دعوت دولت برای مشارکت در ساخت شهر جدید "حورا"

همدان- خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی: مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از شروع ساخت شهر جدید "حورا "بعنوان پایلوت کشور و اولین شهر با معماری ایرانی اسلامی در شمال جغرافیایی مرکز استان همدان خبر داد.
محمد حسین مرادی گفت: این شهر جدید با وسعت یک هزار و 300 هکتار محدوده قانونی و با حریم شهری معادل 4 هزار و 800 هکتار در سه فاز و با ظرفیت نهایی 120 هزار نفر جمعیت احداث خواهد شد.
بگفته وی طرح جامع این شهر در اواخر سال 91 در شورایعالی معماری و شهرسازی مصوب شده و امسال نیز پس از انتخاب مشاور، طرح تفضیلی آن به تصویب خواهد رسید.
وی افزود: این شهر از شمال محدود به خط راه آهن و آزاد راه تهران، از غرب محدود به کنار گذر شرقی شهر همدان، جنوب در محدوده ارتفاعات منطقه و شرق هم محدود به محور اصلی تهران است.
مرادی افزود: فاز اول این طرح برای استقرار 40 هزار نفر در نظر گرفته شده که با پیش‌بینی تمامی زیرساخت‌ها و فضاهای شهری مورد نیاز مطابق با استانداردهای معماری ایرانی اسلامی در 400 هکتار از اراضی مورد نظر احداث می‌شود.
وی با اظهار اینکه شهر جدید "حورا" در شمال جغرافیایی مرکز استان و در اراضی شهرستان همدان احداث می‌شود، خاطر نشان ساخت: با توجه به کمبود سکونت گاه در همدان این شهر بعنوان مکمل شهر همدان و با هدف پذیرش سر ریز جمعیت احداث می‌گردد.
مرادی استقرار در موقعیت مکانی مناسب به لحاظ زیست محیطی، دسترسی آسان با بهره گیری از بزرگراه‌ها به مرکز استان و مرکز کشور، همجواری با راه آهن سراسری و همچنین قرار گرفتن در مسیر آزاد راه کربلا را از جمله ویژگیهای شهر جدید "حورا" بیان کرد و افزود: با مصوبه دولت تمامی دستگاه‌های خدمات رسان موظف به اجرای سازه‌های جدید زیر بنایی مورد نیاز این شهر شده‌اند.
وی خاطر نشان ساخت: فاز دوم این طرح پس از اجرای کامل فاز اول و استقرار جمعیت احداث و در نهایت اجرای کامل طرح برای افق جمعیتی 1405 دیده شده است.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهر سازی استان همدان نقش دولت در مراحل اجرایی این شهر را صرفا سیاست گذاری، نظارتی و راهبری بیان داشت و تصریح کرد: حمایت جدی از سرمایه‌گذاری مشارکتی و مشارکت جویی بخش خصوصی در مراحل اجرایی از سیاست‌های دولت است.
وی با تاکید بر حمایت دولت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرای این پروژه، محدودیت‌های منابع دولتی در این زمینه را یادآور شد و افزود: شهر جدید "حورا" بستر بکری برای سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی است.

/ 1 نظر / 42 بازدید
نیلوفر

تفاوت افراد موفق با دیگران در داشتن قدرت،استعداد یا توانایی نیست بلکه در داشتن اراده شکست ناپذیر است.