توصیه های حضرت آیت اله محمدی به فعالان عمرانی مذهبی

جانمایی نامناسب در حوزه شهرسازی از مشکلات معماری همدان است

حضرت آیت اله محمدی

خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه جانمایی نامناسب در حوزه شهرسازی از مشکلات معماری همدان است، گفت: نیاز است یک هیئت علمی برای جانمایی پروژه‌ها در استان تشکیل شده و از این پس ساخت و سازها بر اساس تصمیمات این هیئت صورت گیرد.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان اظهار کرد: متاسفانه از مسئله عمران از دیدگاه قرآن کریم غفلت شده و این حقیقتی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: برخی بر این باورند که دین تنها نماز و روزه را برای مردم تکلیف کرده و این در حالی است که دین اسلام بر تمامی مسائل انسان از جمله مسائل عمرانی و ساخت‌و‌ساز ورود پیدا کرده است.

محمدی با اشاره به واژه استعمار در قرآن کریم تصریح کرد: این واژه در قرآن کریم به معنای عمران و ساخت‌و‌ساز استفاده شده که متأسفانه دولت‌های شیطانی برای تحمیل خود به سایر ملت‌ها از آن استفاده می‌کنند.

امام جمعه همدان تأکید کرد: خداوند در کنار ادای تکلیف نماز و روزه آبادساختن را نیز خواسته است و باید به این مسئله توجه شود که عمران عالم طبیعت می‌تواند پایه‌ساز عامل معنا باشد.

وی افزود: یکی از مشکلات همدان، جانمایی نامناسب در عرصه شهرسازی است که نیاز است یک هیئت علمی برای جانمایی پروژه‌ها در استان تشکیل شده و از این پس ساخت و سازها براساس تصمیمات این هیئت صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در گذشته کلیساها در بهترین نقاط شهر همدان ساخته شده است، گفت: ولی امروز شاهد هستیم که مساجد همدان در بدترین نقاط شهر ساخته می‌شود.

وی عنوان کرد: احداث ساختمان برخی ادارات در مناطق شمال شهر از جمله دادگستری و کمیته امداد امام خمینی(ره) نارضایتی مردم را در پی دارد چرا که آنها را برای انجام امور خود به زحمت می‌اندازد.

محمدی به ایجاد ساختمان کتابخانه مرکزی در تپه مصلی همدان نیز انتقاد کرد و گفت: به دنبال این هستیم تا مدرسه علمیه زنگنه که از مدارس قدیمی در همدان است به فروش رسیده و در محل دیگری احداث شود.

امام جمعه همدان تأکید کرد: مسئولان در برابر تمام مبالغ و پول‌هایی که برای پروژه ها و کارها هزینه می‌کنند باید پاسخگو باشند و اگر در محلی بی‌مصرف هزینه شود گناهکار هستند.


/ 0 نظر / 36 بازدید