برگزاری گفتمان دینی دستاوردهای انقلاب در کوریجان

هگمتانه- سرویس خبر: حجت‌الاسلام حیدری مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در این گفتمان، حجت‌الاسلام والمسلمین جلال مرادی استاد دانشکده هوا فضای تهران ضمن تبریک دهه مبارک فجر به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: کتاب انقلاب ما قرآن است. هر آنچه که در انقلاب اسلامی بخواهیم به آن برسیم و بدان عمل کنیم، باید با آموزه‌های دینی، خصوصاً کتاب آسمانی‌مان قرآن کریم تطابق داشته باشد.
وی افزود: آیات قرآن مختص زمان و مکان خاصی نیست و برای همه عصرها و نسل‌هاست.
وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با ایثار خون شهیدان انقلاب و دفاع مقدس به دست آمده، امانتی است در دست ما، اگر توانستیم درست امانتداری کرده و به نحو شایسته از انقلاب و ارزش‌های آن پاسداری و حفاظت کنیم، آرمان‌های انقلاب به بار خواهد نشست.
وی در بحث سوادآموزی، خاطرنشان کرد: در قبل از انقلاب در استان همدان 37 درصد مردم باسواد بودند در حالی که در سال 1385، 85 درصد باسواد شدند.
انقلاب ما به لطف خداوند و تلاش جوانان آنچنان پیشرفت داشته که دشمنان را مبهوت کرده است. در بحث فرهنگی و علمی دستاوردهای انقلاب به آنجا رسیده که امروز دشمنان ما اذعان و اعتراف می‌کنند که سرعت پیشرفت ایران، دور از تصور است.
وی افزود: ایران با ساخت ماهواره امید به جمع 8 کشور برتر فضایی جهان پیوست و اکنون نزدیک به یک میلیون خبر، گزارش و مقاله در خصوص ماهواره امید نوشته شده است.
وی در ادامه گفت: بهترین راهکار برای تحقق مدینه فاضله و جامعه اسلامی نمونه، خودسازی و توجه به انجام تکالیف فردی در مقابل این همه ایثار و نعمات الهی و انجام وظایف شرعی و اجتماعی توسط هر فرد است.
در ادامه این همایش به سؤالات کتبی حاضرین پاسخ داده شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید