ازلحاظ تأسیسات بتواند کمک‌های لازم را انجام دهد، افزود: با توجه به بحران انرژی در کشور، در بازار همدان حجم وحشتناکی از لامپ‌های پرمصرف وجود دارد.

وی با عنوان اینکه مغازه‌دارها برای فروش رفتن اجناس خود حجم بالایی لامپ پرمصرف استفاده می‌کنند و این امر به معضلی تبدیل‌شده است، افزود: باید فکری برای استفاده از لامپ‌های پرمصرف در بازار صورت گیرد.

مدیر امور دو برق همدان بابیان اینکه این آمادگی وجود دارد تا پروژه‌های داخل بازار به اجرا برسد، بیان کرد: باید برای بازارچه قدس فکری اساسی شود چراکه همه‌ کارهای این بازارچه انجام‌شده اما کسبه نیز باید پیشقدم شوند تا کار انجام شود.

ایرج صابری بیان کرد: ایمن‌سازی هر مغازه‌ای 80 تا 100 هزار تومان هزینه دارد و مغازه‌ای که 100 میلیون کالا دارد برای ایمنی فقط باید این مبلغ را هزینه کند.

وی با تأکید بر اینکه اصلاح سیم‌کشی مغازه 20 متری هزینه زیادی ندارد، بیان کرد: در صورت صلاح‌دید اخطارهای لازم به مغازه‌هایی که استانداردها را رعایت نکرده‌اند داده می شود.

مدیر امور دو برق همدان با عنوان اینکه اگر در بازار حریقی صورت گیرد و اتفاقی افتد چون مرکز سیستم اعلام حریق در بازار وجود ندارد مشکلات فراوانی ایجاد می‌شود، افزود: بازاری با این قدمت باید یک مرکز برای رصد دستگاه‌های اعلام حریق داشته باشد

 

/ 0 نظر / 69 بازدید