فرماندار رزن : 65 طرح مختلف شهرستان رزن در هفته دولت افتتاح می شود

وی بیان کرد: شهرستان رزن با 16 هزار نفر جمعیت 14 درصد وسعت استان همدان را به خود اختصاص داده و 17 درصد تولید محصولات کشاورزی استان در این شهرستان است.

فرماندار رزن این شهرستان را دارای رتبه نخست در تولید رازیانه عنوان کرد و گفت: شهرستان رزن با دارا بودن 70 مرغداری و یک میلیون و 200 هزار قطعه جوجه‌ریزی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی به 32 هزار اراضی تحت کشت آبی این شهرستان اشاره کرد و افزود: 95 درصد اراضی زراعی استان همدان زیر پوشش آبیاری تحت فشار است.

فرماندار رزن با تأکید بر اینکه شهرستان رزن 72 واحد صنعتی دارد، تصریح کرد: سال گذشته 310 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در این شهرستان انجام شد و از موقعیت مطلوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش یاد‌آور شد: از 31 هزار واحد مسکونی در رزن 22 هزار واحد مقاوم‌سازی شده است.

حسینی با اشاره به تدوین منشور فرهنگی شهرستان رزن بیان داشت: با وجود مسدود شدن چاه‌های غیر مجاز در رزن، 167 کنتور هوشمند نیز بر روی چاه‌های آب این شهرستان نصب شده است.

وی اصلاح الگوی مصرف را مهمترین موضوع این شهرستان دانست و ادامه داد: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت 6 میلیارد تومان در شهرستان رزن هزینه شده است.

فرماندار رزن به برخی پیشرفت‌های این شهرستان در موارد مختلف اشاره کرد و افزود: پیشرفت 21 درصدی در توسعه جنگل‌ها، پیشرفت 9 درصدی در توسعه گلخانه‌ای و پیشرفت 45 درصدی در مبارزه با آفات گیاهی از جمله این موارد است.

وی در پایان با بیان اینکه 215 میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل پروژه‌های شهرستان رزن مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 14 روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شود، برای 36 کیلومتر آبرسانی نیز 3 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است./

/ 0 نظر / 29 بازدید