شرکت تعاونی دهیاران در بخش مرکزی کبودراهنگ تشکیل شده است

بخشدار مرکزی کبودراهنگ:
شرکت تعاونی دهیاران در بخش مرکزی کبودراهنگ تشکیل شده است  
بخشدار مرکزی کبودراهنگ از تشکیل شرکت تعاونی دهیاران در بخش مرکزی کبودراهنگ خبر داد و گفت: این شرکت تعاونی که به منظور رونق اقتصادی روستاها تشکیل شده و مورد استقبال دهیاران قرار گرفته است.
شرکت تعاونی دهیاران در بخش مرکزی کبودراهنگ تشکیل شده است
محمود نوروزی در گفتگو با خبرنگار کورنگ گفت: تشکیل تعاونی دهیاران باعث نظم و هماهنگی اداری در بین دستگاه های خدمات رسان می شود و خدمات شایسته ای به روستائیان ارائه می شود.
وی عمران و آبادانی روستاها را از نتایج این نوع شرکت تعاونی ها خواند و گفت: فعالیت این تعاونی باعث رشد اقتصادی، عمرانی و خدماتی در روستاها می شود.
بخشدار مرکزی کبودراهنگ از آغاز اجرای طرح مشارکت در توسعه اشتغال روستایی در این بخش خبر داد و گفت: این طرح زمینه ساز ایجاد تحولی بزگ در اشتغال جوانان روستایی است که ضمن جلوگیری از مهاجرت روستائیان باعث جذب سرمایه گذار و کارآفرین در سطح روستاها خواهد شد.
نوروزی موضوع اشتغال روستایی را از اولویت های دولت خواند و گفت: طرح مشارکت مردم در زمینه اشتغال روستاها با پیگیری دولت صورت می گیرد که برای ایجاد اشتغال در روستاهای بالای 200 خانوار تسهیلات بانکی با سود کم پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه طرح های مشارکتی مستلزم نگاه اجتماعی و مردمی است که با استقبال مردم تحقق خواهد یافت، گفت: این طرح در روستاهای کمتر از 200 خانوار نیز به عنوان طرح غیر مشارکتی اجرایی می شود.
نوروزی بر ضرورت شناسایی ظرفیت های روستایی برای تولید و اشتغال جوانان روستایی تاکید کرد و گفت: به عنوان مثال در روستای قراگل دو کارگاه تولید فرش توسط بانوان به صورت متمرکز فعالیت می کنند.
وی به قابلیت روستای طاهرلو در تولید کفش اشاره کرد و گفت: بسیاری از جوانان روستای طاهرلو در تهران و همدان در زمینه تولید کفش فعال هستند و این نیروها می توانند در روستای خود، کارآفرینی کنند.
/ 1 نظر / 39 بازدید
شیما

کتاب، مونس و غمخوار اوقات حزن و خستگی است که غم و اندوه را به سرور و شادمانی تبدیل می‌کند؛ رنج و غم را از آینه‌ی خاطر زدوده و گنجینه‌ی ذهن را پر از گوهرهای گرانبها می‌کند. “ساموئل اسمایلز”